Aktualności

          • Świąteczny konkurs

          • Klasa pierwsza przystąpiła do konkursu na najdłuższy łańcuch, który został zorganizowany przez  Parafię Siedlisko. Wspólna praca wszystkich uczniów dostarczyła dzieciom wielu pozytywnych wrażeń. Ogniwo do ogniwa i powstał kolorowy łańcuch. Cieszymy się z wyróżnienia oraz z tego, że nasz łańcuch ozdobi choinkę w kościele. p.Renata Chwałek

          • Spotkanie z dzielnicowym.

          • W czwartek w hali sportowej odbyło się spotkanie uczniów klas 6, 7 i 8 ze starszym sierżantem Grzegorzem Partatusem. Pan Dzielnicowy przeprowadził pogadankę profilaktyczną, wyjaśnił m.in. czym są wykroczenia i przestępstwa w pojęciu prawa karnego. Zwrócił uwagę na konsekencje prawne niewłaściwych zachowań i zachęcił do propagowania postaw opartych na odpowiedzialności i szacunku do siebie oraz innych osób.

          • Świąteczne warsztaty

          • W klasie pierwszej w czwartkowe popołudnie  zorganizowane zostały  przez wychowawcę klasy I
            p.Renatę Chwałek warsztaty  świąteczne, na które zaproszeni zostali rodzice z dziećmi. Wszyscy pracowali aktywnie, nikt się nie nudził. Wspólnie spędzony czas zaowocował pięknymi ozdobami świątecznymi, które posłużyły do dekoracji klasy. Stroiki wykonane przy współpracy rodziców podarowane zostały dyrekcji i pracownikom szkoły. p.Renata Chwałek

          • Pamiętamy!

          • 13 grudnia obochodziliśmy 42 rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w naszym kraju. Pamiętając o tym wydarzeniu, zapaliliśmy znicz ku pamięci ofiar komunizmu. Istniejemy tak długo, jak długo isnieje nasza tożsamość narodowa. Chwała tym, którzy nie dali się "złamać"!

          • Turniej koszykówki

          • W sobotę 9 grudnia dzięki inicjatywie p.Tadeusza Urbana na hali sportowej naszej szkoły odbył się turniej koszykówki dla uczniów i absolwentów naszej szkoły. Zawody zostały otwarte przez wójta Gminy Siedlisko p.Dariusza Strausa. Było dużo zabawy, ale też ambitnej sportowej rywalizacji. Najważniejsze jednak, że w turnieju wzięło udział wiele drużyn dopingowanych przez przybyłych rodziców i uczniów, którzy przyszli dopingować swoich faworytów. Podziękowania dla wszystkich osób zaangażowanych w przygotowanie wydarzenia, a także cheerleaderkom prowadzonym przez p.Monikę.

          • Mikołajkowy dzień!

          • To był niezwykle miły dzień. Kolejne mikołajkowe prezenty, tym razem od Samorządu Uczniowskiego. Podziękowania dla naszego szkolnego Orszaku Mikołaja.

          • Mikołajki z Radą Rodziców!

          • Mikołajki, to szczególny czas. Obdarowujemy się prezentami i wszystkim, co jest dobre. Rada Rodziców naszej szkoły przygotowała dla każdego ucznia, a także każdego pracownika szkoły słodki upominek. Dziękujemy za pamięć i życzenia - szczególnie p.Gabrysi - Przewodniczącej Rady Rodziców :) 

          • Witaj Mikołaju!

          • Proszę, jaka niespodzianka. 6 grudnia do naszej szkoły przyjechał Mikołaj wraz ze swoimi pomocnikami. Każdy uczeń naszej szkoły otrzymał paczkę ze słodyczami. W tym roku odbyło się bez rózg - wszyscy byli grzeczni :) Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

          • Wyprawki Czytelnicze dla pierwszoklasistów!

          • W ramach kolejnej edycji kompanii „Mała książka – wielki człowiek” promującej czytelnictwo wśród najmłodszych dzieci, uczniowie klasy pierwszej otrzymali „Wyprawki Czytelnicze”. W skład Wyprawki wchodzi: książka dla dzieci „Wnuczka antykwariusza” autorstwa Justyny Bednarek oraz broszura dla rodziców „Kochasz? Czytaj razem z dzieckiem”, która jest poradnikiem dla rodziców i opiekunów mówiącym o korzyściach wynikających ze wspólnego, rodzinnego czytania. Ta niespodzianka sprawiła dzieciom dużo radości i przyczyni się do rozwijania pasji czytania. Renata Chwałek

          • Wyjazd klas 1-4 do kina.

          • Klasy 1-4 w dniu 5 grudnia wyjechały do kina w Głogowie na film „Kajtek czarodziej”. Każde dziecko pragnie posiadać czarodziejskie moce. Kajtek nastoletni chłopiec o wyjątkowym usposobieniu, wychowuje się z tatą i babcią. Klasowy psotnik pewnego dnia odkrywa w sobie nadnaturalne umiejętności. Czarodziejskie moce przejmują kontrolę nad życiem Kajtka, który rozprawia się zarówno z nielubianym nauczycielam, jak i całą szkolną społecznością. Sytuacja zaczyna się komplikować, gdy o obdarzonego magicznymi zdolnościami chłopca zaczynają rywalizować siły dobra i zła. Renata Chwałek

          • Światowy Dzień AIDS!

          • 1 grudnia obchodzony jest Światowy Dzień AIDS. Jest to jedna z ośmiu najważniejszych kampanii na rzecz zdrowia publicznego, zainicjowanych przez Światową Organizację Zdrowia (WHO). Nowosolski Oddział PCK również włączył się w akcję i zorganizował Heppening z okazji Światowego Dnia AIDS, na którym wręczył nagrody za udział w konkursie plastycznym "Nie daj szansy Aids". Wyróżnione zostały Katarzyna i Zuzanna Oryszewskie z kl. 5a. Serdecznie gratulujemy!!! Marta Przelicka

          • Tak rozwijamy kreatywność w klasie I!

          • W klasie pierwszej nie ma czasu na nudę. Plastelina, rolki po papierze, nakrętki, fasola, kasztany, szyszki, kreatywne druciki, buty, nasze ciała to niektóre pomysły na aktywność w czasie zajęć. Zapraszamy do zabawy wszystkie zmysły w poznawaniu liczb i liter oraz rozwijamy naszą kreatywność. Nauka może być ciekawa. Renata Chwałek

          • Spotkanie z policjantem!

          • W dniu dzisiejszym uczniów klasy 1-3 odwiedził policjant – dzielnicowy starszy sierżant Grzegorz Partatus. Przeprowadził pogadankę na temat bezpiecznego zachowania się na drodze, w domu podczas nieobecności rodziców, na dworze podczas zabawy oraz w sytuacji spotkania z nieznajomym. Uczniowie mogli wykazać się wiedzą na temat znajomości numerów alarmowych oraz jaką postawę przyjąć podczas kontaktu z psem. Każdy miał okazję zrobić odcisk palca i dowiedział się co to są linie papilarne. Na zakończenie spotkania każdy uczeń otrzymał znaczek odblaskowy. Spotkanie z policjantem wywarło na dzieciach duże wrażenie. Renata Chwałek

        • Poznajemy Drezno – Miasto pełne baroku i nowoczesności!
          • Poznajemy Drezno – Miasto pełne baroku i nowoczesności!

          • W pierwszy dzień grudnia uczniowie klasy 6a i klas 7ab i 8ab wyjechali na wycieczkę edukacyjną do Drezna. Odwiedziliśmy miasto, które historycznie związane jest z dziejami naszego kraju. Pod koniec XVII w. Rzeczpospolita Obojga Narodów związała się unią personalną z dynastią Wettinów. Na tronie polskim zasiadł najpierw August II Mocny, a następnie jego syn August III. Jaka jest dzisiejsza stolica Saksonii? Łączy w sobie współczesną nowoczesność (fabryka elektrycznych samochodów VW – ID 3) z jednymi z najpiękniejszych budowli architektury baroku (m.in. Katedra p.w. Świętej Trójcy). Wyznacznikiem upływającego czasu, którego doświadczyliśmy w czasie wyjazdu, były też odwiedziny drezdeńskich GALERII. W jednej poznaliśmy niezwykłe prace malarskie mistrzów pędzla doby odrodzenia i baroku, w drugiej zaś wyśmienite smaki pączków, pizzy i innych produktów spożywczych, a także współczesne zabawki, buty, perfumy i ubiory. Byliśmy też na wydarzeniach ponadczasowych, łączących to co było, z tym co jest – Bożonarodzeniowych Jarmarkach. Ogromne podziękowania dla p.Anny Trochanowskiej za zorganizowanie wyjazdu.

          • Andrzejkowa zabawa!

          • W czwartek bawiliśmy się na zabawie andrzejkowej zorganizowanej przez SKO działające w naszej szkole. Były tańce, wróżby, zabawy i sklepik przygotowane przez p.Aleksandrę Kunysz, uczniów i rodziców. Było smacznie i miło :)

          • Andrzejkowe wróżby w Bibliotece Publicznej!

          • Klasa pierwsza została zaproszona na zajęcia o tematyce andrzejkowej do Biblioteki Publicznej. Pani Katarzyna przybliżyła dzieciom wróżby związane z tym dniem. Najbardziej podobała się wróżba z butów, w której wszyscy byli zaangażowani. Wróżba – Kim zostaniesz? – przeprowadzona w formie kalamburów też była dużym wyzwaniem dla dzieci. To były ciekawe zajęcia. Renata Chwałek

          • Zabawy andrzejkowe klas 1-3

          • Klasy 1-3 w ramach integracji uczestniczyły we wspólnej zabawie andrzejkowej. Piosenka, taniec, zabawy to aktywności, które towarzyszyły uczniom w dniu dzisiejszym. Wspólne tańce w kręgu, w parach pozwoliły na lepsze poznanie. Bingo, Maja, Jajo kurze, Poleczka oraz tańce według własnych układów pokazały, że dzieci potrafią się bawić. Renata Chwałek

          • Obchody Dnia Pluszowego Misia!

          • Każde dziecko ma swoją ulubioną maskotkę. W dniu dzisiejszym w roli głównej wystąpiły pluszowe misie, które towarzyszyły dzieciom przez cały dzień ich pobytu w szkole. Uczniowie poznali na zajęciach historię powstania Dnia Pluszowego Misia, opowiadali o swoich pluszowych misiach. Na koniec układali puzzle z misiami, które przyozdobiły korytarz szkolny. Nie obyło się bez zabawy ruchowej z piosenką „Stary niedźwiedź mocno śpi”. [i]Zajęcia wyzwoliły u dzieci wiele aktywności i wywołały uśmiech na twarzy. Renata Chwałek

          • Koncert muzyczny „Z muzyką przez morza i oceany”!

          • Kolejne spotkanie z edukacją muzyczną prowadzoną przez Lubuskie Centrum Edukacji Artystycznej i Koncertowej w Zielone Górze wprowadziło nas w świat muzyki żeglarskiej i morskiej. Ciekawe opowieści o morskich piratach, zaginionych skarbach, legendy z dna morza i oceanu, ciekawostki o pracy marynarzy przeplatane były szantami. Renata Chwałek

          • "Wolna elekcja" - wyjazd na konkurs do Poznania

          • 17.11.2023 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w etapie regionalnym
            ogólnopolskiego konkursu historycznego „Wolna elekcja”. Rozgrywki odbyły się w Szkole Podstawowej nr 20 im. Stefana Batorego w Poznaniu. Wzięło w nich udział 69 uczniów z 25 szkół z województwa lubuskiego oraz wielkopolskiego, którzy wcielili się w role kandydatów na króla, magnatów, szlachtę średnią i drobną. 
            Czując lekki niedosyt, gdyż jedna z uczestniczek była o krok od awansu do finału, spędziliśmy tam bardzo przyjemny czas, bogaci w nowe doświadczenia i znajomości. Dobrych humorów nie zepsuła nam nawet pogoda – Poznań oglądaliśmy przez pokryte deszczem okna tramwaju.
            Szkołę reprezentowali: Adrianna Włodarczyk i Radosław Jarmoliński z klasy 7b
            oraz Magdalena Izydorczyk z klasy 8b.
            Piotr Włodarczyk

    • Logowanie