17 marca w szkole został przeprowadzony Międzynarodowy Konkurs Matematyczny „Kangur”. W matematycznych zmaganiach wzięło udział 30 uczniów w trzech kategoriach: Maluch, Beniamin i Kadet. Tradycyjnie, zadania nie były łatwe. Należało wykazać się umiejętnościami opartymi na logicznym myśleniu. Teraz czekamy na wyniki.
Matematyczne zmagania!
Otwieramy serca dla Ukrainy
W odpowiedzi na apel Wojewody Lubuskiego Władysława Dajczaka uczniowie i p.Marta Przelicka, opiekunka szkolnego Wolontariatu, zorganizowali zbiórkę a następnie przekazali dary dla Ukrainy złożone przez uczniów naszej szkoły. Dary zasiliły zbiórkę organizowaną przez Gminę Siedlisko. Dziękujemy wszystkim darczyńcom oraz p.Grzegorzowi – sołtysowi, za odbiór i transport darów w wyznaczone miejsce.
4
Muzyka ze śmietnika
W piątek odbyło się kolejne spotkanie z Krainą Eksperymentów. Tym razem zajęcia dotyczyły wykorzystania różnorodnych pozostałości do wykonania muzycznych instrumentów. W trakcie zajęć wykonaliśmy trąbkę i harmonijkę, do których wykonania użyliśmy zużyte, m.in.: patyczki po lodach, zapałki, kartki papieru, gumki recepturki, rolki po papierze toaletowym, słomki, gumowe rękawiczki. Po wykonaniu prac, Panie prowadzące zajęcia, zorganizowały konkurs na najgłośniejszy rząd grający na wykonanym instrumencie. Było dużo hałasu, ale i fajnej zabawy.
13
Solidarni z Ukrainą
Taki oto wpis dotarł do nas w sobotę (zapis oryginalny):
Dzień dobry Chciałabym pochwalić trzy uczennice z szkoły podstawowej w Siedlisku,tj. Maja Magda, Amelia Mękarska oraz Vanessa Sławska. Dziewczynki wzięły udział w zbiórce: opatrunków, wysublimowanego jedzenia, śpiworów,karimat i innych bardzo potrzebnych przedmiotów dla Ukraińców,którzy wczoraj o godzinie 19:00 spod Tesco w Zielonej Górze zabrali te rzeczy i pojechali walczyć o swoją ojczyznę. O zbiórce dowiedziałyśmy się bardzo późno. Miałyśmy zaledwie trzy godziny. Dzięki temu małemu wzrostem,choć wielkiemu sercem trio udało się zebrać niebywałą ilość niezbędnych do przetrwania,wymienionych wyżej rzeczy. Dziewczynki z własnej inicjatywy chodziły od domu do domu,prosząc o choćby jedną puszkę,o choćby jeden słoik,o tylko jeden bandaż. I udało się! Gdyby nie Maja,Amelka i Vanessa tych rzeczy byłoby bardzo mało. Dziewczynki zrobily wszystko co w ich mocy,dzięki temu do zbiórki przyłączyło się wielu mieszkańców Siedliska. Mam zdjęcie z połowy zbiórki. Niestety na samym końcu nie było czasu na zdjęcia. Wolontariuszka,która przyjechała po zebrane rzeczy,była u nas krótko przed 17:00. A dokładnie o 17:00 musiała wyjechać żeby zdążyć przekazać dary do Zielonej Góry. Jesteśmy w stałym kontakcie z tą dziewczyną,akcji i zbiórek będzie na pewno więcej. Dziewczynki są zaangażowane. Jestem pełna podziwu. Nie sądziłam,że włożą w to tyle serca,chęci i poświęcenia. Napisałam to tylko dlatego żeby grono pedagogiczne miało świadomość o ich niezwykłej mocy pomocy i poświęcenia.
Dziękujemy dziewczynkom i naszej absolwence za zaangażowanie w akcję, która ukazuje dużą wrażliwość na potrzeby NARODU walczącego o swoje samostanowienie. Brawo! Społeczność szkolna i nasz PATRON są z Was dumni!
Karnawałowo w IIIa
Dnia 25 lutego 2022r w klasie 3a odbył się bal karnawałowy. Tego dnia w klasie pojawiły się kolorowe postacie. Można było spotkać królewny, żołnierzy, policjantów, zombie, naukowców, panią Wiosnę, piękną Japonkę, Hiszpankę..., nie sposób zliczyć wszystkich postaci. Po wielkiej prezentacji strojów rozpoczęły się tańce-przy rytmach wesołej muzyki, były one przeplatane zabawami oraz konkursami. Nie zabrakło słodkiego poczęstunku. Uśmiech dzieci wskazywał, że zabawa była udana. Anna Gajewska
18
Tłusty czwartek
Tłusty czwartek, to święto łasuchów i najbardziej wyczekiwany moment karnawału – ostatni czwartek przed Środą Popielcową. W Polsce to czas, w którym rządzą pączki i faworki, w kalendarzu chrześcijańskim ostatni czwartek przed Wielkim Postem. Nazywany był kiedyś: zapustami, mięsopustem, ostatkami, karnawałem. Nazwa karnawał pochodzi od włoskiego słowa carnevale, które wzięło się z połączenia dwóch łacińskich słów carne i vale, oznaczających pożegnanie mięsa. Według tradycji, w tym dniu można się było do woli się objadać. W naszej szkole dzięki Radzie Rodziców każdy uczeń i pracownik szkoły mógł skosztować tradycyjnego pączka.
Nasze kociaki
17 lutego obchodziliśmy „Dzień kota”. Pani Marcela przygotowała tablice, na których każdy może przytwierdzić zdjęcie swojego kociego pupila. Może to być zdjęcie lub własna praca plastyczna.
Zabawa w gotowanie
Dzisiaj uczniowie, którzy uczą się stacjonarnie mieli okazję uczestniczyć w zajęciach kulinarnych zorganizowanych przez naszą absolwentkę. Ewelina jest obecnie szczęśliwą żoną i mamą. Prowadzi swój blog kulinarny i od czasu do czasu wraz ze swoja rodziną wraca do nas, aby zachęcić naszych uczniów do zgłębienia tajemnic zdrowego i smacznego odżywiania. Na dzisiejszych zajęciach uczniowie przygotowywali przepyszne pankejki i wyśmienity koktajl z jarmużem. Potrawy smakowały wspaniale, a wyglądały cudownie. Z talerzy i kubków poznikało wszystko. Po zajęciach wszyscy z przepisami w ręku ruszyli do domów. Pozostaje tylko życzyć wszystkim domownikom - smacznego! Link do strony Eweliny: www.zabawawgotowanie.pl
44
Walentynki w IIIa
Dnia 14 lutego 2022r zorganizowaliśmy w naszej klasie Walentynki. Były gry i zabawy związane z tym świętem. Bawiliśmy się w grupach. Oczywiście, nie zabrakło słodkich upominków. Ten dzień był pełen radości. Anna Gajewska wychowawca klasy 3a
15
Pamiętamy o naszych Walentynkach
Mamy humanistyczne talenty. BRAWO!
Dzisiaj na stronie internetowej Kuratorium Oświaty w Gorzowie Wlkp. zostały ogłoszone wyniki rejonowego szczebla przedmiotowego konkursu z języka polskiego dla uczniów szkoły podstawowej. I tu fantastyczna widomość dla społeczności naszej szkoły, ale przede wszystkim dla uczniów klasy 8b: Weroniki Szczudło (92,5%), Wiktorii Irganowskiej (90%) i Pawła Włodarczyka (85%). Wszyscy zakwalifikowali się do etapu wojewódzkiego tego konkursu. Gratulujemy sukcesu na szczeblu rejonowym i życzymy także wysokich wyników na szczeblu wojewódzkim. Gratulacje dla p.Małgorzaty Gorockiewicz, która przygotowywała uczniów.
"Baśniowe Trolle"
8 lutego gościliśmy Katolicki Teatr Edukacji z Krakowa. Interaktywne spotkanie pt: ”Baśniowe Trolle” pozwoliło w ciekawy sposób i trochę inny (dostosowany do warunków pandemii) obcować naszym uczniom z teatrem. Przygotowany spektakl przeniósł nas w świat czterech bajek: „Pinokio”, „Sindbad”, „Królowa Śniegu” oraz „Pocahontas”, uzupełnione o efekty specjalne, tj. pokaz świateł, bańki mydlane i sztuczny śnieg. Było ciekawie, zaskakująco i wesoło. Na zakończenie każdy uczeń otrzymał upominek – książeczkę z bajkowymi zagadkami oraz zakładki do książki.
„Szewczyk Dratewka, Lajkonik i hejnał mariacki”
W poniedziałek uczniowie klas I - III uczestniczyli w kolejnym koncercie Lubuskiego Biura Koncertowego. Muzycy przenieśli nas w odległe czasy, kiedy krajami władali królowie, a na świecie żyły jeszcze smoki. Pan prowadzący barwnie opowiedział baśń "Jak Szewczyk Dratewka pokonał smoka". W trakcie snutej opowieści słuchaliśmy muzyki, która królowała dawniej na balach w zamkach. Do najpopularniejszych tańców dworskich należały wówczas menuet i gawot. Wykonywano je z wdziękiem oraz elegancją, w strojach bogato zdobionych złotem i szlachetnymi kamieniami. Była to inna muzyka niż dziś.
Napięcie powierzchniowe cieczy i pianowe zabawy
Już po feriach. Czas wracać do szkoły. Klasy, które pozostały w stacjonarnym nauczaniu, uczestniczyły dziś w kolejnych zajęciach przygotowanych przez Krainę eksperymentów. Jak zawsze było niezwykle interesująco. Uczniowie poznali m.in. co to jest napięcie powierzchniowe cieczy, menisk wypukły, siła wyporności, grawitacja oraz zjawisko wyrównywania ciśnienia w dwóch układach. Był też czas na konkurs, który polegał na stworzeniu największego pianowego bańko-stwora.
63
David z kolejnym sukcesem.
Davidzie brawo, życzymy dalszych sukcesów.
Witamy Nowy Rok
Na powitanie Nowego Roku uczniowie klasy drugiej przygotowali krótką inscenizację wiersza Jerzego Kiersta „Dwunastu braci”. Wszelkie przygotowania odbyły się w okresie nauczania zdalnego. Uczniowie z pomocą rodziców przygotowali stroje i rekwizyty charakterystyczne dla danego miesiąca. Każdy z uczniów miał okazję zaprezentować swoje zdolności aktorskie. Ten dzień był pełen wrażeń. Renata Chwałek
„Nasza koza beczy, bo ją bolą plecy. Nasza koza beczała, bo na weselu grała.”
11 stycznia klasy 1-3 uczestniczyły w koncercie muzycznym zorganizowanym przez Lubuskie Biuro Koncertowe Orfeusz z Zielone Góry. Tematem przewodnim koncertu była muzyka ludowa. Muzycy z Kapeli koźlarskiej „Kotkowiacy ‘’ przedstawili repertuar weselny - muzykę do tańców z rejonu Kozła, a także przyśpiewki ludowe. Zabrali nas na ślub i wesele. Dzieci miały okazję poznać jak wyglądają instrumenty ludowe z rodziny dudów, na których grano na ślubie i weselu – kozioł ślubny czarny, kozioł weselny biały oraz stroje ludowe (strój wielkopolski). Nogi same „rwały” się do tańca. Renata Chwałek
2
Czarujemy śnieg
Proszę, pierwszy dzień w szkole po zdalnym nauczaniu i tu taka niespodzianka. Na uczniów klas I – III czekały Panie z Krainy eksperymentów. Za pomocą odpowiednich „zaklęć” uczniowie wyczarowali śniegowe babeczki, poznając przy okazji, co to jest hydrożel i gdzie się go wykorzystuje. Było jak zawsze bardzo ciekawie.
3
Jak zostać pisarzem?
Poczytać, naprawdę warto!
Archiwum Aktualności
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Wszystkie