Życzenia dla całej społeczności szkolnej
Muzyczne sukcesy PRO ARTE
W środę 27 marca uczennice z naszej szkoły wzięły udział w Przeglądzie Powiatowym Lubuskiego Festiwalu Piosenki PRO ARTE 2024. Organizatorem etapu powiatowego był Gminny Ośrodek Kultury w Nowym Miasteczku. W kategorii II wystąpiły: Sara Słobodzian - soliści, Liliana Bałajewicz i Hanna Izydorczyk - duety (wszystkie uczennice z klasy IIIa) oraz w kategorii III: Magdalena Izydorczyk - soliści (uczennica z klasy VIIIb). Poziom konkursu był niezwykle wysoki. Występujący, musieli zaprezentować wyjątkowy poziom wokalny, aby ubiegać się o zdobycie NOMINACJI do finału wojewódzkiego. Wszystkim naszym uczestniczkom bardzo serdecznie dziękujemy i gratulujemy swoich prezentacji - były naprawdę wspaniałe. Natomiast szczególne uznanie Jury zdobyła Magdalena Izydorczyk, która za wykonanie piosenki "Jesteś lekiem na całe zło" Krystyny Prońko uzyskała NOMINACJĘ DO FINAŁU WOJEWÓDZKIEGO Lubuskiego Festiwalu Piosenki PRO ARTE 2024. Brawo dla Magdaleny i p.Huberta Gajewskiego, który przygotowywał wszystkie nasze uczestniczki konkursu.
5
Czas na decyzję!
Wojewódzki Urząd Pracy w Zielonej Górze zaprosił dziś na Branżowe Targi Edukacyjne wszystkich uczniów szkół podstawowych południowej części województwa lubuskiego w celu promocji i rozpowszechniania oferty edukacyjnej na rok szkolny 2024/2025 szkół ponadpodstawowych oraz szkół dla osób dorosłych oferujących kształcenie branżowe i techniczne w województwie lubuskim. Naszą szkołe reprezentowali na targach uczniowie klas VII i VIII.
Targi realizowane były w ramach projektu pt. „Umiejętności tworzą możliwości” realizowanego w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO), inwestycji A3.1.1 „Wsparcie rozwoju nowoczesnego kształcenia zawodowego, szkolnictwa wyższego oraz uczenia się przez całe życie”. Marcela Owczarek-Miedzińska
23
Wielkanoc coraz bliżej!
Dziś odwiedziły nas sześciolatki z Przedszkola Publicznego w Siedlisku. To już coroczna tradycja. W tym roku zauroczyły nas pięknymi piosenkami, wierszykami i wielkanocnymi życzeniami. Przedszkolaki przekazały także wykonane przez siebie drobne upominki, za które bardzo dziękujemy. P.Dyrektor natomiast przekazał na ręce przyszłych pierwszoklasistów słodkie upominki dla wszystkich Przedszkolaków. Podziękowania dla p.Dyrektor i pracowników Publicznego Przedszkola w Siedlisku.
David Żurawski Mistrzem Europy!
W dniach 20-24 marca 2024 r. we włoskim Lido di Jesolo odbyły się Mistrzostwa Europy w Kickboxingu Kick Light, w których wziął udział uczeń naszej szkoły David Żurawski. W kategorii do 32 kg. David wygrał wszystkie swoje walki i został Mistrzem Europy. Ogromne gratulacje dla Davida, rodziców i trenera zawodnika. Życzymy dalszych sukcesów! Podziękowania dla mamy Davida za przesłane zdjęcia.
Międzynarodowy konkurs matematyczny "Kangur Matematyczny"
Konkurs wywodzi się z Australii, gdzie został zainaugurowany w latach osiemdziesiątych. W 1990 roku został po raz pierwszy zorganizowany w Europie na terenie Francji i podobnie jak w Australii zyskał od razu dużą popularność. Międzynarodowy Konkurs "Kangur Matematyczny" jest w chwili obecnej najbardziej masową imprezą matematyczną na świecie. U nas, jak co roku organizacją konkursu zajmuje się p.Aleksandra Kunysz.
27
Samorządowy "Dzień wiosny"
21 marca to początek kalendarzowej wiosny. W tym roku postanowiliśmy, że będzie to też Dzień Samorządności. Uczniowie otrzymali klucz do "Władzy nad szkołą". Wcielili się w role dyrekcji, nauczycieli i pracowników niepedagogicznych. To niezwykłe doświadczenie pozwoliło uczniom spojrzeć na codzienną pracę nauczycieli i innych pracowników szkoły, a także dorosłym wejść w rolę uczniów. Dziękujemy Samorządowi Uczniowskiemu, p.Małgorzacie Chilickiej i wszystkim zaangażowanym w przygotowanie wydarzenia.
935
Tajemnice akordeonów
Dziś uczniowie mieli okazję poznać jeden z najciekawiej brzmiących instrumentów dętych - akordeon. Poznaliśmy jego rodzaje - klawiszowy i guzikowy. To kolejne ciekawe doświadczenie muzyczne.
4
„H” w roli głównej.
„Herbatka u babci Haliny i dziadka Henia” – krótka inscenizacja scenki spotkania wnucząt z dziadkami. Była prawdziwa herbatka i herbatniki. Śmieszne dialogi, dużo zabawy to jest to, co wyzwala kreatywność u dzieci. Pierwszoklasiści zaprzyjaźnili się z ortografią. Renata Chwałek
3
Stop The Blues
W środę 13 marca uczniowie Zespołu Szkół Politechnicznych w Głogowie pokonali granicę województwa, aby wesprzeć naszych uczniów klas VI, VII i VIII garścią informacji i mądrym słowem. W ramach inicjatywy „Zwolnieni z Teorii”, w której młodzież realizuje projekty społeczne, w naszej szkole odbyły się warsztaty przeprowadzone przez Łukasza i Konrada ze Stop The Blues. Chłopcy skupili się na takich kwestiach, jak depresja i uzależnienie od telefonu, które nasiliły się w okresie pandemii i tuż po nim. Nasza społeczność szkolna podziwia i wspiera wszystkie „młode” inicjatywy. Trzymamy kciuki za powodzenie akcji i zapraszamy do dalszej współpracy! Strona projektu - warto zobaczyć. Zapraszamy - https://stoptheblues.pl/ Marcela Owczarek-Miedzińska
8
Konkurs plastyczny o bezpieczeństwie na wsi KRUS
12 marca odbyło się spotkanie przedstawicieli KRUS z uczniami klas 1-3 w celu zachęcenia dzieci do wzięcia udziału w XIV Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym pod hasłem „Bezpiecznie na wsi mamy, bo o zdrowie dbamy”. Celem konkursu jest promowanie bezpiecznych zachowań związanych z pracą i zabawą w gospodarstwie rolnym. Podczas prelekcji uczniowie zapoznali się z odzieżą ochronną oraz obejrzeli film dydaktyczny o bezpiecznych zachowaniach w gospodarstwie rolnym. Renata Chwałek
6
Recykling
Dziękujemy wszystkim zaangażowanym za zbiórkę gier planszowych, puzzli, klocków i książek. Szczególne podziękowania dla osób z grupy Recykling Nowa Sól. Wykorzystamy je podczas zabawy i nauki. Renata Chwałek
Litery na wesoło
Papierowe talerzyki to doskonała pomoc do wykonania memory literowego. Uczniowie klasy pierwszej aktywnie utrwalali poznane litery, angażując wszystkie zmysły. Renata Chwałek
8
Być aktorem!
W czwartek mieliśmy w klasie teatr. Przez cały tydzień pracowaliśmy w grupach. Każda grupa samodzielnie się przygotowywała. Zrobiliśmy sobie stroje i rekwizyty. Wszystkie grupy przygotowały bardzo miłe do oglądania przedstawienia. Kiedy wszystkie grupy się zaprezentowały, nagradzaliśmy się brawami. Grupa, która otrzymała najwięcej braw, pokazywała teatr klasie I. A była to grupa w której byli: Julia Malicka, Julia Przybył, Monika Matuszek, Jakub Szczotarski. Jednak każda grupa zrobiła piękny teatr i wszyscy byliśmy wygranymi. Napisała Julia Malicka. P.s. Ten dzień dostarczył nam radości i ogromnych emocji. Anna Gajewska.
6
Iluzja optyczna
Kolejne spotkanie z Krainą Eksperymentów za nami. Tym razem tematem spotkania były iluzje optyczne. Sprawdzaliśmy jak można oszukać nasz mózg. Poznaliśmy definicję optyki, tworzyliśmy obrazki z rybką w akwarium oraz bączki. Poznaliśmy koło iluzji i świetnie się bawiliśmy.
42
Powstańcy '44 - Pamiętamy - podsumowanie naszych działań
Projekt trwał od października 2023 r. do lutego 2024 r. Wzięło w nim udział 102 uczniów z 6 klas. Opiekę nad uczniami sprawowali nauczyciele języka polskiego i historii. Poruszyliśmy ważną i trudną tematykę: losy dzieci i kobiet w czasie powstania, twórczość K. K. Baczyńskiego, powstańcze symbole. Co zostanie po naszym projekcie? Wzruszające listy, zaproszenia, życzenia urodzinowe, prezentacje i quizy multimedialne, gazetki ścienne, plakaty, drzewko podziękowań, playlista z muzyką, album z wierszami K. K. Baczyńskiego. Zachęcamy do obejrzenia galerii i kliknięcia w poniższy link, aby obejrzeć rezultaty naszej pracy.
Skarpetkowa przygoda
Spotkanie z lekturą „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek” Justyny Bednarek wyzwoliło wiele działań kreatywnych wśród uczniów klasy pierwszej. W sali zagościły skarpetki, pojawiła się też pralka. Zabawa w pranie wywołała wiele radości. Utrwalono też pojęcie „para” podczas zabawy ze skarpetkami. Uczniowie wymyślali dalsze przygody skarpetek, które wykonali z kreatywnych materiałów. Prezentowane scenki sprawiły dzieciom wiele pozytywnych wrażeń. Renata Chwałek
14
Pamiętamy!
1 marca obchodzimy Dzień Żołnierzy Wyklętych. Byli to żołnierze polskiego powojennego podziemia niepodległościowego i antykomunistycznego, którzy stawiali opór sowietyzacji Polski i podporządkowaniu jej ZSRS. Walcząc z siłami nowego agresora, musieli zmierzyć się z ogromną, wymierzoną w nich propagandą Polski Ludowej, która nazywała ich „bandami reakcyjnego podziemia”. Chwała bohaterom!
Ogólnopolska kampania proekologiczna Oponeo
Podobnie jak w zeszłym roku dziś uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskiej akcji sprzątania lasów z opon i innych śmieci pod tytułem #KręciNasRecykling! Posprzątaliśmy teren szkoły i wokół niej oraz lasek przy ul.Szkolnej i las za Ośrodkiem Zdrowia. Niestety, i w tym roku zauważyliśmy, że nie wszyscy dbają o środowisko przyrodnicze, w którym żyje. Znaleźliśmy wiele różnorodnych śmieci, których tam tak naprawdę nie powinno być. A jednak … ! Podziękowania dla p.Daniela Kołtuna za inicjatywę i wszystkich tych, którzy przyłączyli się do akcji.
59
Archiwum Aktualności
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Wszystkie