• Bezpiecznie w szkole i poza nią - wizyta policjantów

  Bezpiecznie w szkole i poza nią - wizyta policjantów
  22.11.2018

  W dniu dzisiejszym w naszej szkole odbyła się pogadanka dotycząca bezpieczeństwa w drodze do szkoły i ze szkoły. Została przeprowadzona przez Policjantów Komendy Powiatowej Policji z Nowej Soli. Na lekcjach u uczniów klas I – IV SP gościli: sierż. Agata Towpik, asp. szt. Jarosław Jańczyk oraz dzielnicowy sierż. szt.  Dawid Drozdek. Policjanci w czasie spotkania zwrócili uwagę na zasady, jakimi należy kierować się w czasie poruszania się po drogach publicznych; co zrobić, gdy zostaniemy zaatakowani przez psa; jak reagować na sytuacje, gdy zostaniemy zaczepieni przez nieznajomych; co zrobić i gdzie się zgłosić, gdy się zgubimy; jak się zachowywać w czasie przerw. Policjanci zwrócili również uwagę na niebezpieczeństwa jakie płyną z niekontrolowanego korzystania z Internetu. Fotorelacja

 • Niezapomniana lekcja w gospodarstwie agroturystycznym

  Niezapomniana lekcja w gospodarstwie agroturystycznym
  16.11.2018

  31 października 2018 r. klasy IIb, IIIa i IIIb SP wyjechały na jednodniową wycieczkę do gospodarstwa agroturystycznego „Malinówka” w Drągowinie koło Nowogrodu Bobrzańskiego. Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego w Zielonej Górze w miesiącu wrześniu zorganizował konkurs plastyczny kierowany do uczniów klas edukacji wczesnoszkolnej wszystkich szkół województwa lubuskiego pod hasłem „Mój jeden dzień na wsi”. W konkursie wzięły udział również klasy z naszej szkoły. Okazało się, że jedna z prac naszych uczniów uzyskała uznanie wśród członków jury konkursu i uzyskała tytuł laureata. Nagrodą był właśnie wyjazd sfinansowany w całości przez Urząd Marszałkowski dla naszych trzech klas edukacji wczesnoszkolnej do gospodarstwa agroturystycznego. W trakcie wycieczki dzieci mogły poznać warunki i zasady związane z hodowlą kóz, były na spacerze w lesie i zbierały materiały przyrodnicze, następnie pozyskały informacje o życiu pszczół, budowały domek dla zapylaczy, próbowały miodu prosto z plastra z ula, miały ognisko z kiełbaskami i częstowały się naturalnymi słodkościami przygotowanymi przez właścicieli. Na koniec otrzymały w prezencie małe skarbonki. Dzieci były zachwycone wyjazdem. Dziękujemy Pani Kamili Wojnowskiej za wszelką udzielona pomoc. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji

 • Akademia z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości

  Akademia z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości
  14.11.2018

  Za nami ostatnia osłona obchodów 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. O godz.14.00 została odprawiona Mszą św. w intencji Ojczyzny, której przewodniczył proboszcz ks.Andrzej Palewski, a kazanie wygłosił dziekan dekanatu nowosolskiego ks.Jerzy Gałązka. Po Mszy św. udaliśmy się do auli GOKiS, gdzie odbyła się akademia przygotowana przez uczniów i nauczycieli ZPO w Siedlisku. W pierwszej części wystąpili uczniowie przygotowani przez p.Laurę Maciejewską, którzy przybliżyli wszystkim obecnym okoliczności związane z utratą wolności oraz odzyskaniem 11 listopada 1918 r. przez Polskę niepodległości. Dekorację związaną z uroczystością wykonała p.Marcela Owczarek-Miedzińska. Druga część akademii została poświęcona przypomnieniu sytuacji Polski w okresie uzależnienia od Związku Radzieckiego – w okresie od zakończenia II wojny światowej po rok 1989. Materiał słowno-muzyczny „Chwała i cześć bohaterom” został przygotowany i przedstawiony przez p.Annę Gajewską i p.Tomasza Chwałka.

  Uroczysta akademia z 11 listopada to ostatni akt cyklu wydarzeń przygotowanych w ramach obchodów 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Zaczynaliśmy we wrześniu od Biegu Niepodległości, w październiku odbył się Piknik Niepodległościowy, a w listopadzie w/w uroczysta akademia. Przygotowanie wszystkich wydarzeń nie byłoby możliwe, gdyby nie zaangażowanie wielu osób. Dziękujemy wójtowi Gminy Siedlisko p.Dariuszowi Strausowi za objęcie honorowym patronatem tych wszystkich wydarzeń, dyrektorowi GOKiS p.Jarosławowi Dykielowi za wsparcie i udzieloną pomoc. Dziękujemy wszystkim nauczycielom, uczniom oraz ich rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie i przeprowadzenie wyżej wymienionych inicjatyw.

  Link do galerii z uroczystości

 • Kurs samoobrony dla kobiet

  Kurs samoobrony dla kobiet
  14.11.2018

  p.Na terenie ZPO w Siedlisku odbędzie się kurs samoobrony dla kobiet. Organizatorem jest p.Dagmara Izydorczyk. Pierwsze spotkanie odbędzie się 16.11.2018 r. o godz.18.30 na tarasie widokowym hali sportowej. Zajecia poprowadzi p.Andzrzej Sieczkowski - doświadczony żołnierz i trener. Czas trwania ok.1,5 godz. Wymagany wygodny strój sportowy. Koszt - 10 zł. Więcej informacji: Dagmara Izydorczyk 880 806 255.

 • Bijemy "Rekord dla Niepodległej" - śpiewamy i czytamy
  09.11.2018

  "Ponad 4,8 mln uczniów i prawie 470 tys. nauczycieli i pracowników oświaty z ponad 24 tys. przedszkoli, szkół oraz placówek oświatowych zgłosiło swój udział w akcji „Rekord dla Niepodległej”, ogłoszonej przez minister edukacji narodowej Annę Zalewską oraz Radę Dzieci i Młodzieży przy Ministrze Edukacji Narodowej" - czytamy w komunikacie resortu edukacji.

   

  W piątek również uczniowie naszej szkoły wzięli udział w biciu rekordu. Krótko po godz.11.00 wyszliśmy na plac apelowy, aby o 11.11, wraz z uczniami z całej Polski, odśpiewać cztery zwrotki „Mazurka Dąbrowskiego”.

  Na ten dzień zaplanowaliśmy także wspólne czytanie tekstów patriotycznych. Uczniowie poszczególnych klas, poczynając od najmłodszych klas szkoły podstawowej a kończąc na ostatniej klasie gimnazjum, czytali na forum szkoły wybrane teksty patriotyczne. Akcja została przygotowana przez wychowawców klas. Akcją koordynowała p.Małgorzata Gorockiewicz.

 • Zaproszenie na Uroczystą Akademię

  Zaproszenie na Uroczystą Akademię
  06.11.2018
 • Spotkanie z przedstawicielem KPP w Nowej Soli.

  19.10.2018

  Zapraszamy wszystkich rodziców na prelekcję prowadzoną przez przedstawiciela Komendy Powiatowej Policji w Nowej Soli na temat:Cyberprzemoc oraz konsekwencje łamania prawa wynikające z niewłaściwego korzystania z internetu przez osoby niepełnoletnie, która odbędzie się 24.10.2018 (środa) o godz. 16:30 w budynku szkoły.

  Po prelekcji zebrania klasowe i konsultacje przedmiotowe.

  Dyrekcja ZPO

 • Piknik Niepodległościowy
  15.10.2018

  Piknik Niepodległościowy to drugie duże wydarzenia, które przygotowaliśmy dla społeczności lokalnej w ramach obchodów 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. 13 października o godz.15.00 spotkaliśmy się wszyscy na gminnym boisku, aby spędzić wspólnie czas i wziąć udział w programie patriotycznym przygotowanym przez nauczycieli Zespołu Placówek Oświatowych w Siedlisku. Te ponad dwie godziny wspólnej zabawy zostały wypełniane różnymi atrakcjami. Osoby, które przyszły na piknik, mogły m.in. wziąć udział w grze plenerowej – „Detektywi historii”, rozwiązać zagadki logiczne, wykonać prace plastyczne i patriotyczne kotyliony, otrzymać flagę narodową za odpowiedz na proste pytanie, pośpiewać pieśni patriotyczne oraz potańczyć tańce integracyjne, nauczyć się udzielania pierwszej pomocy czy wziąć udział w ćwiczeniach sprawnościowych, a także zjeść ciasto upieczone przez rodziców i wspaniały bigos przygotowany przez p.Anię i p.Kazię. W ramach pikniku odbyła się również prezentacja wierszy patriotycznych przygotowanych przez uczestników Gminnego Konkursu Poezji Patriotycznej, którzy wcześniej odebrali nagrody z rąk pana Wójta. Nastąpiło również rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego „Mój patriotyzm” oraz wręczenie nagród ufundowanych przez dyrektora GOKiS-u p.Jarosława Dykiela. Piknik dał też możliwość spotkania i porozmawiania z Paniami z Policji na temat profilaktyki uzależnień i bezpieczeństwa oraz zrobienia sobie zdjęć w radiowozie. Piknik Niepodległościowy odbył się przy współpracy z GOKiS Siedlisko, patronat honorowy objął wójt Gminy Siedlisko p.Dariusz Straus.

  Laureaci konkursu fotograficznego:

  I miejsce: Nikola Nietopiel

  II miejsce: Łukasz Chwałek

  III miejsce: Paweł Włodarczyk

  I wyróżnienie: Krzysztof Chwałek

  II wyróżnienie: Bianka Zegers
   

  Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z pikniku.

 • Recytowaliśmy dla Ojczyzny
  15.10.2018

  Patriotyzm to jedno z najpiękniejszych słów. Z historią Polski wiąże się w różnych kontekstach: tych wzniosłych, ale też i tych tragicznych. Miłość do Ojczyzny stanowiła wielokrotnie inspirację dla licznej grupy pisarzy i poetów. Pragnąc uczcić 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, zorganizowaliśmy jako szkoła Gminny Konkurs Poezji Patriotycznej. Głównym celem konkursu było propagowanie twórczości patriotycznej wśród dzieci i młodzieży. Honorowy patronat nad konkursem objął wójt Gminy Siedlisko p.Dariusz Straus. Konkurs miał charakter etapowy i został przeprowadzony w 4 kategoriach wiekowych. Najpierw odbyły się konkursy wewnętrzne w każdej jednostce, a następnie laureaci tych konkursów wzięli udział w konkursie głównym, który odbył się 11 października na terenie Zespołu Placówek Oświatowych. Wręczenie nagród i prezentacja szerszej publiczności odbyły się na Pikniku Niepodległościowym 13.10.2018 r. na boisku gminnym w Siedlisku. Każdy z laureatów otrzymał drobny upominek oraz kartę podarunkową do realizacji w sklepach Empik.

  Konkurs przygotowały: p.Laura Maciejewska, p.Renata Chwałek, p.Marcela Owczarek-Miedzińska.

  Wyniki konkursu gminnego:

  Przedszkola

  1. Aleksandra Dekiert

  2. Weronik Portka

  3. Szymon Górny

  Nagroda jury:

  Oliwia Śnieżek i Cyprian Olchowy

  Klasy I – III

  1. Maja Wróbel

  2. Dawid Dekiert

  3. Judyta Gotowała

  Klasy IV – VI

  1. Krzysztof Czekalski

  2. Krzysztof Chwałek

  3. Szymon Rudnik

  Klasy VII – VIII i III G

  1. Bianka Zegers

  2. Zuzanna Bereś

  3. Kacper Rytwiński

   

  Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z konkursów szkolnych i konkursu gminnego.

 • W podzięce nauczycielom
  12.10.2018

  Corocznie 14 października obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej – święto wszystkich pracowników oświaty. W tym roku na uroczysty apel z tej okazji przybyli: wójt Gminy Siedlisko p.Dariusz Straus, proboszcz parafii ks.Andrzej Palewski, dyrektor GOKiS p.Jarosław Dykiel, przewodnicząca Rady Rodziców p.Izabela Dysiewicz, nauczyciele emeryci, obecni nauczyciele i pracownicy szkoły, rodzice oraz dzieci oraz młodzież ze szkoły podstawowej i gimnazjum. Uroczystą oprawę przygotowali uczniowie klas III edukacji wczesnoszkolnej pod kierunkiem wychowawczyń: p.Anny Gajewskiej i p.Bożeny Jeziorskiej. (Inscenizację można obejrzeć w materiale zamieszczonym poniżej w osobnym widżecie)

 • Badanie kompetencji zawodowych
  10.10.2018

  W dniu 10 października w szkole gościli pracownicy Poradni Psychologiczno Pegagogicznej z Nowej Soli. Corocznie uczniowie klas kończących szkołę uczestniczą w badaniach mających na celu określenie predyspozycji zawodowych. Wielu młodych ludzi nie wie, jaką wybrać szkołę ponadgimnazjalną, jak pokierować swoja edukacją, aby w przyszłości móc pracować w takim zawodzie, który będzie dla nich najbardziej odpowiedni. Przeprowadzane testy mają na celu „podpowiedzenie” uczniom, jakie maja mocne strony, a nad czym jeszcze muszą pracować. Po analizie wyników uczniowie będą zapraszani do poradni do Nowej Soli, aby dokonać właściwego wyboru.

 • Przygoda w laboratorium
  10.10.2018

  I ruszyliśmy z eksperymentami. To już trzeci rok, kiedy do naszej szkoły przyjeżdżają Panie z Krainy Eksperymentów. W poznawaniu różnych właściwości i zjawisk biorą udział uczniowie od klasy I szkoły podstawowej do klasy III gimnazjum. Ostatni temat Przygoda w laboratorium, jak poprzednie, wyzwolił wiele ciekawości. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

 • Festiwal nauki
  05.10.2018

  W piątek uczniowie kl.III gimnazjum i VIII szkoły podstawowej wzięli udział w zajęciach plenerowych w Parku fizyki w Nowej Soli. Zajęcia zostały przygotowane przez uczniów nowosolskich szkół ponadgimnazjalnych. Spotkanie z nauką w warunkach innych niż szkolne stanowią nie lada atrakcję. Wszystkim bardzo się podobały. Ciekawe stanowisko przygotowała firma ENEA, na którym w wirtualnych okularach mogliśmy przemieszczać się po obiektach energetycznych i wykonywać różnorodne zadania. Można też było zasiąść w kasecie dźwigu wysokościowego, z którego wykonuje się prace na wysokości do 17 m. nad ziemią.

 • „Polska jest matką szczególną” Jan Paweł II - I Bieg Niepodległości 2018
  29.09.2018

  W tym roku obchodzimy 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Nasz kraj przez 123 lata znajdował się w niewoli rozdarty pomiędzy Rosję, Austrię i Prusy. Próby wybicia się na niepodległość czynione przez cały XIX w. nie przyniosły powodzenia. Dopiero I wojna światowa, kiedy to dotychczasowi zaborcy stanęli przeciwko sobie po dwóch stronach barykady, dała Polakom nadzieję na odrodzenie państwa. W końcu lata naznaczone walką, cierpieniem i przelaną krwią wielu pokoleń zostały uwieńczone odzyskaniem suwerenności.

  Aby upamiętnić to wydarzenie, postanowiliśmy wpisać się w ogólnopolskie działania i przygotować wydarzenia o charakterze patriotycznym kierowane nie tylko do społeczności szkolnej, ale także do wszystkich mieszkańców gminy. Pierwsze już za nami. I Bieg Niepodległości zgromadził na starcie ok. 200 uczestników. Dzieci, rodzice, mieszkańcy naszej gminy i nie tylko, przebrani w biało-czerwone barwy przebiegli ulicami Siedliska - manifestując, że miłość do Ojczyzny jest bliska naszym sercom. Każdy uczestnik biegu otrzymał pamiątkowy medal. Następnie odbyło się otwarcie zewnętrznej siłowni - to jedna z pięciu, które ostatnio zostały ustawione na terenie gminy. Dzięki tym urządzeniom będziemy mogli jeszcze bardziej zadbać o wszechstronny rozwój fizyczny uczniów naszej szkoły. Symbolicznego otwarcia dokonała „mała” Zosia. Wszyscy uczestnicy mieli zagwarantowany „talerz” grochówki ze znakiem najwyższej jakości.

  Upamiętnieniu 100 rocznicy odzyskania niepodległości służył również turniej piłki siatkowej rozegrany w hali sportowej. Zgromadził na starcie drużyny z Bytomia Odrzańskiego, Sławy, Kożuchowa i Siedliska.

  Wydarzenie zostało przygotowane przez nauczycieli Zespołu Placówek Oświatowych i przy współpracy Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu.

  Patronat honorowy objął Wójt Gminy Siedlisko.

  Dziękujemy wszystkim uczestnikom oraz zaangażowanym osobom. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

 • Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania
  28.09.2018

  Dnia 28.09.2018r. odbył się Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Patronem akcji jest firma Biedronka, która dostarczyła do szkoły Gang Słodziaków (maskotki), książki o przygodach bohaterów, klasery na naklejki oraz zestawy naklejek dla każdego dziecka. Warunkiem otrzymania naklejek jest codzienne czytanie różnych tekstów przez przynajmniej dziesięć minut, potwierdzone podpisem rodzica. Akcja ma na celu rozwijanie umiejętności samodzielnego, systematycznego i głośnego czytania. Uczniowie przynieśli w tym dniu do szkoły swoje ulubione książki i prezentowali na głos wybrane fragmenty przed koleżankami i kolegami. Dzieciom bardzo się ten dzień podobał.

                                                                                                                                Halina Szymczak

 • Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
  28.09.2018

  Dnia 28 września 2018r w naszej szkole odbył się po raz drugi Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. W czasie przerw i podczas lekcji uczniowie odpowiadali przed komisjami egzaminacyjnymi z tabliczki mnożenia. Znajomością tabliczki mnożenia mogli również popisać się dorośli: nauczyciele, rodzice uczniów i obsługa szkoły. Na wieś ruszył Patrol Egzaminacyjny, który przepytywał chętnych dorosłych. Wszyscy, którzy odpowiedzieli na 5 pytań z tabliczki mnożenia otrzymywali tytuł eksperta tabliczki mnożenia. Komisja przybijała im piątkę lub żółwika. Na koniec dnia dokonano podsumowania. Okazało się, że jesteśmy nieźli, lepsi niż w roku poprzednim.

  Oto wyniki:

  Rok 2017 – 67% ekspertów w dziedzinie tabliczki mnożenia

  Rok 2018 – 71% ekspertów w dziedzinie tabliczki mnożenia

  Gratulujemy Mistrzom, dziękujemy Egzaminatorom oraz wszystkim uczestnikom za wspólną zabawę i zachęcamy w przyszłym roku.

  Dziękujemy wszystkim tym, którzy swoją pomocą przyczynili się do uświetnienia tego dnia.

   

                                                                                         Koordynator

                                                                                        Aleksandra Kunysz

Aktualności

Kontakt

 • Zespół Placówek Oświatowych w Siedlisku
  ul. Kasztanowa 19
  67-112 Siedlisko
 • (68) 356 02 08

Galeria zdjęć