Dzisiaj uczniowie, którzy uczą się stacjonarnie mieli okazję uczestniczyć w zajęciach kulinarnych zorganizowanych przez naszą absolwentkę. Ewelina jest obecnie szczęśliwą żoną i mamą. Prowadzi swój blog kulinarny i od czasu do czasu wraz ze swoja rodziną wraca do nas, aby zachęcić naszych uczniów do zgłębienia tajemnic zdrowego i smacznego odżywiania. Na dzisiejszych zajęciach uczniowie przygotowywali przepyszne pankejki i wyśmienity koktajl z jarmużem. Potrawy smakowały wspaniale, a wyglądały cudownie. Z talerzy i kubków poznikało wszystko. Po zajęciach wszyscy z przepisami w ręku ruszyli do domów. Pozostaje tylko życzyć wszystkim domownikom - smacznego! Link do strony Eweliny: www.zabawawgotowanie.pl
Zabawa w gotowanie
- 44
Walentynki w IIIa
Dnia 14 lutego 2022r zorganizowaliśmy w naszej klasie Walentynki. Były gry i zabawy związane z tym świętem. Bawiliśmy się w grupach. Oczywiście, nie zabrakło słodkich upominków. Ten dzień był pełen radości. Anna Gajewska wychowawca klasy 3a
15
Pamiętamy o naszych Walentynkach
Mamy humanistyczne talenty. BRAWO!
Dzisiaj na stronie internetowej Kuratorium Oświaty w Gorzowie Wlkp. zostały ogłoszone wyniki rejonowego szczebla przedmiotowego konkursu z języka polskiego dla uczniów szkoły podstawowej. I tu fantastyczna widomość dla społeczności naszej szkoły, ale przede wszystkim dla uczniów klasy 8b: Weroniki Szczudło (92,5%), Wiktorii Irganowskiej (90%) i Pawła Włodarczyka (85%). Wszyscy zakwalifikowali się do etapu wojewódzkiego tego konkursu. Gratulujemy sukcesu na szczeblu rejonowym i życzymy także wysokich wyników na szczeblu wojewódzkim. Gratulacje dla p.Małgorzaty Gorockiewicz, która przygotowywała uczniów.
"Baśniowe Trolle"
8 lutego gościliśmy Katolicki Teatr Edukacji z Krakowa. Interaktywne spotkanie pt: ”Baśniowe Trolle” pozwoliło w ciekawy sposób i trochę inny (dostosowany do warunków pandemii) obcować naszym uczniom z teatrem. Przygotowany spektakl przeniósł nas w świat czterech bajek: „Pinokio”, „Sindbad”, „Królowa Śniegu” oraz „Pocahontas”, uzupełnione o efekty specjalne, tj. pokaz świateł, bańki mydlane i sztuczny śnieg. Było ciekawie, zaskakująco i wesoło. Na zakończenie każdy uczeń otrzymał upominek – książeczkę z bajkowymi zagadkami oraz zakładki do książki.
„Szewczyk Dratewka, Lajkonik i hejnał mariacki”
W poniedziałek uczniowie klas I - III uczestniczyli w kolejnym koncercie Lubuskiego Biura Koncertowego. Muzycy przenieśli nas w odległe czasy, kiedy krajami władali królowie, a na świecie żyły jeszcze smoki. Pan prowadzący barwnie opowiedział baśń "Jak Szewczyk Dratewka pokonał smoka". W trakcie snutej opowieści słuchaliśmy muzyki, która królowała dawniej na balach w zamkach. Do najpopularniejszych tańców dworskich należały wówczas menuet i gawot. Wykonywano je z wdziękiem oraz elegancją, w strojach bogato zdobionych złotem i szlachetnymi kamieniami. Była to inna muzyka niż dziś.
Napięcie powierzchniowe cieczy i pianowe zabawy
Już po feriach. Czas wracać do szkoły. Klasy, które pozostały w stacjonarnym nauczaniu, uczestniczyły dziś w kolejnych zajęciach przygotowanych przez Krainę eksperymentów. Jak zawsze było niezwykle interesująco. Uczniowie poznali m.in. co to jest napięcie powierzchniowe cieczy, menisk wypukły, siła wyporności, grawitacja oraz zjawisko wyrównywania ciśnienia w dwóch układach. Był też czas na konkurs, który polegał na stworzeniu największego pianowego bańko-stwora.
63
David z kolejnym sukcesem.
Davidzie brawo, życzymy dalszych sukcesów.
Witamy Nowy Rok
Na powitanie Nowego Roku uczniowie klasy drugiej przygotowali krótką inscenizację wiersza Jerzego Kiersta „Dwunastu braci”. Wszelkie przygotowania odbyły się w okresie nauczania zdalnego. Uczniowie z pomocą rodziców przygotowali stroje i rekwizyty charakterystyczne dla danego miesiąca. Każdy z uczniów miał okazję zaprezentować swoje zdolności aktorskie. Ten dzień był pełen wrażeń. Renata Chwałek
„Nasza koza beczy, bo ją bolą plecy. Nasza koza beczała, bo na weselu grała.”
11 stycznia klasy 1-3 uczestniczyły w koncercie muzycznym zorganizowanym przez Lubuskie Biuro Koncertowe Orfeusz z Zielone Góry. Tematem przewodnim koncertu była muzyka ludowa. Muzycy z Kapeli koźlarskiej „Kotkowiacy ‘’ przedstawili repertuar weselny - muzykę do tańców z rejonu Kozła, a także przyśpiewki ludowe. Zabrali nas na ślub i wesele. Dzieci miały okazję poznać jak wyglądają instrumenty ludowe z rodziny dudów, na których grano na ślubie i weselu – kozioł ślubny czarny, kozioł weselny biały oraz stroje ludowe (strój wielkopolski). Nogi same „rwały” się do tańca. Renata Chwałek
2
Czarujemy śnieg
Proszę, pierwszy dzień w szkole po zdalnym nauczaniu i tu taka niespodzianka. Na uczniów klas I – III czekały Panie z Krainy eksperymentów. Za pomocą odpowiednich „zaklęć” uczniowie wyczarowali śniegowe babeczki, poznając przy okazji, co to jest hydrożel i gdzie się go wykorzystuje. Było jak zawsze bardzo ciekawie.
3
Jak zostać pisarzem?
Poczytać, naprawdę warto!
Na pomoc zwierzętom.
W dniach 18.10 - 30.11.2021r. na terenie naszej szkoły po raz kolejny odbyła się zbiórka darów dla bezdomnych zwierząt z Przytuliska w Nowej Soli zorganizowana przez wolontariuszy. Zbiórka miała uświadomić uczniom, jak ważna jest bezinteresowna pomoc i zwrócić uwagę, na potrzeby schronisk – szczególnie podczas okresu zimowego. Zebrane dary zostały przekazane w dniu 23.12.2021r. W imieniu pracowników przytuliska i ich podopiecznych, składamy ogromne podziękowania dla wszystkich osób, które przyczyniły się do wspólnego sukcesu. Marta Przelicka
4
Świątecznie dla Wszystkich
Betlejemskie Światełko Pokoju
„Światło Nadziei” to tegoroczne hasło niesionego przez harcerzy Betlejemskiego Światła Pokoju. Światło dociera do wszystkich tych, którzy chcą je przyjąć - dziś drużyna Sumerki podzieliła się tym ŚWIATŁEM ze społecznością naszej szkoły. Dziękujemy druhnie Katarzynie, a także Natalii i Tobiaszowi za możliwość, aby w czasie wigilijnej nocy w naszych domach płonęło światło z Groty Narodzenia Pańskiego z Betlejem.
Skąd Mikołaj wie?
To kolejne spotkanie w ramach projektu iTeatr, w którym uczniowie naszej szkoły mogą uczestniczyć w spektaklu „Internetowego Teatru TVP dla szkół”.
Odpowiedź na pytanie zawarte w tytule kryje się na strychu w domu małego Krzysia, gdzie swoje miejsce znalazły Miś, Pajac i inne niechciane zabawki. W oczekiwaniu na święta Bożego Narodzenia do sfatygowanych zabawek dołącza jeszcze Czarownica, która wkrótce zostaje zaniesiona pod choinkę. Miś i Pajac pod wpływem wizyty nowej koleżanki postanawiają jeszcze raz spróbować wydostać się ze strychu. Współcześnie nieograniczony dostęp do technologii i nowoczesnych zabawek sprawia, że niezwykle łatwo jest rzucić w kąt niechcianą zabawkę i zastąpić ją nową. Czasami jednak zdecydowanie ciekawiej jest tchnąć nowe życie w stare zabawki i sprawić, by w ich oczach znów pojawiło się odbicie dziecięcego uśmiechu.
4
Jeszcze raz Mikołajkowo
Niestety pandemia COVID-19 powoduje, że wele wydarzeń, które były wcześniej zaplanowane na określony termin, znacznie "rozciągnęło się" w czasie. Dotyczy to m.in. szkolnych Mikołajek przygotowanych przez Samorząd Uczniowski. Dlatego, przywołując ludowe przysłowie "Co się odwlecze, to nie uciecze", uczniowie klas, którzy pozostali jeszcze w stacjonarnym nauczaniu gościli dzisiaj na śwoich lekcjach "spóźnionego" Mikołaja wraz ze Śnieżynkami. Oczywiście było dużo radości i zabawy.
Egzaminy próbne z OPERONEM
Od 13 grudnia uczniowie klas VIII zmagają się z próbnymi egzaminami ósmoklasisty przygotowanymi przez wydawnictwo OPERON. To ostatnia próba przed właściwym egzaminem w maju. W pierwszy dzień zmagania z językiem polskim, dziś z matematyką, a jutro język angielski.
24
Światełko dla ofiar Stanu wojennego
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Wszystkie