Nasze media społecznościowe
Jak nie czytam, jak czytam.
- 11.06.2018
Nagranie wideo z sondażu na temat czytelnictwa.
Jak nie czytam, jak czytam.
- 09.06.2018
Dzisiaj cała szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej akcji „Jak nie czytam, jak czytam”. O godz.10.00 wszyscy uczniowie klas IV-VII oraz II i III gimnazjum spotkali się przed szkołą na wspólnym czytaniu. Podzieleni na grupy czytaliśmy przyniesione przez siebie ulubione książki. Na koniec wszyscy uczestnicy akcji utworzyli z siebie wielką książkę. Zgodnie z ideą Organizatora pragniemy propagować czytelnictwo, zachęcić uczniów do sięgnięcia do świata, dzięki któremu rozwiną wiele kompetencji, ale przede wszystkim swoją wyobraźnię, która ma niebagatelny wpływ na rozumienie świata, w którym żyją.
Uczniowie klas najmłodszych wzięli udział w akcji „Jak nie czytam, jak czytam” we współpracy z Biblioteką Publiczną w Siedlisku, którą to akcję przygotowała p.Regina Wygiera wraz z wychowawcami klas I - III.
Tam, gdzie Polska brała początek.
- 07.06.2018
4 i 5 czerwca uczniowie klasy IVa i IVb z wychowawcami: p.Piotrem Włodarczykiem, p.Aleksandą Kunysz oraz opiekunem p.Eżbietą Bojko uczestniczyli w wyjeździe edukacyjnym do kolebki naszej państwowości, czyli Poznania, Gniezna i Biskupina – to te najważniejsze miejsca, które odwiedzili, ale nie jedyne. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.
Moje spotkanie z Muzeum
- 05.06.2018
16 maja 2018 r. uczniowie klas I Szkoły Podstawowej wraz z wychowawczyniami p.Renatą Chwałek i p.Haliną Szymczak wzięli udział w zajęciach edukacyjnych organizowanych przez Miejskie Muzeum w Nowej Soli. Klasy podzielone na dwie grupy zwiedziły stałe wystawy muzealne oraz wzięły udział w zajęciach edukacyjnych z przyrody o świecie przyrodniczym Środkowego Nadodrza. Zadaniem uczniów po spotkaniu było wykonanie prac plastycznych na konkurs o temacie „Moje spotkanie z Muzeum”.
Czworo naszych uczniów zostało nagrodzonych i 5 czerwca odebrało dyplomy i nagrody na uroczystym rozstrzygnięciu konkursu. Osoby wyróżnione, to:
Kaja Czechowska i Zunnana Palicka – klasa Ia
Jarosław Jarmoliński i Natasza Świerad – klasa Ib
Gratulujemy i zapraszamy do obejrzenia fotrorelacji z zajęć muzealnych i wręczenia nagród.
Pożegnanie z eksperymentami
- 05.06.2018
To już ostatnie spotkanie w tym roku szkolnym w klasach najmłodszych w ramach Krainy eksperymentów. Jak zawsze było bardzo ciekawie i interesująco. Na koniec Pani Paulina i Pani Małgorzata wręczyły wszystkim uczniom biorącym udział w całorocznych zajęciach pamiątkowe dypomy Młodego Geniusza. Dziękujemy i do zobaczenia w przyszłym roku szkolnym.
Akcja sadzenia krzewów i drzewek
- 05.06.2018
Dziś uczniowie klasy III gimnazjum uczestniczyli w akcji sadzenia krzewów i drzewek wzdłuż ulicy Szkolnej. Z pracownikami Samorządowego Zakładu Budżetowego oraz Pania Sekretarz Marią Miśkiewicz i pracownikami Gminy spotkaliśmy się o godz.10.00. Przez 2 godz. upiększaliśmy jedną z ulic przebiegających przy szkole. Ze względu na trwającą od kilku tygodni suszę, nie było łatwo przygotować w sposób odpowiedni grunt pod sadzonki, ale ostatecznie wszystko się udało. Dla wielu uczniów akcja sadzenia roślin była pierwszą w ich życiu. Mieli okazję poznać zasady, jakimi należy kierować się w trakcie sadzenia. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.
Korowód ulicami Siedliska - Dni Patrona
- 03.06.2018
Nagranie wideo z Korowodu.
Szkolny Konkurs Piosenki
- 01.06.2018
Ngranie wideo z konkursu piosenki.
Wspomnienia z Warszawy
- 31.05.2018
Uczniowie klasy II, III gimnazjum i kl.VII szkoły podstawowej w dniach17-21 maja 2018r. wraz z opiekunami: Małgorzatą Chilicką, Małgorzatą Gorockiewicz, Piotrem Włodarczykiem wybrali się na długo wyczekiwaną wycieczkę do Warszawy.
Oto krótka relacja z tego wyjazdu. I galeria zdjęć.
DZIEŃ PIERWSZY
I nadszedł wyczekiwany czas.. Czas naszej wycieczki do Warszawy.
Jak przystało na wyjazd, pierwsza była zbiórka. Poszła ona bardzo sprawnie. Następnie podróż. Bardzo długa i wyczerpująca, lecz warto było czekać. Gdy dojechaliśmy na miejsce, odwiedziliśmy GRÓB NIEZNANEGO ŻOŁNIERZA. Ideą warszawskiego grobu jest uczczenie pamięci poległych żołnierzy w walce o niepodległość. Następnie odwiedziliśmy PAŁAC PREZYDENCKI, lecz nie udało nam się spotkać Pana Andrzeja Dudy, a szkoda. Jest to przepiękny pałac . Gdy wejdzie się do środka, zachwyt zapiera dech w piersiach. Budynek jest wart zwiedzania. Po wyjściu z Pałacu pojechaliśmy na miejsce naszego noclegu, a był to hostel o nazwie "Hipstel". Miejsce przytulne i bardzo ciekawe. Chyba największą ciekawość wzbudził w nas Teatr Współczesny, do którego dojechaliśmy wieczorem metrem. Spektakl, który zobaczyliśmy, nosił tytuł "Najdroższy". Komedia lekka i przykuwająca uwagę widzów. I tak oto minął nasz pierwszy dzień wycieczki. Było wspaniale!NATALIA
DZIEŃ DRUGI
Były dość duże problemy ze snem, ale jakoś daliśmy radę. Wstaliśmy około godziny 7, zjedliśmy śniadanie i przygotowaliśmy się do zwiedzania. Tego dnia czekała nas wizyta w telewizji. Ta część programu była bardzo ciekawa, gdyż mogliśmy obejrzeć wszystko "od kuchni". Zwiedziliśmy m.in. studio programu "Pytanie na Śniadanie", studio z kamerami, studio sportowe oraz pokój z kostiumami. Na koniec zwiedzania udaliśmy się do małego muzeum, gdzie mogliśmy dowiedzieć się, jak wyglądały pierwsze kamery i jak powstały telewizory oraz kolorowy obraz. Część zaś udała się do sklepiku z pamiątkami.Po wizycie w TVP odbyliśmy spacer po pięknych ŁAZIENKACH. Kolejnym punktem zwiedzania był PAŁAC W WILANOWIE. Architektura jest bardzo oryginalna. Spacerowaliśmy również po wspaniałych ogrodach wokół Pałacu, które przykuwały naszą uwagę. Jednak zmęczenie dawało po sobie znać, więc udaliśmy się na STARE MIASTO, gdzie mogliśmy podziwiać przepiękne kamienice i rozejrzeć się po okolicy, ale także trochę odpocząć. Około godziny 18 zjedliśmy obiadokolację w jednej z warszawskich restauracji, a potem wróciliśmy do hostelu. Wieczorem wybraliśmy się jeszcze do centrum handlowego "Złote Tarasy".
KAMILA
DZIEŃ TRZECI
Sobotę rozpoczęliśmy wizytą w CENTRUM NAUKI KOPERNIK. Czekało tam na nas wiele atrakcji z dziedziny fizyki, biologii oraz astronomii. Po kilukugodzinnym zwiedzaniu udaliśmy się do PLANETARIUM i tam obejrzeliśmy film pt. „JESTEŚMY KOSMITAMI”, który wzbudził w nas wielkie zainteresowanie. Następnie udaliśmy się do Ogródu Biblioteki Uniwersyteckiej (znajdującego się na dachu), a potem odwiedziliśmy Stadion Narodowy. Odbywały się tam Targi Książki, na których mogliśmy kupić wiele ciekawych lektur. Ten dzień zakończył się NOCĄ MUZEÓW, podczas której dowiedzieliśmy się m.in. o ciekawej historii pieniądza w naszym kraju.
JAKUB
DZIEŃ CZWARTY
Z samego rana odwiedziliśmy NIEWIDZIALNĄ WYSTAWĘ, która wzbudziła w nas wielkie zainteresowanie i z pewnością na długo zostanie w naszej pamięci.Następnie udaliśmy się na WOJSKOWE POWĄZKI, potocznie nazywany cmentarzem komunalnym. Na miejscu pani przewodnik oprowadziła nas po niektórych częściach cmentarza, przystając przy grobach znanych nam osób, jak np. grób Alka, Rudego czy Zośki, a także Aleksandra Kamińskiego lub innych sławnych pisarzy i poetów.
Po około godzinie ruszyliśmy dalej, tym razem na tzw. STARE POWĄZKI- założone jeszcze przez króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Tutaj także słuchaliśmy ciekawostek historycznych przekazywanych nam przez przewodniczkę, podziwialiśmy architekturę oraz zobaczyliśmy wiele grobów znanych ludzi.
Od razu po zwiedzeniu Powązek pojechaliśmy autobusem do MUZEUM POWSTANIA WARSZAWSKIEGO. Na wstępie pani przewodnik pokazała nam stare telefony, w których wystarczyło tylko nacisnąć guzik i przysunąć słuchawkę do ucha, aby usłyszeć, jak powstańcy opowiadają o interesującym nas wydarzeniu. Chwilę później przeszliśmy do sali, gdzie znajdował się wielki monument, od którego słychać było bicie serca - niektórzy nazywają go sercem Muzeum. Znajdowały się w niej także mniejsze głośniki, do których przystawiało się ucho i słychać było np. jak ludzie idą kanałami, a z góry padają strzały.
Pani przewodnik powiedziała, że od tej chwili możemy zbierać karteczki z kalendarza, dotyczące kolejnych dni Powstania Warszawskiego, co też uczyniliśmy.Zostaliśmy także poprowadzeni do sali - starej drukarni, gdzie dostaliśmy kopię ogłoszenia nawołującego Polaków do udziału w walce (wykonanego właśnie na tych starych maszynach).
Następnie przeszliśmy do części z bronią, jaką się wtedy posługiwano. Zostaliśmy potem poprowadzeni na sam dół, aby zobaczyć jakimi kanałami przemieszczali się nie tylko powstańcy, ale także cywile. Były ciasne i ciemne. Drugi tunel kanałów znajdowął się wyżej i był już bardziej przystosowany do wyprostowanej postawy ciała, łatwiej było się w nim poruszać. Gdy przez niego przechodziliśmy, słychać było głos jednego z powstańców "a Niemcy zrzucali z góry granaty". Jak to ujęła pani przewodnik, "wchodziło ich tysiące, a wychodziły setki".
Na koniec obejrzeliśmy film "Warszawa - miasto ruin". Obrazy były straszne, każdy najmniejszy budynek był ruiną. Tylką kupką popiołu i gruzu. Warszawa faktycznie była totalnie zniszczona. Była to niezapomniana lekcja historii i każdy Polak powinien odwiedzić to miejsce.
Kiedy zwiedziliśmy muzeum do końca, udaliśmy się grupą na obiadokolację, a następnie do hostelu.
JULIA
DZIEŃ PIĄTY
Poniedziałek 21 maja był ostatnim dniem naszej wycieczki. Odwiedziliśmy PAŁAC KULTURY, wjechaliśmy windą na taras widokowy, aby obejrzeć piękną panoramę Warszawy. Z Pałacu Kultury poszliśmy na ostatnie zakupy w galerii Złote Tarasy. Następnie spacerem NOWYM ŚWIATEM I KRAKOWSKIM PRZEDMIEŚCIEM przemieściliśmy się na STARE MIASTO, gdzie spędziliśmy ostatnie chwile w otoczeniu warszawskich kamieniczek, KOLUMNY ZYGMUNTA i ZAMKU KRÓLEWSKIEGO. Wycieczkę zakończyliśmy z masą wspomnień, które na pewno będą towarzyszyły nam przez długi czas.
MARTYNA
Dni Patrona - dzień 3
- 01.06.2018
Na trzeci dzień obchodów Dni Patrona przypada kolorowy korowód ulicami Siedlisko i konkurs piosenki dziecięcej. Jak co roku, wędrujemy w tematycznych strojach. W tym roku tematem przewodnim były motyle. Uczniowie przebrani w piękne stroje odwiedzili dzieci z Publicznego i Prywatnego Przedszkola oraz pracowników Urzędu Gminy. Od pana wójta Dariusza Strausa każda klasa otrzymała słodkie upominki. Po powrocie do szkoły na uczniów czekał kompot i grochówka przygotowane przez p.Kazię, p.Anię i p.Małgorzatę. Po korowodzie i chwili odpoczynku uczniowie wzięli udział w konkursie piosenki poprowadzonym przez p.Halinę Szymczak. Dzieci śpiewały wybrane przez siebie piosenki w dwóch kategoriach wiekowych: klasy I-III i IV-VII. W składzie jury oceniającego znalazły się: p.Izabela Dysiewicz – przewodnicząca Rady Rodziców, p.Małgorzata Gorockiewicz – wicedyrektor szkoły i p.Małgorzata Nietupska – pedagog. Obchody Dni Patrona zakończyło przemówienie Dyrektora, w którym podziękował uczniom, rodzicom, nauczycielom i innym osobom, które były zaangażowane w przygotowanie obchodów Dni Patrona połączonych z jubileuszem 40-lecia nadania imienia Janusza Korczaka Szkole Podstawowej w Siedlisku.
Dni Patrona - dzień 2
- 30.05.2018
Za nami drugi dzień obchodów Dni Patrona. Dzisiaj zmagania w konkurencjach wiedzowych i sprawnościowych, w godzinach popołudniowych zaś odbyła się Wieczornica. Konkurencje sprawnościowo-wiedzowe dla klas I-III przygotowała i poprowadziła p.Renata Chwałek, ze znajomości życia i działalności Janusza Korczaka uczniów klas IV-VII sprawdziły p.Bożena Rogowska i p.Marta Przelicka, wieczór wspomnień poprowadziła natomiast p.Anna Gajewska wraz z p.Piotrem Włodarczykiem, który przygotował prezentacje nawiązujące do historii szkoły i wydarzeń z ostatnich 40 lat. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tych wydarzeń.
Apel - Dni Patrona Szkoły Podstawowej im.Janusza Korczaka - nagranie wideo
- 29.05.2018
Dni Patrona Szkoły Podstawowej
- 28.05.2018
Tegoroczne obchody Dni Patrona szkoły mają bardzo uroczysty charakter – związane są z 40 rocznicą nadania imienia Janusza Korczaka. Na apel inaugurujący obchody przybyli: wójt Gminy Siedlisko p.Dariusz Straus, przewodnicząca Rady Gminy p.Małgorzata Chilicka, administrator Parafii Siedlisko ks.Jerzy Najdek, dyrektor GOKiS p.Jarosław Dyliel, dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej p.Regina Wygiera, przewodnicząca Rady Rodziców p.Izabela Dysiewicz, emerytowani i obecni nauczyciele, pracownicy szkoły oraz oczywiście uczniowie. W trakcie apelu uczniowie klas: IVa i IVb przybliżyli postać Janusza Korczaka – jego życie, twórczość i działalność wychowawczą. Apel inaugurujący został przygotowany przez p.Piotra Włodarczyka i p.Aleksandrę Kunysz. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia w naszej galerii.
- 27.05.2018
Program Obchodów Dni Patrona
28 – 30 maja 2018 r.
28 maja – Poniedziałek
900 Uroczysty apel inaugurujący Dni Korczakowskie:
– przedstawienie sylwetki Janusza Korczaka w wykonaniu klas IVa i IVb,
– część oficjalna,
– ogłoszenie wyników konkursów,
– złożenie kwiatów pod tablicą pamiątkową.
1000 Projekcje filmów „Janusz Korczak” i „Król Maciuś Pierwszy” z podziałem na grupy.
29 maja – Wtorek
1000 – 1200 – Turniej wiedzowo – sprawnościowy dla klas I – III.
1000 – 1200 – Turniej wiedzy o Januszu Korczaku dla klas IV – VII.
1800 – Wieczornica – Wspomnień czar.
30 maja – Środa
900 – Barwny Korowód ulicami Siedliska pod hasłem „Loty Motyli”.
1100 – Konkurs Piosenki Dziecięcej.
– Po konkursie Grochówka.
Pasowanie na czytelnika
- 15.05.2018
Pasowanie na cztelnika biblioteki. W dniu dzisiejszym uczniowie klas: Ia i Ib SP zostali przyjęci w poczet czytelników Biblioteki Publicznej w Siedlisku. Przyjęcie miało uroczystą oprawę. Przed wręczeniem pamiątkowych dyplomów uczniowie najmłodszych klas obejrzeli występ swoich starszych koleżanek i kolegów, przybliżający wydarzenia i bohaterów literatury dziecięcej, po czym złożyli uroczyste ślubowanie. Całe wydarzenie przygotowała i przeprowadziła p.Regina Wygiera – pani Dyrektorka biblioteki.
Otwarcie Parku Fizyki w Nowej Soli
- 09.05.2018
Dziś delegacja naszej szkoły wzięła udział w uroczystym otwarciu Parku Fizyki w Nowej Soli. Ta inicjatywa władz miasta Nowej Soli jest kolejnym etapem zagospodarowywania terenów zielonych wokół Parku Krasnala. Park Fizyki to niezwykła przestrzeń, w której możemy spotkać wiele przyrządów ukazujących zjawiska fizyczne występujące w otaczającym nas świecie. To miejsce, gdzie uczniowie szkół, także naszej, będą mogli spotkać się z doświadczeniem i eksperymentem.
Spotkanie z pisarzem
- 09.05.2018
Dnia 17 kwietnia 2018r. uczniowie klasy V wzięli udział w spotkaniu zorganizowanym przez Bibliotekę Publiczną w Siedlisku z pisarzem Łukaszem Wierzbickim.
Pan Łukasz Wierzbicki jest autorem książek dla dzieci i młodzieży, podróżnikiem, redaktorem i biografistą.
Autor w niezwykle ciekawy sposób przybliżył nam przygody bohaterów swoich książek na różnych kontynentach. Na koniec spotkania otrzymaliśmy autografy. Mogliśmy również zakupić książki z autografem oraz zrobić wspólne zdjęcia.
Na pewno sięgniemy po książki p.Ł.Wierzbickiego aby poznać niezwykle zabawne
i ciekawe przygody:
Kazika nieustraszonego podróżnika z Poznania, który przemierzył Afrykę rowerem.
Niedźwiedzia Wojtka,przyjaciela polskich żołnierzy.
Halinę i Stacha którzy udali się w podróż poślubną...motocyklem na koniec świata.
Prawdziwe historie bywają dużo ciekawsze, niż te wymyślone…
Zapraszamy do biblioteki!
Jak uczyć, że sarna nie jest żoną jelenia?
- 08.05.2018
Dzięki uprzejmości członków Koła Łowieckiego „Daniel” z Siedliska i Wojskowego Koła Łowieckiego „Wilk” z Głogowa naszej szkole zostały przekazane materiały dydaktyczne w postaci 5 kompletów scenariuszy zajęć, poradników i płyt CD zatytułowane „O bioróżnorodności dla przyszłości – czyli jak uczyć, że sarna nie jest żoną jelenia”. Projekt ten realizowany przez Stowarzyszenie Miłośników Żubrów i Polski Związek Łowiecki ma na celu zwiększenie świadomości na temat różnorodności biologicznej oraz edukację w tej dziedzinie w powiązaniu ze zmianami klimatycznymi i ekonomiczną wartością ekosystemów.
Za przekazane materiały kierujemy podziekowania na ręce p.Marcina Kędzierskiego dla wszystkich członków kół łowieckich z Siedliska i Głogowa.
Święto Bzów
- 07.05.2018
Początek maja w naszej miejscowości związany jest z obchodami Święta Bzów. Organizatorem całego przedsięwzięcia jest Fundacja Karolat. W tym roku temat przewodni związany był z wojną trzydziestoletnią. Uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami i rodzicami wzięli czynny udział w tym wydarzeniu organizowanym już po raz ósmy.
Zakończenie LO
- 01.05.2018
Zakończenie roku szkolnego w Liceum Ogólnokształcącym. Teraz tylko jeszcze matura. Drodzy Słuchacze życzymy Wam lotnych myśli, bogactwa celnych słów i nieograniczonych horyzontów, które sprawią, że najbliższe tygodnie będą dla Was pasmem osobistych sukcesów. Spokoju, rozwagi i wiary we własne siły.
MegaMisja i SuperKoderzy
- 28.04.2018
Po działaniach wspierających akcję Fundacji Orange dotyczącą pracowni internetowych przyszedł czas na nasz własny udział w inicjatywach organizowanych przez tę Fundację. 27 kwietnia złożyliśmy wnioski w ramach projektów MegaMisja i SuperKoderzy. Rostrzygnięcia w maju i czerwcu. Czym są te projekty? „MegaMisja to program nowoczesnej edukacji, który podnosi cyfrowe kompetencje nauczycieli, a dzieciom pomaga odkryć dobre i bezpieczne strony technologii. A wszystko w formie przyjaznej zabawy w cyfrowe laboratorium, w którym pomagają animowanym bohaterom złapać niesfornego psotnika, ucząc się przy tym ważnych zasad młodego internauty.”, zaś „SuperKoderzy to ogólnopolski program edukacyjny, którego kluczowym elementem jest nauka programowania. Adresowany jest do szkół podstawowych oraz uczniów w wieku 9-12 lat. W czasie trwania programu dzieci uczą się programowania, podstaw robotyki i poznają świat nowych technologii nie tylko na informatyce, ale również na lekcjach przyrody, historii, języka polskiego, muzyki, matematyki czy języków obcych.” Wszelkie informacje dotyczące powyższych projektów możemy znaleźć na stronach internetowych: megamisja.pl i superkoderzy.pl (Informacje dotyczące projektów zostały pozyskane ze stron Fundacji Orange).
Powiatowy Konkurs Recytatorski Pro Arte 2018
- 28.04.2018
KONKURS RECYTATORSKI
14 marca 2018 r. odbył się Powiatowy Konkurs Recytatorski Pro Arte 2018, w którym udział wzięli uczniowie naszej szkoły.
W tym roku konkurs odbył się w Centrum Kultury „Zamek ”w Kożuchowie. Naszą szkołę w kategorii klas IV-VI reprezentowali dwaj uczniowie:
Krzysztof Chwałek kl.IV a i Paweł Włdarczyk kl.IV b.
Wyróżnienie otrzymał Paweł Włodarczyk.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!
Opiekunem uczniów była p.Wioleta Mankiewicz
Janowi Pawłowi II
- 28.04.2018
12 kwietnia uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Międzyszkolnym Konkursie Poezji Religijnej „Pamięci Jana Pawła II” w Nowej Soli. W XIV edycji konkursu organizowanego przez Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego „Elektryk” wzięło udział ok.60 uczestników w czterech kategoriach wiekowych. Jury w składzie: p.Eliza Gniewek – Juszczak - redaktorka Gazety Lubuskiej, p.Małgorzata Gorynia – nauczycielka języka polskiego oraz br.Kacper- przedstawiciel parafii pw. św.Antoniego w Nowej Soli usłyszało wiele ciekawych interpretacji utworów znanych i mniej znanych autorów. Uczniowie ZPO wystartowali w trzech kategoriach i należeli do jednych z wyróżniających się recytatorów, i tak:
- w kategorii klas I – III:
Antoni Gotowała zajął III miejsce, a Maja Wróbel otrzymała wyróżnienie (oboje z klasy Ia).
W tej kategorii wystąpili również Maja Guldzińska (kl.Ia) i Jakub Szkwarek (kl.III)
Uczniów przygotowywały: p.Renata Chwałek i p.Marzena Jujka
- w kategorii klas IV – VI:
Paweł Włodarczyk (kl.IVb) otrzymał wyróżnienie.
W tej kategorii wystąpił także Krzysztof Chwałek (kl.IVa)
Uczniów przygotowywała: p.Wioleta Mankiewicz
- w kategorii klas VII oraz II i III gimnazjum:
Julia Kołpaczek zajęła III miejsce, a Wiktoria Sochacka i Zuzanna Magda otrzymały wyróżnienie.
Uczniów przygotowywała: p.Małgorzata Gorockiewicz
Wszystkim uczniom naszej szkoły bardzo dziękujemy za wzięcie udziału w Konkursie i gratulujemy osiągniętych wyników oraz dalszych sukcesów w przyszłości.
Wkrótce Jubileusz
- 07.04.2018
W maju mija 40 lat od chwili, gdy Szkole Podstawowej w Siedlisku nadano im. Janusza Korczaka. W związku z tym kierujemy prośbę do absolwentów szkoły, ale także innych osób, które posiadają zdjęcia związane z życiem szkoły z różnych okresów jej funkcjonowania, o ich dostarczenie do sekretariatu szkoły w celu zeskanowania, a następnie opublikowania w albumie na stronie szkoły. Pragniemy przywołać wspomnienia z dawnych lat. Z góry dziękujemy za okazaną życzliwość. Z korczakowskim pozdrowieniem.
Wizyta przedszkolaków
- 29.03.2018
Corocznie dzieci z Przedszkola Publicznego w Siedlisku odwiedzają naszą szkołę z „Kogucikiem”. Witane są bardzo serdecznie szczególnie przez klasy najmłodsze i oczywiście Dyrekcję, nauczycieli oraz pracowników szkoły. Zawsze przygotowują występ nawiązujący do zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Przywożą ze sobą własnoręcznie przygotowane prezenty, ale też są obdarowywane przez przysłowiowego „Zajączka”.
Interdyscyplinarny Konkurs dla Uczniów Gimnazjum „Omnibus 2018”
- 29.03.2018
Drużyna z naszego Gimnazjum w składzie: Jowita Adamczyk, Wiktoria Sochack, Jakub Eliasz i Mateusz Zboralski wzięła udział w II edycji Interdyscyplinarnego Konkusu „Omnibus 2018”. Konkurs odbył się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5 w Kożuchowie. Drużyny, które uczestniczyły w rywalizacji musiały wykazać się wiedzą z różnych dziedzin, tj.: języka angielskiego, j.niemieckiego, j.polskiego, matematyki, fizyki, chemii, geografii, informatyki, a także udzielania pierwszej pomocy. Honorowy Patronat nad Konkursem objął Starosta Nowosolski p.Waldemar Wrześniak. W jego imieniu nagrody dla drużyn biorących udział w Konkursie wręczyła Członkini Zarządu p.Łucja Wojewódzka.
KOLEJNY BACZYNIAK ZA NAMI...
- 08.04.2018
7 marca 2018r. w Liceum Ogólnokształcącym im. K.K. Baczyńskiego w Nowej Soli odbył się 13 Ogólnopolski Konkurs Poetycki "Baczyniak". W konkursie wzięło udział 40 uczestników z Siedliska, Otynia, Kożuchowa, Nowej Soli, Nowego Miasteczka, Zielonej Góry, a nawet Wrocławia.
Naszą szkołę w kategorii szkół podstawowych i gimnazjów dumnie reprezentowały: Wiktoria Sochacka, Julia Kołpaczek i Zuzanna Magda. Wszyscy uczestnicy mimo stresu wprowadzili nas w nastrój zadumy i głębokich rozważań. Recytacje oceniało profesjonalne jury w składzie: Elżbieta Gonet - dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Nowej Soli, Małgorzata Tatuśko z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Nowej Soli oraz Edward Gramont założyciel teatru Terminus A Quo. Po długich obradach jury przyznało Wiktorii Sochackiej miejsce II a Julii Kołpaczek wyróżnienie.
Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni gromkimi brawami i dyplomami za uczestnictwo. Podziękowania otrzymali również opiekunowie recytatorów. Po konkursie wszyscy uczestnicy wraz z nauczycielami przygotowującymi mieli możliwość wykonania muralu o II wojnie światowej i pokoleniu Kolumbów. Naszych uczniów, jak zawsze, przygotowała p. Małgorzata Gorockiewicz.Wiktoria Sochacka
"Luty - miesiącem zdrowego stylu życia"
- 08.04.2018
Luty jest w naszej szkole miesiącem zdrowego stylu życia. W ramach działań profilaktycznych uczniowie biorą udział w konkursach plastycznych, zajęciach sportowych, przygotowuja gazetki w klasach, a w tym roku powróciliśmy także do zwyczaju wystawiania scenek o tematyce profilaktycznej. Regulamin pozwalał na przygotowanie przez klasę krótkiego filmu lub przygotowanie inscenizacji. Ze względu na ferie zimowe zdecydowaliśmy się dać klasom więcej czasu i prezentacje odbyły się na początku marca. Klasy wystartowały w trzech kategoriach: I-III SP, IV-VI oraz VII i II-III PG. Patronat nad całą inicjatywą objął wójt Gminy Siedlisko p.Dariusz Straus oraz Gminna Komisja ds.Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Do składu komisji oceniającej weszli: p.Maria Miśkiewicz – sekretarz Gminy Siedlisko, p.Izabela Dysiewicz – przewodnicząca Rady Rodziców, p.Małgorzata Nietupska – pedagog szkolny, p.Monika Bubel – nauczycielka j.niemieckiego oraz p.Tomasz Chwałek – dyrektor szkoły. W swoich kategoriach najwyżej zostały ocenione klasy: Ia SP, IVa SP i II PG. Podkreślić należy, że filmy i inscenizacje na konkurs zostały przygotowane na wysokim poziomie i zrobiły duże wrażenie na osobach oceniających. Cieszymy się, że uczniowie naszej szkoły potrafią obserwować rzeczywistość, w której żyją i rozpoznawać zagrożenia, jakie niesie ze sobą współczesny świat. Pozostaje tylko mieć nadzieję, że zaprezentowane pozytywne postawy wobec różnych problemów i niebezpieczeństw staną się udziałem naszych uczniów i pomogą im zbudować taki system wartości, który pozwoli zawsze podejmować właściwe decyzje oparte na szacunku do siebie i do innych.
Konta użytkowników
- 02.09.2017
- For some parts of timetable or substitution, you may need to login. If you lost your password, please use the link “I do not know the login name or password” and type in your email. If you haven’t received the password yet, please wait, the school will provide you with one when everything is the ready to go.
Zastępstwa
- 02.09.2017
- Wyświetl zmiany w zastępstwach w planie lekcji Ta szkoła nie opublikowała zastępstw przez ostatnich 30 dni.
Godziny dzwonków
Piątek 22.11.2024Kontakt
- Nazwa szkoły
- Zespół Placówek Oświatowych w Siedlisku
- E-mail szkoły
- zpowsiedlisku@poczta.onet.pl
- Telefon
- +48 (68) 356 02 08
- Adres szkoły
- ul. Kasztanowa 19
67-112 Siedlisko
Poland
- Informacja e-mail
- zpowsiedlisku@poczta.onet.pl
Galeria zdjęć
brak danychArchiwum Aktualności
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Wszystkie
Liczba wizyt
liczba odwiedzin: 810797Nawigacja