O Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia w Siedlisku napisała Gazeta Lubuska. Zapraszamy do lektury.
Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.
434 października 2019r. obchodziliśmy w naszej szkole IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia, to już po raz trzeci. Dzień ten miał na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Uczniowie, którzy w trakcie wakacji zdążyli zapomnieć, jak mnożyć i dzielić, mieli okazję nadrobić te zaległości. Rodzice uczniów również mieli okazję popisać się znajomością tabliczki.
W ramach przygotowań do obchodów ŚDTM uczniowie szkoły przygotowywali plakaty na temat tabliczki mnożenia, które zostały rozwieszone w holu szkoły, jako dekoracja. Cały parter szkoły informował wszystkich, że w szkole odbędzie się taki konkurs.
Ten wyjątkowy dzień rozpoczęliśmy uroczystym apelem, którego otwarcia dokonał
dyrektor szkoły p.Tomasz Chwałek.Na przerwach uczniowie – egzaminatorzy: Tomasz Szydło, Kacper Przybylski, Hubert Kępkowski, Szymon Roj, Szymon Rudnik i Weronika Szczudło egzaminowali ze znajomości tabliczki mnożenia uczniów wszystkich klas. Tabliczkę mnożenia musieli przypomnieć sobie także nauczyciele, pracownicy szkoły i rodzice przyprowadzający do szkoły swoje pociechy. Egzaminatorzy po zdanym egzaminie wręczali odznaki Experta Tabliczki Mnożenia.
Na wieś ruszył również specjalny Patrol egzaminacyjny składający się z: Pauliny Bahrij, Kacpra Kaźmierczaka i Jakuba Helwig wspomagany przez panią Marcelę Owczarek–Miedzińską oraz panią Agnieszkę Helwig, który egzaminował mieszkańców wsi ze znajomości tabliczki mnożenia. Patrol odwiedził Urząd Gminy w Siedlisku, gdzie pomyślnie egzamin zdali m.in. Pan Wójt oraz pracownicy gminy. Patrol dotarł także do Niepublicznego Przedszkola, sklepów oraz namawiał przechodniów do udziału w konkursie.
Komisje egzaminacyjne miały również okazję przepytać ze znajomości tabliczki mnożenia Policjantów, którzy przyjechali do naszej szkoły na Debatę o bezpieczeństwie na terenie Gminy Siedlisko. Okazało się, że policjanci świetnie zdali egzamin.
Na koniec nastąpiło podsumowanie całej akcji. Oto wyniki:
Do egzaminu przystąpiło:
Szkoła Podstawowa
kl.IIIa – egzaminowanych 14 egzamin zdało 6 uczniów,
kl.IIIb – egzaminowanych 15 egzamin zdało 3 uczniów,
kl.IVa – egzaminowanych 10 egzamin zdało 7 uczniów,
kl.IVb – egzaminowanych 12 egzamin zdało 8 uczniów,
kl.V – egzaminowanych 13 egzamin zdało 11 uczniów,
kl.VIa – egzaminowanych 11 egzamin zdało 9 uczniów,
kl.VIb – egzaminowanych 15 egzamin zdało 13 uczniów,
kl.VII– egzaminowanych 14 egzamin zdało 13 uczniów,
kl.VIII – egzaminowanych 15 egzamin zdało 15 uczniów,
Łącznie w Szkole Podstawowej egzaminowanych było 119 uczniów z czego tytuł Experta uzyskało 85.
Tytuły „Eksperta Tabliczki Mnożenia” wśród dorosłych uzyskało 47 osób na 52 przepytane.
Wszystkich cieszy fakt, że zdecydowana większość przeegzaminowanych osób wykazała się bardzo dobrą znajomością tabliczki mnożenia. Dzień ten wzbudził w uczniach wiele pozytywnych emocji, pobudził chęć zdrowej rywalizacji. Miejmy nadzieję, że to matematyczne święto, wejdzie na stałe do naszego szkolnego kalendarza.
Gratulujemy Mistrzom, dziękujemy Egzaminatorom i wszystkim uczestnikom.
Dziękujemy wszystkim tym, którzy przyczynili się do sprawnego przeprowadzenia egzaminu.
Koordynator:
Aleksandra Kunysz
Dzień chłopaka
Samorząd Uczniowski, a właściwie jego piękniejsza część przygotowała na dzisiejszy „Dzień chłopaka” miłą niespodziankę. W czasie przerw można było złożyć życzenia i zamówić piosenkę dla wybranej osoby.
Czytanie ze Słodziakami
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Czytanie ze Słodziakami jest cool.
1Dzisiaj uczniowie edukacji wczesnoszkolnej zaprezentowali swoje umiejętności czytelnicze w ramach ogólnopolskiej akcji „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”. Dzieci przyniosły swoje ulubione książki i czytały na głos wybrane fragmenty przed publicznością szkolną. Celem tej akcji jest rozwijanie od najmłodszych lat aktywności czytelniczej, która pobudza wyobraźnię, uczy samodzielnego myślenia oraz ćwiczy pamięć i koncentrację.
Bezpiecznie w drodze do szkoły!
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Bezpiecznie w drodze do szkoły!.
9W poniedziałek gościliśmy miłych gości. Uczniowie kl.Ia i kl.Ib oraz kl.II szkoły podstawowej uczestniczyli w spotkaniu z policjantami z KPP w Nowej Soli: sierż.Agatą Towpik, sierż.Anną Bereś oraz asp.szt.Grzegorzem Jędrzejewskim. Akcja przygotowana wraz PSB Mrówka Nowa Sól, którą reprezentował p.Wojciech Bezak wraz z niezwykle sympatyczną maskotką – Mrówką, miała na celu podniesienia bezpieczeństwa dzieci w drodze do szkoły i ze szkoły. Państwo Policjanci przeprowadzili pogadankę m.in. na temat bezpiecznego poruszania się pieszych w ruchu ulicznym oraz zachowania się w sytuacjach zagrożenia ze strony osób nieznajomych. Zadawali wiele pytań z zakresu bezpieczeństwa i udzielania pomocy, na które odpowiadały dzieci. Był też czas na ćwiczenia praktyczne – przechodzenie przez pasy w obecności kierującego ruchem policjanta. Ze względu na warunki atmosferyczne musieliśmy się uciec do zainscenizowania scenki na korytarzu szkoły, ale wszystko wyszło jak w rzeczywistości. Uczniowie uczestniczący w spotkaniu zostali obdarowani słodyczami, kolorowankami, planami lekcji oraz kamizelkami bezpieczeństwa, za co bardzo dziękujemy PSB Mrówka Nowa Sól.
Noc filmowa
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Noc filmowa.
420 września 2019 r. w piątek odbyła się w naszej szkole noc filmowa klasy VIb. O godzinie 20.00 szóstoklasiści rozpoczęli spotkanie od wspólnej kolacji, na której pojawił się gość specjalny, czyli pani Halina Szymczak, nasz wychowawca z klas I-III. Następnie obejrzeliśmy adaptacje filmowe różnych lektur, które były przeplatane zabawami m.in.: w chowanego i podchody, a także grami planszowymi. Poza tym wśród licznych atrakcji nie mogło zabraknąć najbardziej obleganej zabawy, czyli karaoke, które po czasie przerodziło się w swego rodzaju koncert. Oczywiście oprócz tego były też mniej przyjemne rzeczy tj. choćby pobudka o godzinie 06.00 rano. Będziemy bardzo mile wspominać nasze spotkanie. Dziękujemy pani Oli Kunysz, obecnej wychowawczyni, oraz p.Halinie Szymczak za przygotowanie tego wydarzenia.
Wiktoria Irganowska - uczennica kl VIb
Sprzątamy świat - zaczynamy od środowiska, w którym uczymy się i żyjemy.
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Sprzątamy świat - zaczynamy od środowiska, w którym uczymy się i żyjemy..
2220 września uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami wzięli udział w ogólnopolskiej akcji ekologicznej „Sprzątanie świata”. Uczniowie klasy IVb wraz z wychowawczynią p. Martą Przelicką, przygotowali krótki apel, który miał na celu podniesienie wśród uczniów świadomości ekologicznej i odpowiedzialności za środowisko naturalne. Po apelu zostały wręczone nagrody za udział w konkursach: plastycznym pod hasłem tegorocznej akcji „Nie śmiecimy-sprzątamy-zmieniamy!” oraz literackim pt. „Najpiękniejszy list dla Ziemi”. W konkursie literackim nagrodę otrzymali:
I miejsce Aneta Andrzejewska kl. VIII
I miejsce Paweł Piwecki kl. IVb
II miejsce Mateusz Fursewicz kl. IVb
III miejsce Oliwia Zielonka kl. IVa
W konkursie plastycznym w kategorii I-III nagrodę otrzymali:
I miejsce Kinga Kupiec
II miejsce Franek Zarzycki
III miejsce Lena Śnieżek
W kategorii IV-VIII nagrodę otrzymali:
I miejsce Dominika Adamczyk kl. V
II miejsce Roksana Orłowska kl. IVa
III miejsce Hassan Sekular kl. IVa
Następnie zaopatrzeni w worki, rękawice, odpowiedni strój i pozytywnie zmotywowani szczytnym celem wyruszyliśmy porządkować bliższe i dalsze okolice szkoły. Dzieci sprzątały teren wokół szkoły, Ośrodka Zdrowia, ulice: Kasztanową, Sosnową, Słoneczną, Cmentarną, os. Witosa, Plac Zamkowy, teren wokół Kościoła, las przy ulicy Sosnowej, Wzgórze Adelajdy.
Wszyscy byli bardzo zadowoleni i jednocześnie zdali sobie sprawę, że inicjowanie takich działań zmniejszyło ich negatywny wpływ na środowisko. W doskonałych humorach wróciliśmy do klas na lekcje.
Smutne jest to, że w dzisiejszych czasach nie wszyscy mają świadomość, jak wielki wpływ mają na otoczenie. Sprzątanie świata to wyjątkowa okazja, aby pokazać, jak powinniśmy traktować środowisko, w którym żyjemy.
Spotkanie autorskie z Ewą Nowak
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Spotkanie autorskie z Ewą Nowak.
3We wtorek 17 września gościła w naszej szkole p.Ewa Nowak. Autorka wielu książek dla dzieci i młodzieży, ale nie tylko. Urodziła się w Warszawie. Pochodzi z nauczycielskiej rodziny. Ukończyła Wyższą Szkołę Pedagogiki Specjalnej im.Marii Grzegorzewskiej w Warszawie.
Akcje książek Ewy Nowak rozgrywa się w czasach współczesnych. W obszarze zainteresowań pisarki znajdują się często problemy uniwersalne, nie obce ludziom żyjącym w każdych czasach. Trudne wybory, konieczność świadomego podejmowania walki o to, na czym człowiekowi najbardziej zależy, pokonywanie własnych słabości, naturalne trudności w odróżnieniu dobra i zła, uwikłanie w niejednoznaczne sytuacje rodzinne, konsekwencje krótkowzroczności i bezmyślności, słabość psychiczna lub kalectwo ciała, to najczęstsza tematyka, którą zajmuje się autorka.
W spotkaniu autorskim uczestniczyły kl. V oraz kl. VIa i VIb. Dziękujemy p.Reginie Wygiera, dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Siedlisku, za zaproszenie autorki do naszej miejscowości.
Dzień kropki
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Dzień kropki.
9515 września obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kropki, czyli dzień, w którym uświadamiamy sobie, że każdy z nas posiada jakiś talent. Amerykański pisarz i ilustrator książek dla dzieci Peter H. Reynolds w 2003 roku wydał książeczkę pod tytułem “The Dot”. Jej bohaterką jest mała Vashti, która dzięki malutkiej kropce i wspaniałej nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości. Książka została przetłumaczona na ponad dwadzieścia języków i wydana alfabetem Braille’a. Szybko zyskała popularność wśród najmłodszych czytelników. Opowiastka zawarta w “The Dot” stała się inspiracją dla wielu nauczycieli i tak w 2008 roku powstał “Międzynarodowy Dzień Kropki”. Święto, obecnie, jest obchodzone już w 108 krajach. Ta inicjatywa ma na celu pobudzać kreatywność, pomysłowość uczniów, zachęcać ich do tworzenia. (źród. www.kalbi.pl).
W tym roku nasza szkoła zorganizowała „Dzień kropki” już po raz drugi. Koordynatorkami akcji były p.Marta Krawczuk i p.Marcela Owczarek-Miedzińska. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.
WKRĘĆ SIĘ W POMAGANIE!!!
Klasa VIa organizuje zakręconą akcję.
Odkręcamy – Pomagamy.
Zbieramy zakrętki od plastikowych butelek. Miejsce zbiórki: sala nr 23.
Wspieramy kożuchowskie Stowarzyszenie Vitium, które pomaga niepełnosprawnym dzieciom.
Aktualny plan lekcji
Wspomagamy innych
8 września 2019 r. w Siedlisku odbył się Parafialny Rodzinny Festyn Caritas, w którym zaangażowali się uczennice z klasy VIb: Wiktoria Irganowska, Nicola Nietopiel, Weronika Szczudło, Weronika Zapaśnik oraz uczeń klasy VIII Adrian Kula. Ci młodzi ludzie aktywnie i bezinteresownie pomagali przez 7 godzin przy układaniu, a następnie wydawaniu fantów w zorganizowanej loterii. Dochód z loterii zostanie przeznaczony dla najbardziej potrzebujących z naszej parafii. Dziękujemy pięknie za tę godną naśladowania postawę.
W imieniu Parafialnego Zespołu Caritas
Bożena Jeziorska
Uroczysta inaguracja roku szkolnego 2019/2020
Za nami inauguracja roku szkolnego 2019/2020. Rozpoczęliśmy ten uroczysty dzień od Mszy św. odprawionej przez ks.kan.Andrzeja Palewskiego w intencji całej społeczności szkolnej. Ks.Probosz w trakcie Mszy św. poświęcił też tornistry z przyborami obecnych pierwszoklasistów. Apel szkolny rozpoczął się z kilkunastominutowym opóźnieniem. A to przez to, że chmury, które zawisły nad Siedliskiem, postanowiły pożegnać wakacje krótkim opadem deszczu. Na początku apelu p.Dyrektor powitał wszystkich przybyłych gości: wójta Gminy Siedlisko p.Dariusza Strausa, przewodniczącą Rady Gminy p.Małgorzatę Chilicką i dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej p.Reginę Wygiera oraz pozostałych zebranych: nauczycieli, pracowników szkoły, rodziców oraz uczniów. Po krótkim przemówieniu połączonym z życzeniami p.Dyrektor przywitał i przedstawił nowych nauczycieli: p.Katarzynę Straus-Bałajewicz – nauczycielkę języka polskiego oraz p.Ewę Koszal – nauczycielkę religii. W dalszej części zostali przedstawieni nowi i dotychczasowi wychowawcy i tak opiekunami poszczególnych klas są: kl.Ia – p.Anna Gajewska, kl.Ib – p.Bożena Jeziorska, kl.II – p.Marzena Jujka, kl.IIIa – p.Renata Chwałek, kl.IIIb – p.Halina Szymczak, kl.IVa – p.Małgorzata Chilicka, kl.IVb – p.Marta Przelicka, kl.V – p.Marta Krawczuk, kl.VIa – p.Piotr Włodarczyk, kl.VIb – p.Aleksandra Kunysz, kl.VII – p.Małgorzata Nietupska, kl.VIII – p.Bożena Rogowska
Po zakończeniu apelu uczniowie wraz z wychowawcami udali się klas na krótkie spotkania informacyjne.
Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii.
42
Nowy plan lekcji
Plan lekcji obowiązujący w nowym roku szkolnym.
Eksperymenty w Parku Fizyki
12 czerwca uczniowie klas III SP wzięli udział w zajęciach w Parku Fizyki w Nowej Soli. Na zaproszenie dyrekcji i uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 z Nowej Soli klasy p.Anny Gajewskiej i p.Bożeny Jeziorskiej uczestniczyły w plenerowych eksperymentach wyjaśniających podstawowe prawa fizyki funkcjonujące w otaczającym nas świecie. Wyjazd był bardzo atrakcyjny i przyniósł wiele wrażeń.
48
"Jak nie czytam, jak czytam!" - sonda
Sonda przeprowadzona wsród naszych uczniów i nauczycieli przez Amelię Nietopiel i Zuzannę Bereś oraz Julię Dysiewicz.
Pożegnanie z eksperymentami
Dzisiaj uczniowie klas I-III żegnali się z „Krainą Eksperymentów”. „Żabie gluty”, to ostatnie zajęcia w tym roku szkolnym, które miały charakter zabawowy i zakończyły się wręczeniem pamiątkowych dyplomów. Dziękujemy wszystkim Paniom, które przyjeżdżały do nas z Zielonej Góry i przygotowywały zajęcia edukacyjne oparte na eksperymentach.
15
Mamy nową przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego
Za nami wybory na przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego. W finałowej rozgrywce spotkały się: Nicola Nietopiel z kl. Vb i Paulina Bahrij z kl. VII. Po przeliczeniu głosów okazało się, że wygrała Paulina, pokonując Nicolę zaledwie o 4 głosy. Gratulujemy zwyciężczyni i życzymy owocnej pracy.
2
"Jak nie czytam, jak czytam!"
W piątek 7 czerwca przystąpiliśmy do ogólnopolskiej akcji czytelniczej „Jak nie czytam, jak czytam”. Akcję przygotowaliśmy z Gminną Biblioteką Publiczną. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji. Akcję koordynowała p.Marcela Owczarek-Miedzińska.
158
„Bezpieczne wakacje z Lupo 2019”
W piątek 7 czerwca uczeń naszej szkoły Dawid Drożdż wziął udział w finale powiatowego Turnieju wiedzy o bezpieczeństwie: „Bezpieczne wakacje z Lupo 2019”. Projekt realizowany przez Komendę Powiatową Policji w Nowej Soli zgromadził w finale 14 najlepszych uczniów ze wszystkich szkół powiatu nowosolskiego. Część teoretyczna poprowadziły sierż.Agata Towpik, sierż. szt.Renata Dąbrowicz-Kozłowska i st. post. Milena Stachowiak, a część praktyczną ratownik WOPR p.Adam Olejnik. Nagrody dla uczestników turnieju wręczył Komendant KPP w Nowej Soli insp.Grzegorz Karpiński.
2
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Wszystkie