Dnia 25.10.23r. uczniowie kl Vb naszej szkoły pod opieką wychowawcy odwiedzili miejsca spoczynku bliskich nam osób. Spacer alejkami cmentarza podczas jesiennej niezbyt sprzyjającej aury był dla uczniów głębokim przeżyciem, wprowadził w nastrój refleksji, zadumy oraz wspomnień o osobach bliskich, których już niestety z nami nie ma. Dzieci pomodliły się i zapaliły znicze na rodzinnych grobach. Pamiętały również o swoim dawnym proboszczu Parafii Siedlisko - ks Antonim Wysockim, jak i o innych opuszczonych grobach, zapalając na nich znicze. Krótkie chwile zadumy w takich miejscach pamięci w ciszy i spokoju, to niewątpliwie jedna z ważniejszych lekcji wychowania patriotycznego. Dzieci podczas pobytu na cmentarzu dbały również o właściwe zachowanie się, by nie zakłócać spokoju zmarłych i osób odwiedzających to miejsce. A.Kunysz
Pamiętamy o naszych bliskich
- 9
Lekcja wrażliwości
W dniu dzisiejszym, mimo niesprzyjającej pogody, klasa II wybrała się do przytuliska w Siedlisku. Jest tam suczka Laila. Dzieci przez ostatnie dwa tygodnie zbierały karmę, aby dziś zanieść ją do przytuliska. Były zabawy, głaskanie i mnóstwo radości. Dzieci były szczęśliwe, że mogły pomóc Laili😊Na zakończenie naszej wizyty dzieci otrzymały od Pana kierownika słodką niespodziankę. To była dobra lekcja wrażliwości i niesienia pomocy. Anna Gajewska
6
450 rocznica pierwszej wolnej elekcji w naszej szkole - "Gra o polski tron"
Jest wiosna 1573 roku. Polska i Litwa po bezpotomnej śmierci Zygmunta II Augusta od kilku miesięcy trwają w bezkrólewiu. Sytuacja nie nastraja optymistycznie. Oba kraje trawią wewnętrzne podziały. Litwa i Prusy Królewskie dążą do osłabienia związku z Koroną, przy czym wszyscy obawiają się wojny z Turcją, a pokój z Rosją wydaje się niepewny. Trwałość zawiązanej w 1569 roku unii lubelskiej staje pod znakiem zapytania.Pierwsza wolna elekcja staje się zatem wielką lekcją jedności. Do wyścigu o polską koronę stają kandydaci z całej Europy. Jest przecież o co walczyć. Rzeczpospolita Obojga Narodów to drugie pod względem terytorium państwo w Europie.
450 lat po tych wydarzeniach uczniowie klas siódmych oraz ósmych wzięli udział w historycznej grze karcianej pod nazwą: „Gra o polski tron”. Przez chwilę wzięli na siebie odpowiedzialność za przyszłość Rzeczpospolitej wcielając się w rolę polskiej szlachty, jak również kandydatów na króla. Po burzliwych dyskusjach, obietnicach, prezentacjach ostatecznie dokonano wyboru. Pomimo że królem nie został zgodnie z prawdą historyczną Henryk Walezy, to było to bardzo ciekawe doświadczenie, które pozwoliło zebranym przenieść się w czasie i poczuć atmosferę XVI-wiecznej Polski.
11
"Powstańcy '44 - Pamiętamy"!
Nasza szkoła zgłosiła się do ogólnopolskiego projektu edukacyjnego "Powstańcy '44 - Pamiętamy". Wezmą w nim uczniowie klas IV-VIII pod opieką nauczycieli języka polskiego oraz historii. Będziemy pracować metoda projektową, wykorzystując narzędzia technologii informacyjno-komunikacyjnej. Rozwiniemy wiedzę na temat Powstania Warszawskiego i będziemy kształcić umiejętności literackie.
W listopadzie oraz grudniu zorganizujemy w szkole zbiórkę pieniędzy na rzecz Powstańców.
Pasowanie pierwszoklasistów
Dzisiaj odbyła się w szkole uroczystość Pasowania uczniów klasy Ia. Apel rozpoczął się od części artystycznej przygotowanej przez uczniów i wychowawczynię p.Renatę Chwałek. Po części artystycznej nastąpiło nadanie imienia dla klasy i pasowanie na uczniów Szkoły Podstawowej im.Janusza Korczaka w Siedlisku. Każdy uczeń został pasowany przez p.Dyrektora specjalnym piórem, a następnie złożył odcisk swojego palca w specjalnej pamiątkowej kronice. Apel zakończył się złożeniem życzeń i prezentów od: Sekretarz Gminy Siedlisko p.Marii Miśkiewicz, która wystąpiła w imieniu Wójta Gminy Siedlisko, p.Małgorzaty Chilickiej – Przewodniczącej Rady Gminy, p.Gabrieli Sekular – Przewodniczącej Rady Rodziców ZPO, uczniów klasy IIa i IIIa naszej szkoły, p.Dyrektora oraz rodziców pierwszaków. Bardzo dziękujemy w imieniu klasy Ia i wychowawczyni za otrzymane prezenty i pomoc w przygotowaniu apelu.
182
Rozpoczynamy przygodę z filharmonią
Pierwsze spotkanie z Lubuskim Centrum Edukacji Artystycznej i Koncertowej rozpoczęło się od spotkania z muzyką kosmosu. Uczniowie mieli okazję poznać instrumenty, które powstały, aby naśladować dżwięki, które dla wielu są nieznane, ponieważ pochodzą ze świata, który nie dla wszystkich jest znany i zrozumiały.
Z wizytą w teatrze
Spektakl "Wehikuł czasu Hollywood i Oscary" był ekscytującą wyprawą przez meandry i tajniki świata filmowego. Na ziemię przybywają kosmici i chcą przeżyć niepowtarzalną podróż poślubną. Spotykają Sztuczną Inteligencję, która proponuje im podróż w czasie do świata filmu. p.Ewa Tomkiewicz
Dzień nauczyciela!
W piątek obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej – święto wszystkich nauczycieli wychowawców i pracowników oświaty. Uczniowie klasy 3a i 6a przygotowali krótki apel przypominający okoliczności powstania pierwszego ministerstwa oświaty w świecie. Były też piosenki i spersonalizowane życzenia w postaci lapbooków. Dziękujemy p.Halince i p.Marcie oraz uczniom przygotowującym apel.
46
V Bieg Niepodległości - galeria zdjęć pod tekstem!
W sobotę 7 października tradycyjnie, jak co roku, spotkaliśmy się wspólnie na terenie szkoły, aby uczcić kolejną rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Wydarzenie zostało zorganizowane pod patronatem wójta Gminy Siedlisko p.Dariusza Strausa, Gminnej Komisji ds. Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Zespołu Placówek Oświatowych. Wydarzenie rozpoczęło się o godz. 12.00 od wspólnego odśpiewania Mazurka Dąbrowskiego oraz wciągnięcia flagi na maszt. Poczet flagowy reprezentowali: p.Gabriela Sekular – Przewodnicząca Rady Rodziców, uczeń Hassan Sekular – reprezentant społeczności uczniowskiej i p.Renata Chwałek – reprezentantka ZPO. Następnie uczestnicy wydarzenia rozpoczęli bieg na wyznaczonej trasie, trzymając w ręku NASZĄ BIAŁO-CZERWONĄ. Bieg poprzedziła rozgrzewka przeprowadzona przez p.Małgorzatę Chilicką. Po biegu był czas na wręczenie medali pamiątkowych i na miseczkę grochówki z pajdą chleba przygotowaną przez p.Monikę i p.Magdę oraz wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych. Na koniec wszyscy uczestnicy biegu mieli możliwość zasadzenia cebulki tulipana w kolorze białym lub czerwonym, które w przyszłości rozkwitną jako flaga biało-czerwona.
Dziękujemy wszystkim za wsparcie w organizacji V edycji Biegu Niepodległości – Wójtowi Gminy Siedlisko p.Dariuszowi Straus, ks. Proboszczowi Andrzejowi Palewskiem za wsparcie duchowe, członkom Gminnej Komisji ds. Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Radzie Rodziców przy ZPO w Siedlisku – p.Gabrieli Sekular, harcerzom prowadzonym przez p.Katarzynę Śliwińską-Krowirandę, p.Justynie Straus za opiekę medyczną, kierownikowi SZB p.Alanowi Drozdowskiemu, nauczycielom szkoły i pracownikom niepedagogicznym oraz wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania wydarzenia. Dziękujemy również rodzicom, uczniom i wszystkim biorącym aktywny udział w V edycji Biegu Niepodległości. Do zobaczenia za rok!
13478
„Pocahontas”
6 października klasy I-III wyjechały do Nowej Soli do Nowosolskiego Domu Kultury na spektakl teatralny pt. „Pocahontas” przygotowany przez Katolicki Teatr Edukacji z Krakowa. Spektakl był bajkową adaptacją historii o słynnej indiańskiej księżniczce. Przedstawienie dostarczyło dzieciom wielu cennych doświadczeń teatralnych, uśmiechu oraz dobrej zabawy - była indiańska muzyka, tańce i śpiew. p.R.Chwałek
1
Witamy najmłodszych!
Pierwsze tygodnie w szkole upłynęły pierwszoklasistom pod hasłem „Akcja – Integracja”. Podejmowane działania w zespole klasowym miały na celu lepsze poznanie się oraz adaptację do warunków szkolnych. Wspólne zabawy , gry, spędzanie czasu na przerwach, wyjścia edukacyjne dostarczyły dzieciom wielu pozytywnych wrażeń i umacniały więzi koleżeńskie. Znamy swoje imiona, wiemy czym się interesujemy, co gdzie się znajduje w szkole, znamy klasowe zasady i wiemy jak bezpiecznie zachowywać się w szkole oraz w drodze do szkoły. p.R.Chwałek
13
Czwartki lekkoatletyczne - edycja jesienna
czniowie naszej szkoły brali udział dwukrotnie w jesiennej edycji "Czwartków lekkoatletycznych" w Nowej Soli. Startowali na 60m, 100m, 600m, 1000m, skok w dal, wzwyż, rzut piłeczka palantową i pchniecie kulą każdy w odpowiedniej kategorii wiekowej i płci. Było wiele rekordów życiowych i pierwszych startów. Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w wiosennej edycji. Do startu przygotowali uczniów nauczyciele wychowania fizycznego: Małgorzata Chilicka i Tadeusz Urban. Zapraszamy do fotorelacji.
29
Nowy rok szkolny i nowy sukces!
16 września Dawid Żurawski wziął udział w zawodach Pucharu DFN w Skarszewach - zajął 2 miejsce. Gratulacje!
Ratujemy Ziemię!
Klasy I-III wzięły udział w projekcie edukacyjnym „Ekosia i Przyszłek ratują Ziemię” zorganizowanym przez Związek Międzygminny „Eko - Przyszłość” w Nowej Soli wraz z twórcami z „Pracowni za Piecem”. Uczniowie poznali zasady segregacji odpadów, dowiedzieli się, jak dbać o środowisko. Każdy uczeń dostał książeczkę w formie komiksu pt. „Ekosia i Przyszłek ratują Ziemię”. p.R.Chwałe
2
Archiwum Aktualności
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Wszystkie