W trakcie festynu zorganizowanego przez GOKiS w Siedlisku swój debiut zaliczył zespół wokalny naszej szkoły „Kasztanowe słowiki”. Grupa zawiązała się zaledwie dwa tygodnie temu. Podziękowania dla dziewczynek - Hani, Nikoli, Judycie, Nataszy, Amelce, Madzi i Ninie oraz p.Hubertowi Gajewskiemu. Było super Was wysłuchać.
Debiut "Kasztanowych słowików"
Poznajemy ciekawe zawody
Julia i Wiktor z klasy IIa przygotowali prezentację zawodów, które związane są z ich rodzinami. Koleżanki i koledzy z klasy mieli okazję poznać, na czym polega praca pszczelarza i praca wojskowego. Julkę pszczelarstwem zainteresował dziadek. Dziewczynka posiada nawet swój własny specjalny strój i często pomaga przy opiece nad pszczelimi rodzinami. Natomiast Wiktor opowiedział o pracy swojego taty. Wszyscy mieli okazję przymierzyć kolekcję wojskowych nakryć głowy, a także poznać wojskowy mundur i wojskowe stopnie. Zajęcia były niezwykle ciekawe. R.Chwałek
2
Wycieczka do stolicy – dzień czwarty.
Ostatni dzień wizyty w Warszawie upłynął nam na zwiedzaniu stadionu PGE Narodowy. I tu przewodnik oprowadził nas po różnych miejscach związanych z obecnością kadry narodowej w piłce nożnej. Choć przez chwilę mogliśmy poczuć niezwykłą atmosferę tego miejsca. I niestety, czas na powrót.
159
Wycieczka do stolicy – dzień trzeci.
Dzień trzeci rozpoczęliśmy od wizyty w Centrum Nauki Kopernik. To niezwykłe 2 godziny spotkania z różnymi zjawiskami i technologiami, które towarzyszą nam w codziennym życiu. Następnie udaliśmy się do Pałacu Kultury, z którego podziwialiśmy panoramę Warszawy. Kolejnym punktem naszej obecności był Pałac w Wilanowie – rezydencja powstała za czasów Jana III Sobieskiego.
203
Wycieczka do stolicy – dzień drugi.
Drugi dzień, to spotkanie z przewodnikami, którzy oprowadzili nas po Starówce i wokół niej – p.Marta oraz p.Karolem, który przybliżył nam historie związane z Krakowskim Przedmieściem, Grobem Nieznanego Żołnierza, Pomnikiem Janusza Korczaka przy Pałacu Kultury, Łazienkami królewskimi oraz Cmentarzem Powązkowskim. Wszystkim nam zapadnie w pamięci spotkanie na „Powązkach” przy grobach ofiar katastrofy smoleńskiej, pomniku Żołnierzy Wyklętych i grobach bohaterów książki „Kamienie na szaniec”, a także innych grobach Polaków, którzy zasłużyli się dla naszej Ojczyzny. Panie Karolu bardzo dziękujemy!
338
Wycieczka do stolicy – dzień pierwszy.
W pierwszym dniu bez żadnych trudności przemierzyliśmy trasę do Warszawy, uniknęliśmy „korków” i już o g.13.00 mogliśmy rozpocząć zwiedzanie Muzeum Powstania Warszawskiego. Otwarto je w 60 rocznicę zrywu żołnierzy AK. Mieści się w dawnej elektrowni tramwajowej. Ekspozycja oddziałuje na zwiedzających obrazem, światłem i dźwiękiem. Wnętrza i wykorzystane efekty multimedialne przybliżają powstańczą rzeczywistość. Wytyczona trasa przedstawia chronologię wydarzeń i prowadzi przez poszczególne sale tematyczne. Sercem Muzeum jest stalowy monument, przechodzący przez wszystkie kondygnacje budynku. Na jego ścianach wyryte jest kalendarium Powstania, a dobiegające z niego brzmienie bijącego serca symbolizuje życie Warszawy w roku 1944. Po zwiedzeniu Muzeum p.Maria, pilot wycieczki, zabrała nas do warszawskiego Metra. Tu nabyliśmy praktycznych umiejętności związanych z korzystaniem z przejazdów tym środkiem komunikacji. Po dotarciu podziemną koleją do przystanku przy Stadionie Narodowym, udaliśmy się autokarem do miejsca zakwaterowania.
167
Dzień Ziemi
Dzień Ziemi to święto międzynarodowe, które powstało z inicjatywy ONZ niemal 50 lat temu. Ma na celu zwrócenie uwagi na bieżące problemy dotyczące zanieczyszczenia środowiska. Dzień Ziemi obchodzony jest 22 kwietnia. W związku z tym uczniowie klasy 6a na lekcji wychowawczej w praktyczny sposób zajęli się tym tematem. Oczyścili otoczenie z zalegających odpadów w okolicach szkoły. Dzięki takim działaniom zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko, będzie nam się żyło przyjemniej oraz zdrowiej. Takie akcje jak Dzień Ziemi, Sprzątanie świata, to nie tylko okazja, żeby posprzątać wokół siebie i usunąć śmieci - to także ważna działalność edukacyjna na temat ekologii i segregacji odpadów. M.Chilicka
5
Świątecznie
Wyniki konkursu przedmiotowego z języka polskiego LKO
W tym roku w finale konkursu przedmiotowego z języka polskiego wzięli udział uczniowie klasy VIIIb: Wiktoria Irganowska, Weronika Szczudło i Paweł Włodarczyk. Cała trójka uzyskała tytuł finalisty i uzyskała dodatkowe 15 pkt. przy składaniu świadectw do szkół średnich. Gratulujemy uczniom i p.Małgorzacie Gorockiewicz.
Nakrętki dla Werki z Kotli
Wokół nas jest wiele osób, które wymagają naszego wsparcia. Tylko wspólnie działania dają szanse na osiągnięcie określonego celu. Celem naszej społeczności gminnej i szkolnej była zbiórka nakrętek dla rocznej Weroniki, która choruje na siatkówczaka. Grozi jej trwała utrata wzroku. Mama i Weronika są już w Stanach Zjednoczonych, gdzie dziecko poddawane jest zabiegom niosącym nadzieję na powstrzymanie choroby. Łączymy się z rodzicami Weroniki i dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w różnorodne akcje, pozwalające zebrać odpowiednie środki na leczenie Weroniki. Szczególne podziękowanie kierujemy dla „Klubu Mam” z Nowej Soli, który przekazał na rzecz akcji całość pojemnika z nakrętkami znajdujący się przed nową pływalnią, a także GOKiS Siedlisko, p. Renacie Chwałek i kl.IIa oraz p. Marcinowi Swobodzian, a także całej społeczności gminy i szkoły.
7
Podsumowanie "Baczyniaka"
13 kwietnia Paweł Włodarczyk i Krzysztof Chwałek wraz z p.Małgorzatą Gorockiewicz na zaproszenie LO w Nowej Soli uczestniczyli w uroczystym podsumowaniu konkursu poetyckiego poświęconego życiu i twórczości Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Przypominamy, iż w konkursie Paweł zajął 3 miejsce w kategorii szkół podstawowych. Fotorelacja z uroczystości. Gratulacje!
Instrumenty bambusowe i muzyka andaluzyjska
Dziś uczniowie klas I-III mieli okazję poznać instrumenty bambusowe – melodyczne i rytmiczne (deszczowy kijek, grzechotka z kopytek, akustyczna żabka). Następnie wysłuchali kilka utworów andaluzyjskich. Wielką ciekawość wzbudziły stroje i wspólna muzyczna historia Hiszpanii i Ameryki Pd.
Dlaczego człowiek powinien dbać o Ziemię?
Uczniowie klasy IIa przygotowali inscenizację pt.: „Niewielki, ale śliczny Wiosenny Teatrzyk Ekologiczny”. Swoją wiedzą o dbałość o dobro Ziemi uczniowie klasy drugiej podzielili z młodszymi uczniami. Najważniejszy przekaz z przedstawienia brzmi: Wszyscy musimy pamiętać o ochronie przyrody, jeśli pragniemy żyć z nią w zgodzie!
Być jak Ignacy
Kolejne spotkanie z Krainą Eksperymentów związane było z wynalazkiem Ignacego Łukasiewicza. Uczniowie poznali m.in. historię wynalezienia lampy naftowej, poznali produkty przemysłu naftowego oraz samodzielnie wykonali lampę olejową. Jak zawsze było dużo frajdy.
31
Ku pamięci powstańców i Sybiraków
W czwartek 24 marca delegacja uczniów naszej szkoły wzięła udział w uroczystości obchodów rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego w LO w Nowej Soli. Wykłady na temat Powstania i losów powstańców wygłosili p.Jacek Michałowicz z LO oraz p.Paweł Kopeć z CKZiU Elektryk. W trakcie spotkania nastąpiło także przekazanie uczniom LO sztandaru Związku Sybiraków Koła nr 1 w Nowej Soli. Na zakończenie odbyło się podsumowanie konkursu historycznego z zakresu wiedzy obejmującej okres XX-lecia międzywojennego. Szkołę reprezentowali: Kornelia Michalska, Krzysztof Chwałek, Łukasz Sawicki oraz opiekun p.Piotr Włodarczyk.
Ku pamięci Baczyńskiego
Drugi rok z rzędu konkurs poezji Krzysztofa Kamila Baczyńskiego organizowany przez LO w Nowej Soli odbył się w formacie nagrań wideo. Z naszej szkoły wzięło w nim udział dwóch uczniów: Krzysztof Chwałek i Paweł Włodarczyk. Po przesłuchaniu wszystkich zgłoszonych nagrań komisja konkursowa postanowiła przyznać III miejsce Pawłowi Włodarczykowi. Uczniowie byli przygotowywani przez p.Małgorzatę Gorockiewicz. Gratulujemy!
"Słodki" Dzień Wiosny :)
Rada Rodziców z okazji Dnia Wiosny przygotowała dla uczniów naszej szkoły szczególną niespodziankę – każda klasa otrzymała słodką niespodziankę. Dziękujemy!
Zima pożegna, wiosna powitana!
Uczniowie klas 1-3 wybrali się na spacer do lasu na powitanie wiosny. Towarzyszył im śpiew i dobry humor. W trakcie spaceru dzieci poszukiwały oznak wiosny. Wspólne zabawy i gry ruchowe sprzyjały integracji zespołów klasowych. Renata Chwałek
2
Dzień bez tornistra
Z inicjatywy klasy IV i Va dzień 21 marca był obchodzony w szkole jako „Dzień bez tornistra”. Uczniowie porzucili tradycyjne sposoby przynoszenia zeszytów i podręczników. Okazało się, że są bardzo kreatywni i wielu z nich tradycyjne tornistry i plecaki zastąpili bardzo pomysłowymi nowymi „środkami transportu”. Brawo dzieciaki!
20
„Bałwan i inni” - inscenizacja klasy IIa
Uczniowie klasy drugiej przygotowali inscenizację opowiadania Anny Sójki „Bałwan i inni”. Na swój występ zaprosili kolegów i koleżanki z klasy pierwszej. Inscenizacja dotyczyła zachowania uczniów na przerwach. W każdej szkole, w każdej klasie na przerwach słyszymy śmiech, głośne rozmowy, piski, czasami wrzaski i nie zawsze kulturalne słowa. Jak temu zaradzić? I tu pojawia się postać czarownicy Zuzanny Złośliwej, która sprawia, że uczniowie zmieniają swoje zachowanie. Moc magicznych słów proszę, przepraszam i dziękuję - zadziałała. Przedstawienie podobało się młodszym uczniom, aktorzy zostali nagrodzenie gromkimi brawami. Renata Chwałek
14
Archiwum Aktualności
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Wszystkie