Strona główna
My na Facebooku
REKRUTACJA DO KLAS I ZPO W SIEDLISKU
Zarządzenie Wójta Gminy Siedlisko w sprawie rekrutacji do przedszkola i szkół na terenie Gminy na rok szkolny 2025/2026
Link do zarządzenia: Zarzadzenie_Nr_0050.5.2024.pdf
Link do Karty Informacyjnej o przyjęcie do klasy I ZPO: PODANIE_do_szkoy_2025-2026.pdf
SZKOŁY PONADPODSTAWOWE - INFORMACJE
Drugi dzień wycieczki uczniów klas 8a, 8b i 7a do Gdyni.
- 10.06.2025
Drugi dzień wycieczki szkolnej był pełen wrażeń i odkryć związanych z historią oraz pięknem Gdyni. Uczniowie rozpoczęli zwiedzanie od Skweru Kościuszki, jednego z najbardziej reprezentacyjnych miejsc miasta, gdzie mogli podziwiać nadmorską panoramę i atmosferę portowego życia. Następnie grupa udała się na spacer wzdłuż wybrzeża, mijając ORP Sokół i ORP Błyskawica, dwa okręty o ogromnym znaczeniu dla polskiej marynarki wojennej. Choć zwiedzanie odbyło się tylko z zewnątrz, uczniowie mieli okazję zobaczyć te imponujące jednostki i dowiedzieć się więcej o ich historii. Kolejnym punktem programu był spacer po klifach w Gdyni-Orłowie, gdzie uczestnicy mogli podziwiać malownicze widoki na Zatokę Gdańską. To miejsce, znane ze swojej wyjątkowej urody, dostarczyło wszystkim niezapomnianych wrażeń i okazji do relaksu na łonie natury. Ważnym elementem dnia była wizyta w Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni. Uczniowie mieli możliwość zapoznania się z historią polskiej marynarki wojennej, obejrzenia eksponatów związanych z okrętami, uzbrojeniem oraz mundurami marynarzy. Multimedialne wystawy pozwoliły na interaktywne poznanie dziejów morskich sił zbrojnych Polski. Na zakończenie dnia uczestnicy odwiedzili Domek Żeromskiego, miejsce związane z wybitnym polskim pisarzem Stefanem Żeromskim. To historyczne miejsce pozwoli uczniom lepiej zrozumieć twórczość i życie autora, który przez pewien czas mieszkał w Gdyni. Drugi dzień wycieczki dostarczył uczniom nie tylko wiedzy historycznej, ale także niezapomnianych wrażeń związanych z pięknem nadmorskiego krajobrazu. Ewa Tomkiewicz
60
Poznajemy Trójmiasto!
- 10.06.2025
Pierwszy dzień rozpoczął się od wizyty w Katedrze Oliwskiej, jednej z najważniejszych świątyń Gdańska. Uczestnicy mieli okazję wysłuchać koncertu organowego, który odbywa się regularnie w tej zabytkowej katedrze. Brzmienie słynnych Oliwskich Organów zrobiło ogromne wrażenie, a ich unikalna konstrukcja pozwala na niezwykłe efekty dźwiękowe. Wieczorem wycieczka przeniosła się do Gdyni, gdzie odbył się spacer po plaży. Szum fal, morska bryza i piękne widoki stworzyły idealną atmosferę do relaksu i podziwiania nadmorskiego krajobrazu. Dzień pełen wrażeń zakończył się spokojnym odpoczynkiem, pozostawiając uczestnikom niezapomniane wspomnienia. Ewa Tomkiewicz
14
Wiedeń i Zator - drugi i trzeci dzień wycieczki.
- 10.06.2025
Na początek drugiego dnia wyruszyliśmy w kierunku Kahlenbergu, wzgórza o wysokości 484 m n.p.m., skąd roztacza się malownicza panorama Wiednia. To właśnie tutaj w 1683 roku Jan III Sobieski dowodził zwycięską bitwą przeciwko Turkom. Kolejnym punktem programu było zwiedzanie Pałacu Schönbrunn, jednej z najpiękniejszych rezydencji Wiednia. Tu odwiedziliśmy cesarsko-królewską cukiernię, gdzie uczestniczyliśmy w pokazie pieczenia wiedeńskiego strudla jabłkowego. Po degustacji tego słynnego wypieku udaliśmy się na Schwedenplatz. Po południu rozpoczęliśmy zwiedzanie Wiednia z przewodnikiem. Odwiedziliśmy Hundertwasserhaus, bajkowe osiedle zaprojektowane przez Friedensreicha Hundertwassera, przejechaliśmy obok Prateru, słynnego parku rozrywki, a następnie podziwialiśmy ogrody Belvedere. Trasa prowadziła przez Karlsplatz do Ratusza, imponującego budynku w stylu neogotyckim. Spacer zakończyliśmy pod Katedrą św. Szczepana, jednym z najważniejszych symboli Wiednia. Ok. godz.19.00 wyruszyliśmy z Wiednia w kierunku Polski, zmierzając do Cieszyna.
Trzeci dzień rozpoczęliśmy od podróży do Energylandii w Zatorze, największego parku rozrywki w Polsce. Na terenie 74 hektarów znajdują się 133 atrakcje, podzielone na różne strefy: Bajkolandia, Strefa Familijna, Water Park, Smoczy Gród, Aqualantis i Sweet Valley. Dzień upłynął na korzystaniu z licznych atrakcji, zarówno dla dzieci, młodzieży, jak i dorosłych. Nie zabrakło również posiłku na terenie parku, który pozwolił nam nabrać sił na dalszą zabawę. Wycieczka była pełna wrażeń, a uczestnicy wrócili do domu z niezapomnianymi wspomnieniami! Bardzo dziękujemy pani Annie Trochanowskiej za przygotowanie wyjazdu oraz opiekunom.
121
Wycieczka do gospodarstwa agroturystycznego
- 10.06.2025
W dniach 5-6 czerwca 2025 roku uczniowie klas 1-4 uczestniczyli w wycieczce do gospodarstwa agroturystycznego w wsi Czarna w ramach programu „Warzywa i owoce dla szkół”. Już od pierwszych chwil na wsi panowała radosna atmosfera. Dzieci z entuzjazmem podchodziły do biegających kur, które każdy chciał karmić, a niektórzy nawet głaskali i marzyli o zabraniu ich do domu. Podczas zajęć edukacyjnych uczniowie nauczyli się rozpoznawać marchewkę i pietruszkę, co było świetnym sposobem na poznanie warzyw w ich naturalnym środowisku. Duże zainteresowanie wzbudziły również dawne maszyny rolnicze, których nazwy brzmiały niczym z innej epoki. Nie zabrakło także kulinarnych doznań – dzieci miały okazję spróbować jogurtu z zsiadłego mleka i truskawek, który okazał się wyjątkowo smaczny. Lemoniada z cytryną oraz świeże jabłka również przypadły wszystkim do gustu. Największą frajdę sprawiły jednak zabawy na wiejskim podwórku – prostota i bliskość natury sprawiły, że dzieci mogły cieszyć się beztroską i jednocześnie zdobywać nową wiedzę o życiu na wsi. Był też czas na zabawę. Wycieczka była pełna wrażeń, a uczestnicy wrócili do domu z nowymi doświadczeniami i uśmiechem na twarzy. Renata Chwałek
55
Wycieczka do Pragi, Wiednia i Zatoru - dzień pierwszy.
- 10.06.2025
Dzień rozpoczął się wcześnie – o 6:30 wyruszyliśmy w podróż do Pragi. Po pięciu godzinach jazdy, o 11:30, dotarliśmy do miasta, gdzie czekał na nas przewodnik. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od Bramy Prochowej, jednej z najbardziej charakterystycznych gotyckich budowli Pragi. Następnie udaliśmy się na Plac Wacława, historyczne miejsce wielu ważnych wydarzeń. Spacerując po Rynku Staromiejskim, podziwialiśmy Zegar Astronomiczny, który od wieków fascynuje turystów. Kolejnym punktem był dom Franza Kafki, miejsce związane z życiem i twórczością słynnego pisarza. Przeszliśmy ulicą Karlova, częścią historycznej Królewskiej Drogi, aż do Placu Krzyżowców, gdzie znajduje się pomnik Karola IV. Największe wrażenie zrobił na nas Most Karola, jeden z najpiękniejszych zabytków Pragi. Odwiedziliśmy także najwęższą uliczkę w Pradze, gdzie obowiązuje sygnalizacja świetlna, aby uniknąć „korków”. Po drodze podziwialiśmy rzeźby Davida Černego, które w niecodzienny sposób wpisują się w przestrzeń miejską. Spacer zakończyliśmy pod Rudolfinum, neorenesansowym budynkiem, który jest siedzibą Filharmonii Czeskiej. Po krótkim odpoczynku udaliśmy się do Narodowego Muzeum Techniki NTM, największego czeskiego muzeum technicznego. W hali transportowej zobaczyliśmy zabytkowe pojazdy, a w części astronomicznej podziwialiśmy oryginalne instrumenty z czasów Rudolfa II oraz meteoryt liczący prawie 5000 lat12. Dzień pełen wrażeń zakończył się dojazdem do hotelu La Porta w Znojmo. Praga zachwyciła nas swoją historią, architekturą i niezwykłą atmosferą. To był dopiero początek naszej przygody!
194
Finał Lubuskiego Konkursu Fotograficznego Pro Arte
- 05.06.2025
4 czerwca uczennica naszej szkoły – Marysia Kołtun – wzięła udział w finale Lubuskiego Konkursu Fotograficznego Pro Arte, który odbył się w Regionalnym Centrum Animacji i Kultury w Zielonej Górze. Marysia wraz ze swoim opiekunem – p. P. Włodarczykiem, uczestniczyła w wernisażu, podczas którego zaprezentowane zostały zdjęcia młodych artystów z województwa lubuskiego Pojawiły się tam również prace naszej uczennicy zatytułowane: „Modliszka” oraz „Ukryty wśród liści czas”.
Marysia wzięła również udział w profesjonalnych warsztatach fotograficznych, prowadzonych przez doświadczonego fotografa. Była to wspaniała okazja do rozwijania swoich pasji, zdobywania wiedzy i poznania innych młodych twórców.
Gratulujemy talentu i zaangażowania!
Dni Patrona Szkoły - dzień drugi
- 04.06.2025
Drugi dzień obchodów Dni Patrona upłynął pod znakiem sportu i radosnej rywalizacji. Uczestnicy mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności w konkurencjach biegowych, skakaniu w worku oraz koszykówce. Nie zabrakło również wspólnej zabawy przy tańcu „belgijka”, który dostarczył wszystkim mnóstwo pozytywnej energii. Największą atrakcją dnia okazały się jednak „dmuchańce” wypożyczone przez rodziców z okazji Dnia Dziecka. Dodatkowo dzieci mogły cieszyć się słodkimi przysmakami, takimi jak wata cukrowa, popcorn i slush, które umiliły im czas. Pod koniec dnia nastąpiło uroczyste podsumowanie wszystkich konkursów związanych z obchodami Dni Patrona. Dodatkowo rozstrzygnięto konkurs matematyczny „Liczba Pi”, który przyciągnął wielu pasjonatów liczb i logicznego myślenia.
Serdeczne podziękowania należą się wszystkim osobom zaangażowanym w organizację i przeprowadzenie tego wyjątkowego wydarzenia – nauczycielom, pracownikom szkoły, a przede wszystkim rodzicom, którzy swoją pomocą i wsparciem sprawili, że te dni był pełne radości i niezapomnianych wrażeń. DZIĘKUJEMY!
53
Dni Patrona Szkoły - dzień pierwszy!
- 02.06.2025
Dnia 2 czerwca 2025 roku społeczność szkolna w Siedlisku uroczyście rozpoczęła obchody Dni Patrona, które były pełne refleksji, radości i wspólnego świętowania. Uroczystości zapoczątkował apel, podczas którego złożono kwiaty pod tablicą upamiętniającą postać Janusza Korczaka. Następnie uczniowie klasy IIa w piękny sposób przypomnieli sylwetkę i idee pedagogiczne naszego patrona, podkreślając jego ogromny wkład w rozwój edukacji i opiekę nad dziećmi.
Po apelu, barwny korowód uczniów ruszył ulicami Siedliska, odwiedzając Publiczne Przedszkole oraz Urząd Gminy. Pod Urzędem Gminy czekało na nas serdeczne powitanie ze strony Pana Wójta Daniela Kołtuna oraz pracowników Urzędu. W ramach gestu wsparcia przekazano na ręce Dyrektora szkoły Bon Podarunkowy o wartości 500 złotych oraz słodkie upominki dla każdej klasy.
Po powrocie do szkoły czekała na wszystkich uczniów smakowita niespodzianka – "ciasteczkowy stół" przygotowany przez rodziców, który umilił dalszą część dnia. Następnie odbył się konkurs piosenki, który dostarczył wielu wzruszeń i radości. Zarówno występy solistów, jak i zespołów, ukazały niezwykłe talenty drzemiące wśród naszych uczniów.
Zwieńczeniem obchodów był wspólny posiłek dla całej społeczności szkolnej, przygotowany przez Panie ze szkolnej stołówki. Był to dzień pełen pozytywnych emocji, integracji oraz dumy z naszego Patrona. Serdeczne podziękowania należą się wszystkim osobom zaangażowanym w organizację tego wyjątkowego wydarzenia. Cieszymy się, że mogliśmy wspólnie uczcić ten dzień i pielęgnować wartości, które przyświecały Januszowi Korczakowi. Ciąg dalszy jutro!
121
Dni Korczakowskie - Korowód Życzliwości i Festiwal Piosenki
- 02.06.2025
- 155
„Mechanik dla Malucha”
- 31.05.2025
29 maja uczniowie kl.IIa naszej szkoły wyjechali do Zespołu Szkół Politechnicznych w Głogowie, gdzie w ramach programu „Mechanik dla Malucha” uczestniczyli w inspirujących zajęciach edukacyjnych, których głównym celem było wprowadzenie dzieci w świat robotyki, programowania oraz nowoczesnych technologii w sposób angażujący i dostosowany do ich wieku. Podczas zajęć dzieci uczestniczyły w różnorodnych aktywnościach: od logicznych gier planszowych z elementami kodowania, przez poznawanie zasad działania urządzeń mechatronicznych, aż po interaktywne doświadczenia z goglami VR i dronem. Dzięki temu rozwijały zarówno wiedzę techniczną, jak i umiejętność logicznego myślenia, współpracy oraz kreatywnego rozwiązywania problemów. Dodatkową atrakcją była gra w piłkarzyki ze starszymi kolegami, co jeszcze bardziej umiliło czas spędzony na zajęciach. Dzieci z chęciom podejmowały kolejne wyzwania, a dla wielu z nich było to pierwsze spotkanie z tak nowoczesnym sprzętem. Program „Mechanik dla Malucha” po raz kolejny udowodnił, że nauka poprzez zabawę to najlepszy sposób na rozwijanie pasji technicznych już od najmłodszych lat. Zajęcia przygotowali p. Mateusz, p. Wojtek i p. Artur przy wsparciu niezawodnych uczniów. To była wyjątkowa okazja, aby młodzi uczestnicy mogli poczuć się jak prawdziwi inżynierowie i odkrywać fascynujący świat technologii! Po atrakcjach naukowych był też czas na zwiedzania starówki Głogowa i słodkie lody.
63
Żegnamy się z Kotliną Kłodzką
- 30.05.2025
- 168
Czwartek 29.05. rozpoczęliśmy od wizyty w Forcie na Srebrnej Górze – największej górskiej twierdzy w Europie. Podczas gry terenowej przenieśliśmy się w czasy wojen francusko-pruskich. Następnie odwiedziliśmy Kłodzko, gdzie spacerowaliśmy po urokliwych uliczkach i podziwialiśmy gotycki most św. Jana oraz piękne kamienice. Na zakończenie dnia zwiedziliśmy Park Miniatur Minieuroland w Kłodzku. Oprócz podziwiania miniaturowych zamków, pałaców i zabytków z Polski i Europy, mieliśmy okazję karmić papugi i oglądać inne zwierzęta.
Wieczorem ochotnicy wyruszyli jeszcze na wyprawę – zdobyli Sowią Górę (982 m n.p.m.)!
W piątek zwiedziliśmy Kopalnię Złota w Złotym Stoku i osadę górniczą. Kopalnia Złota to najstarszy tego typu obiekt w Polsce, gdzie już od XIII wieku wydobywano złoto, a także arszenik! Podczas podziemnej wycieczki zobaczyliśmy liczne sztolnie i podróżowaliśmy podziemną kolejką. W Osadzie Górniczej obejrzeliśmy imponujące stare maszyny, które pokazywały, jak ciężka była praca górników w dawnych czasach.
Z żalem opuszczamy Kotlinę Kłodzką, ale wracamy z głowami pełnymi wspomnień i nowymi doświadczeniami! Uczniowie klasy 5, 6a i 6b wraz z opiekunami: p. Aleksandrą Kunysz, p. Bożeną Rogowską (kierownikiem wycieczki). p. Krzysztofem Szydło i p. Piotrem Włodarczykiem.
44
Zdobywamy Góry Stołowe!
- 29.05.2025
Dzisiaj klasy 5, 6a i 6b spędziły wyjątkowy dzień pełen odkryć. Rano odwiedziliśmy Muzeum Papiernictwa w Dusznikach-Zdroju, które mieści się w zabytkowym młynie papierniczym, który ma już ponad 400 lat! Dowiedzieliśmy się, jak dawniej wytwarzano papier, a potem sami spróbowaliśmy swoich sił w warsztatach czerpania papieru. Po południu, mimo kapryśnej pogody, zdobyliśmy Szczeliniec Wielki – najwyższy szczyt Gór Stołowych. Wędrowaliśmy po kamiennych labiryntach i podziwialiśmy niezwykłe formy skalne.
Pozdrawiamy serdecznie! Klasy: 5, 6a i 6b z opiekunami.
117
Zielona szkoła w Polanicy Zdroju
- 28.05.2025
Uczniowie klasy III, i nie tylko, od poniedziałku uczestniczyli w Zielonej Szkole w Polanicy-Zdroju, korzystając z licznych atrakcji edukacyjnych i rekreacyjnych. W ramach pobytu uczniowie odwiedzili Muzeum Zabawek w Kłodzku, gdzie mieli okazję nie tylko podziwiać eksponaty, ale także wziąć udział w warsztatach tworzenia własnych zabawek. Kolejnym punktem programu był spacer do Manufaktury Barbara, gdzie po pokazie produkcji wyrobów szklanych uczniowie uczestniczyli w warsztatach zdobniczych. To jednak tylko część zaplanowanych aktywności. W kolejnych dniach przewidziane są dalsze wycieczki i warsztaty, które pozwolą uczniom na zdobycie nowych doświadczeń w niecodzienny sposób. Zielona szkoła to nie tylko nauka, ale także świetna zabawa i integracja w malowniczym otoczeniu Kotliny Kłodzkiej. Anna Gajewska.
11
Pozdrowienia z pierwszego dnia naszej wycieczki!
- 27.05.2025
27 maja klasy 5, 6a i 6b wyruszyły na wycieczkę do Kotliny Kłodzkiej. Rozpoczęliśmy przygodę w Wałbrzychu od zwiedzania starej kopalni, poznając fascynujące historie i tajemnice tego miejsca. Następnie wzięliśmy udział w warsztatach ceramicznych – powstały bardzo ciekawe prace z gliny. Odwiedziliśmy również Centrum Aktywnej Edukacji Explora Park - w tym miejscu nauka przeplata się z zabawą. Teraz odpoczywamy już w pensjonacie w Rzeczce, gotowi na kolejne przygody jutro!
Do zobaczenia! Uczniowie klas 5, 6a i 6b oraz opiekunowie: Aleksandra Kunysz, Bożena Rogowska, Krzysztof Szydło i Piotr Włodarczyk.
86
"Polska i Włochy online" - o wartościach i muzyce
- 26.05.2025
W piątek 23 maja uczniowie klasy piątej zaangażowani w projekt E-twinning mieli okazję spotkać się wirtualnie z równieśnikami z włoskiej szkoły ICS "Leonardo Sciascia" di Misterbianco i podzielić się pytaniami na temat swoich doświadczeń w projekcie i codziennych zajęć. Rozmawiali o piosenkach, które napisali za pomocą aplikacji Suno, częściach projektu, które najbardziej im się podobały. Był to owocnie spędzony czas, ponieważ uczniowie mogli poćwiczyć język angielski.
Nad całością spotkania czuwali nauczyciele: Iulia Bucataru, Rosalia Vullo i Piotr Włodarczyk.
Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego „Święto Bzów” – Siedlisko 2025
- 26.05.2025
W dniu 24 maja 2025 roku w Siedlisku odbył się Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego „Święto Bzów”, który przyciągnął utalentowanych tancerzy z całej Polski i oczywiście z naszej szkoły. Wydarzenie, organizowane przez Klub Tańca Towarzyskiego URBAN, było okazją do zaprezentowania umiejętności w różnych stylach tanecznych, od klasycznych walców po dynamiczne latynoamerykańskie rytmy. Turniej zgromadził liczne pary taneczne, które rywalizowały w różnych kategoriach wiekowych i poziomach zaawansowania. Publiczność mogła podziwiać widowiskowe choreografie, precyzję ruchów oraz niezwykłą ekspresję uczestników. Turniej „Święto Bzów” to nie tylko rywalizacja, ale także święto tańca, które podkreśla piękno tej sztuki. Wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem zarówno wśród uczestników, jak i widzów, którzy licznie zgromadzili się, aby podziwiać występy najlepszych tancerzy.
Puchar Polski w Kickboxingu – Susz 2025
- 26.05.2025
W dniach 23-24 maja 2025 roku w Centrum Sportu i Rekreacji im. Jana Pawła II w Suszu odbył się Puchar Polski Kadetów Młodszych i Starszych w formule Kick Light. Wydarzenie zgromadziło młodych zawodników z całej Polski, rywalizujących w różnych kategoriach wagowych i wiekowych. Jednym z wyróżniających się uczestników był David Żurawski, uczeń naszej szkoły, który w kategorii kick light kadet starszy - 37 kg zdobył złoty medal. Gratulacje dla Davida, Rodziców i trenera!
Instrument na 66 strun!
- 21.05.2025
Lubuskie Centrum Edukacji Artystycznej i Koncertowej to instytucja, która od lat promuje kulturę muzyczną poprzez organizację koncertów edukacyjnych. Podczas ostatniego występu uczniowie naszej szkoły mieli okazję poznać niezwykły instrument – bandurę, na której grała utalentowana Anastazja. Bandura to tradycyjny ukraiński instrument strunowy, który łączy cechy lutni i harfy, a jego dźwięk jest głęboki i melodyjny. Anastazja nie tylko zaprezentowała mistrzowską grę na tym instrumencie, ale także oczarowała słuchaczy swoim czystym i pięknym sopranem, wykonując pieśni ukraińskie oraz jedną polską – utwór „Ukraina”.
2
20 maja Światowy Dzień Pszczół
- 21.05.2025
Co już wiemy o pszczołach? Na to pytanie odpowiadaliśmy sobie na dzisiejszych zajęciach, wykorzystując różne źródła informacji. Obejrzeliśmy film edukacyjny, korzystaliśmy z podręcznika, prospektów turystycznych oraz książek o tematyce przyrodniczej. Przypomnieliśmy sobie spotkanie z pszczelarzem w klasie 1. Szukaliśmy również wiadomości w Internecie. Wybraliśmy się na krótki spacerek, by zaobserwować pszczoły w naturalnym środowisku. Uczniowie wykonali notatki w formie mapy myśli.
Temat pszczół i ich znaczenie jest bardzo ważny i my już o tym wiemy. Renata Chwałek1
Spotkanie w Kaplicy Zamkowej w Siedlisku – wizje odbudowy zamku studentów UZ!
- 20.05.2025
Dziś w Kaplicy Zamkowej w Siedlisku odbyło się wyjątkowe spotkanie poświęcone przyszłości zamku w Siedlisku. Studenci Wydziału Architektury Uniwersytetu Zielonogórskiego zaprezentowali swoje wizje odbudowy tego historycznego obiektu. Ich projekty uwzględniają zarówno aspekty konserwatorskie, jak i nowoczesne rozwiązania architektoniczne, które mogą przywrócić zamkowi dawną świetność. W wydarzeniu uczestniczyło wielu znamienitych gości ze świata polityki i nauki oraz właściciel Giulio Piantini, co podkreśla znaczenie tej inicjatywy dla regionu. Wśród obecnych byli także uczniowie klas VIII naszej szkoły, którzy mieli okazję zapoznać się z historią zamku oraz planami jego odbudowy. Spotkanie było nie tylko okazją do wymiany pomysłów, ale także inspiracją dla młodych ludzi zainteresowanych architekturą i ochroną zabytków. Po części wykładowej przyszedł czas na integrację – uczestnicy mogli skosztować kiełbasek i ciasta, co stworzyło przyjazną atmosferę do dalszych rozmów i dyskusji. Odbudowa zamku w Siedlisku to ambitny projekt, który może znacząco wpłynąć na rozwój turystyki i kultury w regionie. Mieliśmy też nieoczekiwanego gościa. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.
54
Rodzina, odpowiedzialność i międzynarodowe przyjaźnie - E-twinning w klasie 5
- 18.05.2025
Kwiecień był wyjątkowym miesiącem w naszym projekcie, ponieważ skupiliśmy się na dwóch ważnych wartościach: rodzinie i odpowiedzialności.
Na początek współpracowaliśmy z uczniami ze szkoły z Iasi w Rumunii, aby zastanowić się, czym jest dla nas rodzina. Pisaliśmy do siebie listy, dzieląc się rodzinnymi historiami. Była to świetna okazja poćwiczyć język angielski. Odkryliśmy, że mimo iż mieszkamy w różnych krajach, rodzina jest dla nas wszystkich bardzo ważna. Stworzyliśmy także cyfrowe plakaty, przedstawiające naszych bliskich.
Wspólnie ze szkołą z Sycylii przygotowaliśmy cyfrowy plakat pokazujący, jak młodzi ludzie mogą być aktywni i unikać niezdrowych nawyków. Nie mogliśmy się powstrzymać, by nie pokazać tego, co naprawdę lubimy robić: grać w koszykówkę, ćwiczyć na naszej siłowni pod chmurką i... uprawiać cheerleading!
Już wkrótce relacja z ostatnich zadań naszego projektu!
Piotr Włodarczyk
Nasz blog:
Kulinarne wyzwania
- 18.05.2025
Ciekawą formą nauki okazały się być zajęcia kulinarne, które odbyły się na przełomie pierwszego i drugiego semestru. Na zajęciach uczniowie realizowali temat o zdrowym żywieniu, ale i "szlifowali" swoje kulinarne umiejętności. Monika Poprawska
5
Światowy Dzień Ziemi
- 18.05.2025
Z okazji Światowego Dnia Ziemi, w klasach I-III, zorganizowany został konkurs plastyczny o tematyce ekologicznej "Zabawka z recyklingu". Uczniowie bardzo licznie wzięli udział w konkursie, a przy tym wykazali się dużą kreatywnością. Wybór zwycięskich prac był bardzo trudny, dlatego jury jednogłośnie stwierdziło, iż z każdej klasy zostaną wybrane trzy najlepsze prace. Pozostali uczestnicy otrzymali podziękowania oraz nagrody pocieszenia. Monika Poprawska
8
To już koniec egzaminów!
- 15.05.2025
Dziś zakończył się ostatni dzień egzaminów ósmoklasisty, podczas którego uczniowie zmierzyli się z testem z języka angielskiego. Test składał się z różnorodnych zadań sprawdzających umiejętności językowe na poziomie A2/A2+. Wśród nich znalazły się zadania zamknięte, takie jak dobieranie odpowiedzi czy wielokrotny wybór, a także zadania otwarte, wymagające tłumaczenia zdań, parafrazy czy napisania krótkiej wypowiedzi pisemnej.
Egzamin z matematyki - dzień drugi.
- 15.05.2025
Egzamin ósmoklasisty już za nami. Rozpoczął się o godzinie 9:00 i trwał 125 minut. Arkusz egzaminacyjny przygotowany przez Centralną Komisję Egzaminacyjną zawierał zarówno zadania zamknięte, jak i otwarte, wymagające samodzielnego rozwiązania i przedstawienia toku rozumowania. Opinie uczniów na temat egzaminu były podzielone – część z nich uznała zadania zamknięte za stosunkowo łatwe, natomiast zadania otwarte wymagały większego skupienia i precyzji. Przypominamy, wyniki egzaminu ósmoklasisty zostaną ogłoszone 4 lipca 2025 roku.
4
Egzaminy czas zacząć!
- 13.05.2025
Dziś, 13 maja 2025 roku, uczniowie klas ósmych w całej Polsce przystąpili do egzaminu ósmoklasisty z języka polskiego. W Zespole Placówek Oświatowych w Siedlisku do testu podeszło 29 uczniów, którzy przez 150 minut mierzyli się z zadaniami przygotowanymi przez Centralną Komisję Egzaminacyjną. W arkuszu egzaminacyjnym znalazły się pytania dotyczące lektur obowiązkowych, a także zadania sprawdzające umiejętność argumentowania i formułowania opinii. Wśród tematów wypracowań pojawiło się przemówienie, w którym uczniowie mieli przekonać rówieśników o wartości przyjaźni oraz opowiadanie o bohaterze jednej z lektur obowiązkowych. Wyniki egzaminu ósmoklasisty zostaną ogłoszone 4 lipca 2025 roku. Uzyskane punkty będą miały kluczowe znaczenie przy rekrutacji do szkół ponadpodstawowych. Jutro matematyka.
Spotkanie z Policją
- 12.05.2025
Dnia 12 maja w Zespole Placówek Oświatowych w Siedlisku odbyła się prelekcja prowadzona przez panią sierżant Julię Jurę z Komendy Powiatowej Policji w Nowej Soli. Spotkanie miało na celu zwiększenie świadomości uczniów na temat odpowiedzialności prawnej nieletnich, hejtu (mowy nienawiści) oraz cyberprzemocy. W prelekcji uczestniczyli uczniowie klas VIa, VIb oraz VIIa, którzy mieli okazję zapoznać się z istotnymi aspektami prawnymi dotyczącymi ich zachowań w przestrzeni publicznej i w Internecie. Pani sierżant z Zespołu ds. Nieletnich i Patologii Wydziału Prewencji KPP w Nowej Soli, w przystępny sposób przedstawiła konsekwencje prawne wynikające z łamania przepisów przez osoby niepełnoletnie. Podczas spotkania omówiono zagrożenia związane z hejtem i cyberprzemocą, które są coraz bardziej powszechne wśród młodzieży. Pani sierżant zwróciła uwagę na skutki psychologiczne i społeczne takich działań oraz podkreśliła, jak ważne jest reagowanie na wszelkie przejawy agresji w Internecie. Uczniowie dowiedzieli się m.in., jakie kroki mogą podjąć w przypadku doświadczenia cyberprzemocy oraz gdzie szukać pomocy. Dziękujemy pani Sierżant.
Egzamin tuż, tuż!
- 11.05.2025
Escape room!!! Dlaczego warto wykorzystać tę formę aktywności do nauki? Przekonali się o tym, pod okiem pani Ewy Tomkiewicz oraz pani Marceli Owczarek - Miedzińskiej, nasi ósmoklasiści w piątkowy wieczór - 9 maja 2025 r. Uczniowie mieli okazję zmierzyć się z różnorodnymi zadaniami z języka polskiego. Musieli rozwiązać szereg zagadek, aby wydostać się z zamkniętego pomieszczenia. Podczas escape roomu uczniowie mieli za zadanie nie tylko rozwiązać zadania polonistyczne, ale także pracować w zespole, co sprzyjało integracji klasowej. Wspólna praca nad rozwiązaniami stworzyła atmosferę współzawodnictwa, ale jednocześnie wzajemnego wsparcia. Młodzież miała możliwość dzielenia się pomysłami i wspólnie dochodzić do właściwych odpowiedzi, co wzmacniało jej umiejętności komunikacyjne. Po wydostaniu się z pomieszczenia uczniowie bawili się jeszcze językiem polskim - grali w Scrabble, określając części mowy, zdania, w Polonistyczne 5 Sekund, utrwalając terminologię humanistyczną. Uwieńczeniem zmagań była wspólna gra w Mafię, przygotowana przez Marysię Kołtun i Lenę Łuźniak. Uczennice zainspirowane lekturami szkolnymi, wymyśliły i przygotowały doskonałą lekturową zabawę. Ósmoklasiści wcielali się w postaci lektur obowiązkowych. Pod koniec nocy „dzieciaki” obejrzały jeszcze film „Kamienie na szaniec” oraz „Opowieść wigilijną”. To była niesamowita noc. Dzięki takim wydarzeniom młodzież zyskuje nie tylko wiedzę, ale również umiejętności, które będą przydatne na egzaminie, ale także przez całe życie. Warto zatem kontynuować tego typu działania, aby uczniowie chętniej przyswajali wiedzę i rozwijali swoje pasje.
31
Niezwykle pouczająca wizyta w Zielonej Górze
- 11.05.2025
W piątek 9 maja uczniowie klas Iab oraz IIa mieli okazję uczestniczyć w niezwykle interesującej wycieczce do Zielonej Góry, podczas której nauka stała się prawdziwą przyjemnością i przygodą. Program wyjazdu obejmował wizyty w kilku wyjątkowych miejscach, które dostarczyły uczestnikom zarówno wiedzy, jak i niezapomnianych wrażeń, były to m.in.: Centrum Przyrodnicze, gdzie uczniowie mogli zgłębić tajniki nauk przyrodniczych poprzez interaktywne wystawy i eksperymenty; Centrum Nauki Keplera - Planetarium, gdzie odbył się fascynujący pokaz astronomiczny, pozwalający lepiej zrozumieć tajemnice kosmosu; Ogród Botaniczny, pełen różnorodnych gatunków roślin, które uczniowie mogli podziwiać i poznawać ich właściwości; Mini Zoo, które dostarczyło wielu emocji, zwłaszcza najmłodszym uczestnikom; Palmiarnia, gdzie uczniowie mogli odpocząć w otoczeniu egzotycznej roślinności. W trakcie wycieczki odbył się też spacer po mieście, który pozwolił odkryć uroki Zielonej Góry, jej zabytki oraz wyjątkową atmosferę. Niewątpliwą atrakcją wycieczki była obecność w Manufakturze słodyczy Kraina Słodkości, gdzie uczniowie mieli okazję zobaczyć proces tworzenia cukierków oraz samodzielnie przygotować własne słodkości. Zielona Góra to miejsce, które warto odwiedzić, a podróż z przewodnikiem pozwala jeszcze lepiej poznać jej historię i atrakcje. Renata Chwałek
76
BRAWO dla Marysi Kołtun!
- 10.05.2025
9 maja 2025 roku w Zielonej Górze odbył się finał Lubuskiego Konkursu Plastycznego, będącego częścią Programu Promocji Twórczości Dzieci i Młodzieży PRO ARTE 2025. Konkurs ten od lat wspiera rozwój artystyczny młodych ludzi. W tegorocznej edycji uczennica naszej szkoły, Marysia Kołtun z klasy 8a, zdobyła I wyróżnienie za swoją pracę, którą Rada Artystyczna określiła jako pełną „szczególnej magii i głębi”. To ogromne osiągnięcie uczennicy, które świadczy o jej wyjątkowym talencie i wrażliwości artystycznej. Serdeczne gratulacje dla Mai oraz jej nauczycielki, pani Marceli Owczarek-Miedzińskiej, której wsparcie i zaangażowanie przyczyniły się do tego sukcesu.
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia i obejrzenia prac uczestników, aby poczuć atmosferę finału konkursu!
21
Godziny dzwonków
Środa 02.07.2025Kontakt
- Nazwa szkoły
- Zespół Placówek Oświatowych w Siedlisku
- E-mail szkoły
- zpowsiedlisku@poczta.onet.pl
- Adres szkoły
- ul. Kasztanowa 19
67-112 Siedlisko
Poland
- Informacja e-mail
- zpowsiedlisku@poczta.onet.pl
- Główny telefon
- +48 (68) 356 02 08
Galeria zdjęć
- brak danych
Archiwum Aktualności
Liczba wizyt
liczba odwiedzin: 880879Nawigacja