My na Facebooku
REKRUTACJA DO KLAS I ZPO W SIEDLISKU
Zarządzenie Wójta Gminy Siedlisko w sprawie rekrutacji do przedszkola i szkół na terenie Gminy na rok szkolny 2025/2026
Link do zarządzenia: Zarzadzenie_Nr_0050.5.2024.pdf
Link do Karty Informacyjnej o przyjęcie do klasy I ZPO: PODANIE_do_szkoy_2025-2026.pdf
SZKOŁY PONADPODSTAWOWE - INFORMACJE
Niestraszkowe Odblaski
- 24.09.2018
Uczniowie kl.IIa dołączyli do ogólnopolskiej akcji edukacyjnej PZU Odblaski. Celem tego projektu jest zaopatrzenie dzieci w przedmioty podnoszące bezpieczeństwo na drodze. Bezpieczeństwo dzieci w drodze do szkoły czy domu, to nie kwestia szczęścia, ale wspólna odpowiedzialność. Lekcja według scenariusza przygotowanego przez specjalistów z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego pozwoliła utrwalić dzieciom zasady poruszania się w ruchu ulicznym, rozwiązać ciekawą krzyżówkę, pokolorować Stacha Tracha, obejrzeć film edukacyjny i nauczyć się nowej piosenki. Z wykorzystaniem tablicy multimedialnej każde dziecko mogło też zaprojektować własnego Niestraszkowego Przyjaciela. Dzisiejsza lekcja i Niestraszkowe Odblaki wszystkim się bardzo podobały.
Renata Chwałek
Sprzątamy Siedlisko - akcja sprzątania świata
- 21.09.2018
Corocznie w trzecim tygodniu września na całym świecie organizowana jest akcja sprzątania świata. W Polsce w tym roku obchodzimy już jubileuszową 25 – tegoroczna odbywa się pod hasłem „Akcja – segregacja! 2 x więcej, 2 x częściej”. Uczniowie naszej szkoły, pragnąc promować postawy dbałości o czystość środowiska, wyruszyli, aby posprzątać główne ulice i miejsca rodzinnych spotkań mieszkańców Siedliska, a także teren wokół szkoły. Sprzątanie świata, to wspólna lekcja poszanowania dla miejsca, w którym żyjemy. Mamy nadzieję, że Siedliszczanie będą kontynuatorami rozpoczętych przez nas działań, a szczególnie młodzież. Zależy nam, aby nasza miejscowość była czysta i bezpieczna. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.
Zajęcia sportowe z reprezentantką kraju w fistballu
- 21.09.2018
W środę na zajęciach SKS gościła w naszej szkole członkini kadry narodowej Polski w fistballu. Marika Chilicka to absolwentka naszej szkoły. W tym roku reprezentowała nasz kraj w Mistrzostwach Świata w Austrii, gdzie wraz z koleżankami zajęła szóste miejsce. Dla kobiecej reprezentacji Polski, która po raz pierwszy wystartowały w zawodach takiej rangi, to ogromny sukces. Uczennice naszej szkoły miały okazję poznać zasady gry dyscypliny, która była znana już starożytnym Rzymianom, a także praktycznie przećwiczyć z Mariką zagrania wykorzystywane w czasie meczów.
Lekkoatletyczne czwartki
- 25.09.2018
W czwartek 20.09.2018 r. uczniowie szkoły podstawowej z klas IV-VII wzięli udział w zawodach lekkoatletycznych – „Czwartki LA”. Były to pierwsze zawody po wakacyjnej przerwie, rozpoczynające nową edycję sportowej rywalizacji. Zawody rozpoczęły się uroczystym otwarciem oraz podsumowaniem klasyfikacji szkół w edycji 2017/18. Nasza szkoła w kat. szkoły podstawowe zajęła 4 miejsce, a w kat. młodzik 3 miejsce. Za osiągnięcie najniższego stopnia podium otrzymaliśmy puchar i bon na zakup sprzętu sportowego o wartości 200 zł.
Po części oficjalnej rozpoczęła się właściwa część zawodów. Szkołę reprezentowało 20 uczniów w różnych konkurencjach – niektórzy startowali w dwóch i więcej dyscyplinach. Uczniowie z klasy IV – VI rywalizowali w wybranych konkurencjach lekkoatletycznych w swoich rocznikach, natomiast uczniowie klasy VII i VIII rywalizowali w jednej grupie.
Na wyróżnienie zasługują uczniowie:
Michał Gaiszler kl.IV – p.pal. – II m – 29,5 m
Wiktoria Szymańska kl.IV – p.pal. – III m – 23 m
Patryk Zdebiak kl.IV – skok w dal – III m – 3,55 m
Kacper Araszkiewicz kl.Va – p. pal. – I m – 43 m
Natan Kurzawa kl.Va – p. pal. – III m – 38 m
Dominik Augustyniak – Stencel kl.Va – bieg na 1000m – II m – 3.36,13 s
Kacper Kaźmierczak kl.VI – skok w dal – II m – 4,12 m
Oliwia Helwig kl.VII – bieg na 600m – I m – 2,07,77 s
Aneta Andrzejewska kl.VII– bieg na 600m – II m – 2,32,41s
Wiktoria Kupiec kl.VII – bieg na 100m – III m – 2,07,77 s
Klaudia Pietrzak kl.VII – pchnięcie kulą – III m – 6,72 m
Dagmara Klimas kl.VII – skok w dal – II m – bd
Małgorzata Chilicka
Kropka nad i ...
- 21.09.2018
No, i „wykropkowaliśmy” się wszyscy! W poniedziałek 17 września br. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Kropki. Cóż to za oryginalne święto? Otóż … Od pięciu lat we wrześniu obchodzi się International Dot Day. Jest to dzień kreatywności, odwagi i zabawy. Uczniowie, nauczyciele, bibliotekarze, pracownicy instytucji kultury na całym świecie organizują tego dnia wiele działań, które pomagają dzieciom odkryć talenty, poznać ich mocne strony i je zaprezentować. Motywem przewodnim jest … kropka. Tak! Ta mała, ale bardzo inspirująca plamka… Od niej wszystko się zaczyna!
Nie mogliśmy nie skorzystać z okazji, by puścić wodze fantazji i przenieść się w wykropkowany świat. Od rana kropki pojawiały się wszędzie – na twarzach dzieci, na bluzkach, na koszulkach, na rowerach, na drzwiach, ścianach i podłogach. Szukaliśmy kropek wszędzie – w przyrodzie, w literaturze, w kosmosie, nawet na bluzce koleżanki i w oczach kolegi. Okazuje się, że świat pełen jest kropek! Takie są małe, a dają początek wielkim rzeczom. Dostrzegliśmy tę zależność, a przy okazji odkryliśmy w tym roku nasze talenty detektywistyczne. Wyśledziliśmy najmniejsze nawet kropki... Pomysłów było bez liku! Kropka na piórniku, na nosie kolegi, w telefonie, na pizzy, na ciasteczkach, na parapetach, na skarpetkach… Tu stawiamy wielokropek, bo rzeczywiście, pomysłów jest ponad sto…
Nasze maluszki malowały kropki i kropy na dziedzińcu szkolnym, bawiły się kółkami, grały w twistera i wykonywały prace plastyczne, którym nadziwić się nie można. Każdy, kto miał ochotę pobawić się w czasie przerw, mógł skorzystać z zabaw organizowanych przez nauczycieli wychowania fizycznego. W ruch poszła chusta animacyjna i wtedy zabawie nie było końca. Gdyby nie nasz systematyczny dzwonek szkolny (ma kształt czerwonej biedronki w czarne kropki), to pewnie zabawa trwałaby do teraz.
Kropki miał na koszulce Pan Dyrektor, bluzkę w groszki założyła też nasza pani Wicedyrektor. Kropki zdobiły ubrania nauczycieli i pracowników szkoły. Kropki zawisły na tablicy głównej i w gablotach klasowych.
Zorganizowano nawet konkurs na najciekawsze kropkowane odkrycia… I co się okazało… Nasze dzieci widzą kropki wszędzie, co opisują słowami: „ kropki widzę na opakowaniach lekarstw, są alfabetem dla niewidomych” lub „kropki widzę wszędzie, bo od nich wszystko się zaczyna”, albo też „ widzę kropki – są głowami moich przyjaciół…” . Prawda, że piękne słowa?
Decydując o wygranej konkursowej byliśmy więc w kropce, bo wszystkie wypowiedzi dzieci były ciekawe i przemiłe.
A żeby postawić kropkę nad „i”, trzeba dodać, że w organizacji Dnia Kropki wzięli udział nie tylko uczniowie, ale także wszyscy nauczyciele, którzy wspierali akcję, bawili się z dziećmi i wspomagali organizatorów swoimi pomysłami.
Wszystkim zatem zaangażowanym nauczycielom i rodzicom, wszystkim uczniom, pracownikom, a przede wszystkim Dyrekcji szkoły za wszelką pomoc i wsparcie serdecznie dziękują …
organizatorzy Dnia Kropki
Marcela Owczarek - Miedzińska
Laura Maciejewska
PS. Dzień Kropki powinien być w szkole już zawsze – rzekły dzieci. Cóż… , skoro rzekły to niech tak będzie! Koniec i kropka! A jeśli chcecie zobaczyć zdjęcia z naszej szkolnej akcji, kliknijcie w zdjęcie znajdujące się u góry lub przekopiujcie następujący link: http://zposiedlisko.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=40
Inauguracja roku szkolnego
- 21.09.2018
Za nami inauguracja nowego roku szkolnego. Po dwóch wakacyjnych miesiącach wracamy do szkoły. Nowy rok rozpoczęliśmy od udziału we Mszy św. odprawionej przez ks.Proboszcza w intencji nauczycieli, pracowników szkoły, uczniów i ich rodziców. Na zakończenie Mszy św. ks.Andrzej pobłogosławił przybory szkolne i przez nałożenie rąk indywidualnie każdego pierwszoklasistę. Następnie udaliśmy się do szkoły, gdzie w obecności zaproszonych gości odbył się uroczysty apel. Uroczystość szkolną uświetnili swoją obecnością: wójt Gminy Siedlisko p.Dariusz Straus, proboszcz parafii ks.Andrzej Palewski, dyrektor GOKiS p.Jarosław Dykiel, przewodnicząca Rady Rodziców p.Izabela Dysiewicz.
Plenerowe wakacyjne obserwacje
- 23.08.2018
W dniu 20 lipca 2018 roku odbyło się kolejne spotkanie miłośników ptaków. Pomimo trwających wakacji uczestnicy projektu chętnie i aktywnie wzięli udział w zajęciach. Na spotkanie przybył koordynator projektu "Poznajmy ptaki Polski i zasady bioróżnorodności, szanujemy Dzieło Stworzenia " p. Łukasz Chorągwicki. Pierwsza część zajęć odbyła się w terenie. Prowadziliśmy obserwacje ptaków, uczyliśmy się rozpoznawać ich głosy, a także poznawaliśmy ich zachowania i zwyczaje. Druga część zajęć odbyła się w szkole. Na podstawie zdobytych informacji w terenie przy pomocy przewodnika o ptakach rozpoznawaliśmy spotkane ptaki. Zajęcia w terenie okazały się bardzo owocne i pełne ciekawych doświadczeń.
Młodzi ornitolodzy - pasja nie ma wakacji
- 17.07.2018
4 lipca 2018 r. odbyło się spotkanie grupy ornitologicznej biorącej udział w projekcie pn. "Poznajemy ptaki i zasady bioróżnorodności, szanujemy Dzieło Stworzenia". Na spotkaniu uczniowie zapoznawali się z obsługą portalu (pierwsze logowanie i wypełnianie kart). Od tej pory wszyscy uczestnicy projektu mogą oficjalnie wprowadzać swoje obserwacje i wysyłać do Fundacji Ekologicznej Laudato Si'.
Życzę wszystkim małym i dużym ornitologom wspaniałych obserwacji.
Lato z ptakami przychodzi
- 03.07.2018
W dniu 29 czerwca 2018r. odbyło się kolejne spotkanie uczestników biorących udział w projekcie pn. "Poznajmy ptaki Polski i zasady bioróżnorodności, szanujemy Dzieło Stworzenia ". Celem spotkania było zapoznanie uczniów ze sposobem wypełniania kart obserwacji oraz szczegółowa ich analiza. Animatorem projektu jest p.Marta Przelicka. Dziękujemy wszystkim uczestnikom projektu za aktywny udział w spotkaniach w czasie wakacji.
Uroczyste zakończenie roku szkolnego
- 17.07.2018
Zakończenie roku rozpoczęliśmy od udziału we Mszy św. w intecji zmarłej wieloletniej nauczyciejli języka niemieckiego w naszej szkole p.Krystyny Klincewicz. Po Mszy św. udaliśmy się do szkoły, gdzie odbył się uroczysty apel kończący rok szkolny 2017/2018. Po przemówieniu dyrektor szkoły p.Tomasz Chwałek złożył podziękowania za wieloletnią pracę nauczycielce języka polskiego p.Wiolecie Mankiewicz, która od następnego roku szkolnego będzie uczyła w Bielawach. Następnie skierował podziękowania do osób współpracujących i wspierających szkołę, dzięki którym placówka ciągle się rozwija i podnosi swoje wyniki nauczania. Podziękowania otrzymali: Wójt Gminy Siedlisko – p.Dariusz Straus, Sekretarz Gminy Siedlisko – p.Maria Miśkiewicz i członkowie Gminnej Komisji ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Przewodnicząca Rady Rodziców przy ZPO w Siedlisku – p.Izabela Dysiewicz, Dyrektor GOKiS – p.Jarosław Dykiel, Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej – p.Regina Wygiera oraz rodzice uczniów Szkoły Podstawowej i Gimnazjum, którzy bezinteresownie angażowali się w pracę na rzecz szkoły. Pan Dyrektor podziękował również wszystkim pracownikom szkoły: p.Małgorzacie Gorockiewicz – wicedyrektor, całemu Gronu Pedagogicznemu oraz pracownikom administracji i obsługi.
W dalszej części apelu nastąpiło przekazanie władzy dotychczasowej przewodniczącej SU Wiktorii Sochackiej nowowybranej - uczennicy klasy VII Aleksandrze Kulus. Kolejnym punktem apelu było wręczenie przez dyrektor szkoły wraz z wychowawcami świadectwa z wyróżnieniem oraz nagród książkowych uczniom, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w nauce, a także tym, którzy uzyskali 100% frekwencję w bieżącym roku szkolnym - listy gratulacyjne otrzymali również rodzice wyróżnionych uczniów. Nagrody książkowe zostały ufundowane przez Radę Rodziców za co bardzo dziękujemy.
Nagrodzeni uczniowie to:
a) za naukę
Szkoła Podstawowa:
- kl.Ia – Zuzanna Palicka, Julia Szczotarska, Marika Bojarska, Alan Niedbalski, Aleksandra Kargol, Maja Wróbel, Maria Kołtun, Lena Łuźniak, Maja Guldzińska, Łukasz Jeziorski
- kl.Ib – Nina Faściszewska, Jarosław Jarmoliński, Julia Łapińska, Alan Owczarski, Jan Robazel, Oliwia Sęk, Lena Śnieżek, Natasza Świerad, Adrianna Włodarczyk, Franciszek Zarzycki
- kl.IIa – Aleksander Czerwiński, Roksana Orłowska, Jan Przywarty, Hassan Sekular, Amelia Mękarska, Maja Magda
- kl.IIb – Judyta Gotowała, Magdalena Izydorczyk, Hanna Głogowska, Natalia Wyczislok, Amelia Niedbalska, Maksymilian Słobodzian, Aniela Kubiak, Gabriela Wyczislok, Maja Macewicz, Ada Grygorczuk
- kl.III – Oliwia Bereś , Dominika Adamczyk, Michał Gajszler, Jeremiasz Stępień, Kuba Szkwarek, Wiktoria Zapał, Wiktoria Staniszewska, Antoni Rytwiński
- kl.IVa – Małgorzata Milewska - 4,91; Krzysztof Chwałek – 4,82; Krzysztof Czekalski – 4,82, Marcelina Łuczak – 4,82; Kornelia Michalska – 4,82
- kl.IVb – Paweł Włodarczyk – 5,64; Weronika Szczudło – 5,45; Szymon Rudnik – 5,36; Nicola Nietopiel – 5,27; Wiktoria Irganowska – 5.09; Agata Wojnowska – 5,00; Weronika Zapaśnik – 4,91
- kl.V – Tomasz Szydło – 5,42; Hubert Kępkowski – 5,3; Klaudia Nurczyńska – 5,08; Jakub Helwig – 4,92
- kl.VI – Paulina Bahrij – 5,67; Kacper Rytwiński – 5,25
- kl.VI – Natalia Gotowała – 5,50; Bianka Zegers – 5,14; Aleksandra Kulus – 4,93
Gimnazjum:
- kl.II – Agata Mankiewicz – 5,60; Dawid Stępień – 5,07; Zuzanna Bereś – 4,93
- kl.III – Jowita Adamczyk – 5,00; Jakub Domrzalski – 5,00; Kamila Kurowska – 5,00; Jakub Eliasz – 4,83; Wiktoria Sochacka – 4,83; Łukasz Bogdanowicz – 4,78; Julia Hendrysiak – 4,78
b) za 100% frekwencję
Szkoła Podstawowa:
- kl.Ia – Kaja Czechowska, Łukasz Jeziorski
- kl.IIa – Roksana Orłowska
- kl.IIb – Judyta Gotowała, Gabriela Wyczislok, Natalia Wyczislok
- kl.III – Adam Krakowiak, Kornelia Czechowska, Wiktoria Szymańska
- kl.IVa – Seweryn Pukacki
- kl.IVa – Krystian Schabowski, Weronika Szczudło, Paweł Włodarczyk
- kl.V – Szymon Roj
- kl.VI – Dawid Szymański
Ważnym punktem apelu było pożegnanie klasy III gimnazjum. Kolejny rok z rzędu mury naszej szkoły opuszcza naprawdę fajna młodzież – z potencjałem. Pani Małgorzata Gorockiewicz w sposób szczególny, ale też my wszyscy, możemy być z nich dumni.
Na zakończenie apelu pan Dyrektor złożył dla całej społeczności szkolnej życzenia słonecznych, pełnych uśmiechu i pięknych chwil oraz bezpiecznych wakacji. To już koniec zajęć, czas na wytęsknione wakacje.
Nagrody na zakończenie roku
- 17.07.2018
21 czerwca 2018 r. odbył się uroczysty apel połączony z wręczeniem nagród dla uczniów, którzy w bieżącym roku szkolnym osiągnęli wysokie wyniki w konkursach, zawodach czy turniejach na szczeblu powiatowym, wojewódzkim, ogólnopolskim i międzynarodowym. Nagrodzeni zostali również uczniowie, którzy przez swoje zaangażowanie wspomagali szkołę w czasie różnych wydarzeń organizowanych na terenie placówki, jak i poza nią. Apel odbył się w dwóch częściach – najpierw dla klas I – III SP, a następnie dla pozostałych uczniów.
Nagrody otrzymali:
- Konkursy przedmiotowe:
- gimnazjum
Kamila Kurowska (III), Julia Henrysiak (III) Agata Mankiewicz (II) – historia, j.polski, Dawid Stępień (II) – historia, Jowita Adamczyk (III), Jakub Eliasz (III) – matematyka, Łukasz Bogdanowicz (III), Mateusz Zboralski (III), Aleksandra Dzierżawska (II) – j.angielski, Jakub Domrzalski (III), Wiktoria Sochacka (III) – j.polski
- szkoła podstawowa
Bianka Zegers, Natalia Gotowała – matematyka (VII) , Paulina Bahrij – j.polski (VI)
- Konkursy recytatorskie:
- gimnazjum
Wiktoria Sochacka, Zuzanna Magda, Julia Kołpaczek – (IIIG)
- szkoła podstawowa
Paweł Włodarczyk (IVb), Maja Wróbel (Ia), Antoni Gotowała (Ia), Magdalena Izydorczyk (IIb)
- Konkursy plastyczne:
Kaja Czechowska, Zuzanna Palicka – (IaSP)
Natasza Świerad, Jarosław Jarmoliński, Alan Owczarski – (IbSP), Dominika Adamczyk, Wiktoria Szymańska, Agata Czepińska (IVa), Aleksandra Patoła (IIG)
- Matematyczny Kangur:
Hassan Sekular (IIa), Gabriela Wyczislok – (IIb)
- Konkursy języka angielskiego
Małgorzata Milewska i Igor Majewski (IVa), Paweł Włodarczyk (IVb), Paulina Bahrij (VI), Natalia Gotowała, Adrian Kula (VI), Zuzanna Bereś (IIG)
- Turnieje tańca towarzyskiego:
Tomasz Szydło (V), Wojciech Binkowski (VI), Dawid Szymański (VI), Jakub Jura (VI)
- Nagrodzeni za reprezentowanie szkoły i powiatu w Ogólnopolskim Finale Czwartków LA:
Dagmara Klimas (VI), Oliwia Helwig (VI), Kacper Kaźmierczak (V), Kacper Araszkiewicz (IVa)
- Nagrodzeni za reprezentowanie szkoły w zawodach sportowych i wyniki sportowe za trzy lata:
Zuzanna Magda, Mateusz Zboralski, Dominik Stachowiak, Arkadiusz Motowidło, Grzegorz Klamka – (IIIG)
- Koło teatralne - gimnazjum
Wiktoria Sochacka, Agata Olko, Julia Kołpaczek, Kamila Kurowska, Dominik Stachowiak, Jakub Domrzalski, Julia Henrysiak – (IIIG)
- Nagrodzeni za pracę społeczną w Samorządzie Uczniowskim:
Wiktoria Sochacka, Jowita Adamczyk, Arkadiusz Motowidło, Alicja Budzan, Agata Olko, Jakub Domrzalski, Dominik Stachowiak, Karol Młynarek, Zuzanna Bereś, Julia Dysiewicz, Agata Jura, Agata Nurczyńska
W czasie apelu zostali nagrodzeni także uczniowie, którzy wzięli udział w konkursie organizowanym przez Nadleśnictwo Nowa Sól „Wiosna bez pomieni”. Nagrody wręczyła Sekretarz Gminy Siedlisko p.Maria Miśkiewicz.
Uczniowie naszej szkoły także bardzo licznie uczestniczyli w konkursie Stypendiada, za który, za pośrednictwem p.Dyrektora, zostali nagrodzeni przez organizatorów dyplomami i drobnymi upominkami. Dyplomy otrzymali również nauczyciele – p.Marzena Jujka i p.Bożena Jeziorska. Podziękowania od organizatorów Matematycznego Kangura otrzymała również p.Aleksandra Kunysz.
Upominkami zostali obdarowani także uczniowie systematycznie oszczędzający na szkolnych książeczkach SKO.
W czasie apelu zostali nagrodzeni także uczniowie, którzy zwyciężyli w zawodach wędkarskich organizowanych przez Koło Wędkarskie w Siedlisku – w imieniu zarządu koła nagrody wręczyła p.Izabela Dysiewicz. Kolejnymi nagrodzonymi byli uczniowie, którzy okazali się najlepszymi czytelnikami Biblioteki Publicznej, a także aktywnie uczestniczyli w zajęciach koła teatralnego prowadzonego przez p.Reginę Wygiera – Dyrektora Gminnej Biblioteki Publicznej w Siedlisku.
Wszystkim uczniom i nauczycielom składamy serdeczne podziękowania i życzymy dalszych sukcesów w kolejnych latach.
Będziemy obserwować ptaki - projekt Fundacji Ekologicznej Laudato Si`
- 28.06.2018
21 czerwca uczniowie ZPO, którzy przystąpili do projektu "Poznajemy ptaki Polski i zasady bioróżnorodności, szanujemy Dzieło Stworzenia" uczestniczyli w spotkaniu, na którym p.Łukasz Chorągwicki z Fundacji Ekologicznej Laudato Si' ze Szczecina przekazał LORNETKI dla uczestników projektu. Projekt dofinansowywany jest ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Głównym zadaniem przedsięwzięcia jest nauka rozpoznawania gatunków ptaków i poznanie ich biologii oraz wykorzystanie zdobytej wiedzy podczas obserwacji terenowych. Do zadań uczestników projektu będzie należało prowadzenie obserwacji ornitologicznych w terenie na podstawie wyjść indywidualnych i grupowych.
Fizyka jest cool
- 22.06.2018
Koniec roku szkolnego, to czas intensywnego oczekiwania na wakacje. My jednak postanowiliśmy jeszcze "posmakować" zjawisk fizycznych. 19 czerwca uczniowie klas IV z wychowawcami: p.Aleksandrą Kunysz i p.Piotrem Włodarczykiem udali się na wycieczkę edukacyjną do Parku fizyki w Nowej Soli. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.
Walka o kartę rowerową
- 21.06.2018
Za nami praktyczny egzamin na kartę rowerową. Dzisiaj uczniowie klas IV, którzy zdali egzamin teoretyczny zmagali się z zadaniami przygotowanymi przez p.Jacka Ziemianka. Aby zdobyć kartę rowerową uczniowie musieli wykazać się umiejętnościami związanymi z prawidłowym zachowaniem się w ruchu ulicznym i odpowiednim opanowaniem jazdy rowerem. Nie było łatwo, ale wszyscy zdający zaliczyli egzamin. Gratulacje, no i bezpiecznej jazdy.
Wizyta przedszkolaków
- 21.06.2018
Dzisiaj naszą szkołę odwiedziły dzieci z Niepublicznego Przedszkola w Siedlisku prowadzonego przez Wzgórza Dalkowskie. 6 i 7 latki z p.Joasią, p.Grażyną i p.Anią odwiedziły swoich starszych kolegów i koleżanki, z którymi będą mieli możliwość spotkania się od września ponownie - oczywiście tylko 7 latki. Pan Dyrektor oprowadził całą grupę po szkole, pokazując m.in. klasopracownie klas I – III i języka angielskiego, Izbę Pamięci, tablicę Patrona Szkoły - Janusza Korczaka i inne miejsca związane z pracą szkoły. Na koniec przedszkolaki przekazały p.Dyrektorowi serce pełne słodyczy, a p.Dyrektor zrewanżował się również drobnym słodkim upominkiem.
Biwak "SOS - na ratunek"
- 20.06.2018
Od 13 do 15 czerwca klasa VI wraz z p.Bożeną Rogowską i p.Rafałem Rogowskim uczestniczyła w biwaku nad jeziorem w Dąbiu. Podczas biwaku odbyły się zajęcia z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Korzystaliśmy z wodnego parku rozrywki oraz wypłynęliśmy rowerami wodnymi i kajakami na jezioro. Uczyliśmy się chodzenia po wodzie w kuli zorbingowej. Oczywiście nie zabrakło czasu na ognisko i dyskotekę. W drodze powrotnej byliśmy na basenie CRS w Zielonej Górze. Następnie pojechaliśmy do Focusa, a później wróciliśmy do domów. Biwak wszystkim bardzo się podobał.
Paulina Bahrij
Pierwszaki w Karkonoszach
- 19.06.2018
Uczniowie klas I Szkoły Podstawowej z wychowawczyniami p.Renatą Chwałek i p.Haliną Szymczak oraz opiekunem p.Małgorzatą Nietupską 18 i 19 czerwca wyjechali na wycieczkę edukacyjną do Szklarskiej Poręby.
W pierwszym dniu odwiedziliśmy ruiny zamków w Świnie i w Bolkowie. Uczestniczyliśmy również w niezwykle interesujących zajęciach o pszczołach w Sudeckiej Zagrodzie Edukacyjnej w Dobkowie. Zwiedziliśmy tam także stanowiska wyjaśniające zjawiska związane z trzęsieniami ziemi, powstawaniem gór, wybuchami wulkanów, tworzeniem się skał i powstawaniem rzeki. Po zajęciach edukacyjnych wędrowaliśmy trasą turystyczną do pięknie położonych Kolorowych Jeziorek w Rudawach Janowickich. Na wieczór dotarliśmy do miejsca noclegu – Hotelu Concordia w Zachełmiu. A tu – obiadokolacja – dyskoteka – wieczorna toaleta i oczywiście do łóżek. Następy dzień rozpoczęliśmy o 7.00. Po śniadaniu udaliśmy się do Leśnej Huty Szkła w Szklarskiej Porębie, w której poznaliśmy jak wytwarza się różne wyroby ze szkła. Następnie odbyliśmy spacer do wodospadu Szklarki. W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się jeszcze w Kowarach i zwiedzaliśmy Park Miniatur Zabytków Dolnego Śląska. Wyjazd był bardzo udany i pełen wrażeń.
Noc filmowa
- 19.06.2018
Kto nie lubi filmów? Dzisiaj spotykamy się na Nocy filmowej. Z p.Małgorzatą Gorockiewicz i p.Małgorzatą Chilicką – wychowawczyniami – sięgamy do klasyki komedii i horroru. Jeszcze jedno wspólne spotkanie przed zakończeniem roku szkolnego.
Program zakończenia roku szkolnego 2017/2018
- 18.06.2018
Zakończenie roku szkolnego w Zespole Placówek Oświatowych
1) Czwartek 21.06.2018 r.
- godz.9.00 - wręczenie nagród dla klas I - III SP.
- godz.11.00 - wręczenie nagród dla klas IV - VIISP i II - IIIG.
2) Piątek 22.06.2018 r.
- 8.15 - Msza św. w intencji zm. p.Krystyny Klincewicz - szczególnie zapraszamy wszystkich uczniów wraz z rodzicami.
- 9.30 - Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018.
Fotorelacja z Balu Gimnazjalistów
- 18.06.2018
15 czerwca odbył się Bal Gimnazjalistów. Uczniowie najstarszej klasy z wychowawczynią p.Małgorzatą Gorockiewicz, rodzicami i innymi nauczycielami oraz Dyrektorem spotkali się, aby "podsumować" to, co przeżyli w Zespole Placówek Oświatowych w ostatnich latach. Spotkanie rozpoczęło się od Poloneza - moment wzruszenia dla wielu obecnych - byli PIĘKNI, a później prezentacja, no i oczywiście zabawa.
"Bieg po zdrowie" - projekt profilaktyczny
- 17.06.2018
W roku szkolnym 2017/2018 uczniowie klas IV uczestniczyli w programie pt.”Bieg po zdrowie” przygotowanym przez Powiatową Stację Sanitarno - Epidemiologiczną w Nowej Soli mającą na celu wdrażanie edukacji prozdrowotnej do zajęć wychowawczych. Głównym celem tego programu było przybliżenie dzieciom, jakie skutki przynosi palenie papierosów lub e-papierosów . Był to cykl 6 lekcji, na których uczniowie poszerzali swoją wiedzę wzbogaconą różnymi plakatami i informacjami na temat tego nałogu, pracowali w grupach wykonując różne prace plastyczne, takie, jak np. komiksy lub plakaty informujące o skutkach palenia papierosów lub e-papierosów, przeprowadzali też wywiady z osobami niepalącymi, w przedstawianych scenkach bądź przykładach dzieci starały się udzielać asertywnych odpowiedzi, by nikogo nie urazić. Wszystkie zadania, które wykonywały zapisywały w specjalnie przygotowanych ćwiczeniach, które zabrały do swoich domów. Po skończonym cyklu zajęć dzieci uświadomiły sobie, że palenie papierosów to nic dobrego, nie warto po nie sięgać, ponieważ szkoda zdrowia.
Wiktoria Irganowska kl IVb
Lekcja w szkółce leśnej - kl.III SP
- 13.06.2018
W dniu 11.06.2018 r. odbyła się wycieczka rowerowa do Szkółki Leśnej w Nadleśnictwie Nowa Sól, w której udział wzięła klasa III a SP. Celem wycieczki było poznanie pracy leśniczego w szkółce leśnej oraz wzbogacenie wiedzy na temat różnorodności gatunków drzew występujących w polskich lasach. Dzieci uczestniczyły w zajęciach z edukacji przyrodniczej. Dowiedziały się, że las nie sieje się sam i w związku z tym potrzebuje pomocy człowieka, pan leśniczy wytłumaczył dzieciom, po co i w jaki sposób sadzi się las. Po części dydaktycznej dzieci wzbogacone o wiele nowych wiadomości o lesie zostały zaproszone do usmażenia kiełbasek. Na zakończenie spotkania odbyły się wyścigi. Dzieci zafascynowane tak uroczym i interesującym miejscem zachowywały się bardzo swobodnie, ale jednocześnie miały świadomość, że są gośćmi w lesie. Wycieczka do szkółki leśnej niewątpliwie pozostanie w pamięci dzieci.
DOBRY START
- 12.06.2018
W związku z listem skierowanym do Dyrektorów Szkół i Placówek Oświatowych od Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej p.E.Rafalskiej oraz Minister Edukacji Narodowej p.A.Zalewskiej publikujemy ulotkę oraz plakat informujący o programie - DOBRY START - 300 dla ucznia.
Jak nie czytam, jak czytam.
- 11.06.2018
Nagranie wideo z sondażu na temat czytelnictwa.
Jak nie czytam, jak czytam.
- 09.06.2018
Dzisiaj cała szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej akcji „Jak nie czytam, jak czytam”. O godz.10.00 wszyscy uczniowie klas IV-VII oraz II i III gimnazjum spotkali się przed szkołą na wspólnym czytaniu. Podzieleni na grupy czytaliśmy przyniesione przez siebie ulubione książki. Na koniec wszyscy uczestnicy akcji utworzyli z siebie wielką książkę. Zgodnie z ideą Organizatora pragniemy propagować czytelnictwo, zachęcić uczniów do sięgnięcia do świata, dzięki któremu rozwiną wiele kompetencji, ale przede wszystkim swoją wyobraźnię, która ma niebagatelny wpływ na rozumienie świata, w którym żyją.
Uczniowie klas najmłodszych wzięli udział w akcji „Jak nie czytam, jak czytam” we współpracy z Biblioteką Publiczną w Siedlisku, którą to akcję przygotowała p.Regina Wygiera wraz z wychowawcami klas I - III.
Tam, gdzie Polska brała początek.
- 07.06.2018
4 i 5 czerwca uczniowie klasy IVa i IVb z wychowawcami: p.Piotrem Włodarczykiem, p.Aleksandą Kunysz oraz opiekunem p.Eżbietą Bojko uczestniczyli w wyjeździe edukacyjnym do kolebki naszej państwowości, czyli Poznania, Gniezna i Biskupina – to te najważniejsze miejsca, które odwiedzili, ale nie jedyne. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.
Moje spotkanie z Muzeum
- 05.06.2018
16 maja 2018 r. uczniowie klas I Szkoły Podstawowej wraz z wychowawczyniami p.Renatą Chwałek i p.Haliną Szymczak wzięli udział w zajęciach edukacyjnych organizowanych przez Miejskie Muzeum w Nowej Soli. Klasy podzielone na dwie grupy zwiedziły stałe wystawy muzealne oraz wzięły udział w zajęciach edukacyjnych z przyrody o świecie przyrodniczym Środkowego Nadodrza. Zadaniem uczniów po spotkaniu było wykonanie prac plastycznych na konkurs o temacie „Moje spotkanie z Muzeum”.
Czworo naszych uczniów zostało nagrodzonych i 5 czerwca odebrało dyplomy i nagrody na uroczystym rozstrzygnięciu konkursu. Osoby wyróżnione, to:
Kaja Czechowska i Zunnana Palicka – klasa Ia
Jarosław Jarmoliński i Natasza Świerad – klasa Ib
Gratulujemy i zapraszamy do obejrzenia fotrorelacji z zajęć muzealnych i wręczenia nagród.
Pożegnanie z eksperymentami
- 05.06.2018
To już ostatnie spotkanie w tym roku szkolnym w klasach najmłodszych w ramach Krainy eksperymentów. Jak zawsze było bardzo ciekawie i interesująco. Na koniec Pani Paulina i Pani Małgorzata wręczyły wszystkim uczniom biorącym udział w całorocznych zajęciach pamiątkowe dypomy Młodego Geniusza. Dziękujemy i do zobaczenia w przyszłym roku szkolnym.
Akcja sadzenia krzewów i drzewek
- 05.06.2018
Dziś uczniowie klasy III gimnazjum uczestniczyli w akcji sadzenia krzewów i drzewek wzdłuż ulicy Szkolnej. Z pracownikami Samorządowego Zakładu Budżetowego oraz Pania Sekretarz Marią Miśkiewicz i pracownikami Gminy spotkaliśmy się o godz.10.00. Przez 2 godz. upiększaliśmy jedną z ulic przebiegających przy szkole. Ze względu na trwającą od kilku tygodni suszę, nie było łatwo przygotować w sposób odpowiedni grunt pod sadzonki, ale ostatecznie wszystko się udało. Dla wielu uczniów akcja sadzenia roślin była pierwszą w ich życiu. Mieli okazję poznać zasady, jakimi należy kierować się w trakcie sadzenia. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.
Korowód ulicami Siedliska - Dni Patrona
- 03.06.2018
Nagranie wideo z Korowodu.
Godziny dzwonków
Wtorek 06.05.2025Kontakt
- Nazwa szkoły
- Zespół Placówek Oświatowych w Siedlisku
- E-mail szkoły
- zpowsiedlisku@poczta.onet.pl
- Adres szkoły
- ul. Kasztanowa 19
67-112 Siedlisko
Poland
- Informacja e-mail
- zpowsiedlisku@poczta.onet.pl
- Główny telefon
- +48 (68) 356 02 08
Galeria zdjęć
- brak danych
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Wszystkie
Liczba wizyt
liczba odwiedzin: 856779Nawigacja