My na Facebooku
REKRUTACJA DO KLAS I ZPO W SIEDLISKU
Zarządzenie Wójta Gminy Siedlisko w sprawie rekrutacji do przedszkola i szkół na terenie Gminy na rok szkolny 2025/2026
Link do zarządzenia: Zarzadzenie_Nr_0050.5.2024.pdf
Link do Karty Informacyjnej o przyjęcie do klasy I ZPO: PODANIE_do_szkoy_2025-2026.pdf
SZKOŁY PONADPODSTAWOWE - INFORMACJE
"Wolna elekcja" - wyjazd na konkurs do Poznania
- 09.12.2023
17.11.2023 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w etapie regionalnym
ogólnopolskiego konkursu historycznego „Wolna elekcja”. Rozgrywki odbyły się w Szkole Podstawowej nr 20 im. Stefana Batorego w Poznaniu. Wzięło w nich udział 69 uczniów z 25 szkół z województwa lubuskiego oraz wielkopolskiego, którzy wcielili się w role kandydatów na króla, magnatów, szlachtę średnią i drobną. Czując lekki niedosyt, gdyż jedna z uczestniczek była o krok od awansu do finału, spędziliśmy tam bardzo przyjemny czas, bogaci w nowe doświadczenia i znajomości. Dobrych humorów nie zepsuła nam nawet pogoda – Poznań oglądaliśmy przez pokryte deszczem okna tramwaju.
Szkołę reprezentowali: Adrianna Włodarczyk i Radosław Jarmoliński z klasy 7b
oraz Magdalena Izydorczyk z klasy 8b.
Piotr Włodarczyk
HASSAN SEKULAR – MISTRZ POWIATOWEGO KONKURSU TABLICZKI MNOŻENIA 2023
- 18.11.2023
Dnia 17 listopada 2023r. uczniowie naszej szkoły: Hassan Sekular z klasy VIIIa oraz Olaf Glapiak z klasy VIa brali udział w Powiatowym Konkursie ”Rach – Mistrz TABLICZKI MNOŻENIA 2023” w Centrum Kultury Zamek w Kożuchowie, którego celem było wyłonienie spośród wszystkich uczniów biorących udział w konkursie Mistrza Tabliczki Mnożenia. Konkurs polegał na rozwiązywaniu działań z tabliczki mnożenia w zakresie 200 w trzech kategoriach: osobno klasy IV; V i VI oraz VII i VIII. W przerwie konkursu uczniowie mieli zapewnioną dodatkową atrakcję - zostali zaproszeni na spacer z przewodnikiem po Kożuchowie. Po zwiedzaniu ogłoszono wyniki. Zwycięzcą tego konkursu w kategorii klas VII, VIII został uczeń naszej szkoły Hassan Sekular, który otrzymał tytuł Mistrza Tabliczki Mnożenia za osiągnięcie najwyższej liczby punktów w jak najkrótszym czasie. Olaf Glapiak również dzielnie walczył o tytuł, lecz się nie udało. Mamy taką nadzieję, że w przyszłości jeszcze Mu się poszczęści. Hassanowi natomiast gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów matematycznych. Nauczyciel matematyki Aleksandra Kunysz.
9
ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA
- 18.11.2023
Dnia 16 listopada 2023r. obchodziliśmy XIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. W naszej szkole konkurs organizowaliśmy po raz siódmy. Dzień ten miał na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Uczniowie, którzy w trakcie wakacji zdążyli zapomnieć tabliczkę mnożenia, mieli okazję nadrobić te zaległości. Rodzice również mogli popisać się przed dziećmi doskonałą znajomością tabliczki.
W ramach przygotowań do obchodów ŚDTM uczniowie szkoły przygotowywali plakaty na temat tabliczki mnożenia, które zostały rozwieszone w holu szkoły, jako dekoracja. Cały parter szkoły informował wszystkich, że w szkole odbędzie się taki konkurs. Ten wyjątkowy dzień rozpoczęliśmy uroczystym apelem, przygotowanym przez uczniów klas VIII, którzy mieli specjalnie na tę okazję zasponsorowane przez Radę Rodziców bluzy z emblematami tabliczki mnożenia oraz logo szkoły.
Dzień tabliczki mnożenia był w każdej klasie inny. Uczniowie w czasie swoich lekcji rozwiązywali łamigłówki i zadania związane z tabliczką mnożenia rywalizując między sobą. W czasie gier i zabaw było sporo śmiechu i radości. Gdy jedni się bawili, drudzy z kolei w holu szkoły odpowiadali z tabliczki mnożenia przed specjalnymi komisjami egzaminacyjnymi składającymi się z uczniów klasy VIII: Judytą Gotowała, Hanną Głogowską, Anielą Kubiak, Sebastianem Piwowarczykiem, Amelią Niedbalską, Natalią Wyczislok oraz Mateuszem Fursewiczem i Maksem Słobodzianem. Przepytani również byli nauczyciele, pracownicy szkoły, jak i rodzice przyprowadzający do szkoły swoje pociechy. Wszyscy, którzy zdali egzamin otrzymywali odznakę Experta Tabliczki Mnożenia.
Również na wieś ruszył specjalny Patrol egzaminacyjny składający się z następujących uczniów: Magdaleny Izydorczyk, Hassana Sekular oraz Przemysława Rojka pod opieką Pani Gabrieli Sekular, który egzaminował mieszkańców wsi ze znajomości tabliczki mnożenia. Patrol odwiedził Urząd Gminy w Siedlisku, przedszkole, pocztę, piekarnię i sklepy oraz namawiał napotkanych przechodniów do udziału w konkursie.
Na koniec nastąpiło podsumowanie na tablicy głównej całej akcji. Oto wyniki:
Do egzaminu przystąpiło:
- kl. IIIa – egzaminowanych 21, egzamin zdało 11 uczniów
- kl. IVa – egzaminowanych 21, egzamin zdało 15 uczniów
- kl. Va – egzaminowanych 21, egzamin zdało 20 uczniów
- kl. Vb – egzaminowanych 18, egzamin zdało 16 uczniów
- kl. VIa – egzaminowanych 18, egzamin zdało 16 uczniów
- kl. VIIa – egzaminowanych 13, egzamin zdało 10 uczniów
- kl. VIIb – egzaminowanych 11, egzamin zdało 9 uczniów
- kl. VIIIa – egzaminowanych 11, egzamin zdało 11 uczniów
- kl. VIIIb – egzaminowanych 14, egzamin zdało 14 uczniów
Łącznie w szkole podstawowej egzaminowanych było 148 uczniów z czego tytuł experta uzyskało 122 uczniów.
Tytuły „Eksperta Tabliczki Mnożenia” wśród dorosłych uzyskało 78% egzaminowanych.
Wszystkich cieszy fakt, że zdecydowana większość przeegzaminowanych osób wykazała się bardzo dobrą znajomością tabliczki mnożenia. Dzień ten wzbudził w uczniach wiele pozytywnych emocji, pobudził chęć zdrowej rywalizacji. Miejmy nadzieję, że to matematyczne święto pozostanie z nami na zawsze.
Gratulujemy Mistrzom, dziękujemy Egzaminatorom i Koordynatorom oraz wszystkim Uczestnikom. Dziękujemy również Radzie Rodziców za stroje, dzięki którym mogliśmy odświętnie reprezentować naszą szkołę zarówno na terenie placówki, jak i na zewnątrz. Koordynator Aleksandra Kunysz.
169
Szkolne Przygody Gangu Mocniaków!
- 08.12.2023
W ramach profilaktyki zdrowego żywienia uczniowie klasy I przystąpili do udziału w programie edukacyjnym „Szkolne Przygody Gangu Mocniaków”. Celem zajęć jest nauka budowania nawyku spożywania kompletnych i zbilansowanych posiłków. Uczniowie dostali dzienniczki kulinarnych Mocniaków, w których będą zaznaczać za pomocą naklejek wykonane zadania w domu. Pluszowe maskotki, filmy i książeczki edukacyjne to pomoce, które pomogą uczniom zdobyć wiedzę w tym temacie. Renata Chwałek
2
Godzina 11.11
- 14.11.2023
W piątek 10 listopada tradycyjnie spotkaliśmy się wspólnie, aby o symbolicznej godz. 11.11 odśpiewać hymn Polski w ramach projektu "Szkoła do hymnu". Zgromadzeni uczniowie i nauczyciele odśpiewali cztery zwrotki "Mazurka Dąbrowskiego", chcąc w ten sposób zachęcić uczniów naszej szkoły do wspólnego przeżywania Narodowego Święta Niepodległości. Głównym celem akcji jest kształtowanie postaw szacunku wobec polskich symboli narodowych i naszych przodków, dzięki którym dziś jesteśmy Narodem wolnym. Chwała naszym przodkom! "Szkoła do hymnu" - nagranie wideo.
Pamiętając o Niepodległej
- 10.11.2023
Dzisiaj w szkole uczniowie klasy 8b i uczennica klasy 3a wystawili montaż słowno-muzyczny nawiązujący do 105 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Montaż został przedstawiony dwukrotnie: dla uczniów szkoły o godz.11.00 i środowiska lokalnego i zaproszonych gości o godz.18.00. Uczniowie "zaprosili" oglądających do czasów niezwykle trudnych dla naszego państwa - kiedy traciliśmy niepodległość, walczyliśmy o przetrwanie i czasów, w których odzyskaliśmy niepodległość. Apel został przygotowany przez p.Katarzynę Straus-Bałajewicz i p.Huberta Gajewskiego. W przygotowaniu montażu pomagali p.Marcela Owczarek-Miedzińska i p.Piotr Włodarczyk. Dziękujemy za chwile zadumy i dumy, poczucia miłości do Ojczyzny i refleksję nad złożonością naszej historii.
2031
Mobilna Akademia Eksperymentów
- 08.11.2023
Kolejne spotkanie z eksperymentami przebiegało pod dyktando zmian, jakie zachodzą w świecie przyrody w czasie jesieni. Zdobywaliśmy informacje na temat, np. dlaczego liście na jesień zmieniają kolor, ile kolorów jest na liściach szpinaku, czy co to jest zjawisko fotosyntezy. Jak zawsze było bardzo ciekawie.
5
Łączy nas krew..., brawa dla Zuzi i Kasi!
- 02.12.2023
Miło poinformować, że uczennice klasy 5a Zuzanna i Katarzyna Oryszewskie zajęły I miejsce w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym o tematyce Honorowego Krwiodawstwa Polskiego Czerwonego Krzyża. Uroczyste wręczenie nagród wraz z otwarciem wystawy pokonkursowej odbyło się w Biurze Wystaw Artystycznych w Zielonej Górze. Udział w konkursie wzięło ponad 800 dzieci i młodzieży z 79 placówek oświatowych województwa lubuskiego. Serdecznie gratulujemy!!! Marta Przelicka
5
Tabliczka mnożenia - to naprawdę proste.
- 07.11.2023
Podsumowanie etapu szkolnego konkursu z tabliczki mnożenia. W wydarzeniu wzięło udział 122 uczniów z kl. 4-8. Konkurs polegał na prawidłowym rozwiązaniu 50 przykładów z tabliczki mnożenia w zakresie 100 w czasie 3 min w kl. 7 i 8 oraz w czasie 4 min. w kl. 4-6. Do etapu rejonowego zakwalifikowali się: Hassan Sekular z kl. 8a oraz Olaf Glapiak z klasy 6a. Gratulujemy zwycięzcom konkursu szkolnego i życzymy powodzenia na etapie rejonowym. Aleksandra Kunyszi
Sensoryczne litery i cyfry w klasie pierwszej.
- 03.11.2023
Uczymy się poznawać otaczający nas świat wieloma zmysłami. Wykorzystując różnorodność materiałów plastycznych, materiałów z recyklingu oraz przyrodniczych, utrwalamy poznane wzory liter i cyfr na zajęciach w klasie oraz na dworze . Nauka staję się ciekawa i nie ma czasu na nudę. Renata Chwałek
20
Zapal znicz!
- 01.11.2023
We wtorek 31 października członkowie Szkolnego Klubu Wolontariatu oraz Szkolne Koło PCK wraz z opiekunem odwiedzili Cmentarz w Siedlisku i zapalili znicze na opuszczonych grobach. Niech to światełko da nadzieję, że i o nas ktoś będzie pamiętał. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom za udział w akcji!!! Marta Przelicka
7
Mali ogrodnicy.
- 03.11.2023
Uczniowie klasy pierwszej zaopatrzeni w małe łopatki i rękawiczki posadzili cebulki tulipanów na terenie szkoły. Zajęcia praktyczne w sadzeniu, obserwacja, jak wygląda cebulka tulipana, współpraca w kopaniu dołków, dostarczyły dzieciom wielu pozytywnych wrażeń. Mamy nadzieję, że tulipany na wiosnę pięknie zakwitną. Renata Chwałek
5
Zdrowo się odżywiamy i o śniadaniu pamiętamy!
- 03.11.2023
Czy pierwszoklasista potrafi przygotować śniadanie? Mieliśmy okazję sprawdzić to na zajęciach praktycznych. Uczniowie, współpracując w grupach, przygotowywali kanapki na drugie śniadanie ze zdrowych produktów. Uczyli się posługiwania nożem oraz obieraczką do warzyw. Przygotowane kanapki smakowały wszystkim, nie zabrakło też wody do picia oraz owoców dostarczonych z „Programu dla szkół”. W ramach tygodnia empatii uczniowie podzielili się przygotowanymi kanapkami z uczniami klasy drugiej i trzeciej. Renata Chwałek
6
Ku pamięci św.Jana Pawła II
- 02.11.2023
W czwartek 26 października nasi uczniowie uczestniczyli w XVIII edycji Międzyszkolnego Konkursu Poezji Religijnej „Pamięci św.Jana Pawła II”. Konkurs odbył się w następujących kategoriach: kl.I-III, kl.IV-VI, kl.VII-VIII i szkół ponadpodstawowych. Naszą szkołę reprezentowały: Liliana Młynarek, Liliana Bałajewicz, Aleksandra Bereś, Sara Piwecka, Natasza Świerad, Adrianna Włodarczyk, Magdalena Izydorczyk. Uczestniczki były przygotowywane przez: p.H. Szymczak, p.Małgorzatę Gorockiewicz, p.Ewę Tomkiewicz, p.Katarzynę Straus-Bałajewicz. W swojej kategorii wygrała M.Izydorczyk, wyróżnienia zaś otrzymały: L.Bałajewicz, A.Bereś, S.Piwecka oraz N.Świerad. Wszystkim GRATULUJEMY!
13
Pamiętamy o naszych bliskich
- 27.10.2023
Dnia 25.10.23r. uczniowie kl Vb naszej szkoły pod opieką wychowawcy odwiedzili miejsca spoczynku bliskich nam osób. Spacer alejkami cmentarza podczas jesiennej niezbyt sprzyjającej aury był dla uczniów głębokim przeżyciem, wprowadził w nastrój refleksji, zadumy oraz wspomnień o osobach bliskich, których już niestety z nami nie ma. Dzieci pomodliły się i zapaliły znicze na rodzinnych grobach. Pamiętały również o swoim dawnym proboszczu Parafii Siedlisko - ks Antonim Wysockim, jak i o innych opuszczonych grobach, zapalając na nich znicze. Krótkie chwile zadumy w takich miejscach pamięci w ciszy i spokoju, to niewątpliwie jedna z ważniejszych lekcji wychowania patriotycznego. Dzieci podczas pobytu na cmentarzu dbały również o właściwe zachowanie się, by nie zakłócać spokoju zmarłych i osób odwiedzających to miejsce. A.Kunysz
9
Lekcja wrażliwości
- 26.10.2023
W dniu dzisiejszym, mimo niesprzyjającej pogody, klasa II wybrała się do przytuliska w Siedlisku. Jest tam suczka Laila. Dzieci przez ostatnie dwa tygodnie zbierały karmę, aby dziś zanieść ją do przytuliska. Były zabawy, głaskanie i mnóstwo radości. Dzieci były szczęśliwe, że mogły pomóc Laili😊Na zakończenie naszej wizyty dzieci otrzymały od Pana kierownika słodką niespodziankę. To była dobra lekcja wrażliwości i niesienia pomocy. Anna Gajewska
6
450 rocznica pierwszej wolnej elekcji w naszej szkole - "Gra o polski tron"
- 24.10.2023
Jest wiosna 1573 roku. Polska i Litwa po bezpotomnej śmierci Zygmunta II Augusta od kilku miesięcy trwają w bezkrólewiu. Sytuacja nie nastraja optymistycznie. Oba kraje trawią wewnętrzne podziały. Litwa i Prusy Królewskie dążą do osłabienia związku z Koroną, przy czym wszyscy obawiają się wojny z Turcją, a pokój z Rosją wydaje się niepewny. Trwałość zawiązanej w 1569 roku unii lubelskiej staje pod znakiem zapytania.Pierwsza wolna elekcja staje się zatem wielką lekcją jedności. Do wyścigu o polską koronę stają kandydaci z całej Europy. Jest przecież o co walczyć. Rzeczpospolita Obojga Narodów to drugie pod względem terytorium państwo w Europie.
450 lat po tych wydarzeniach uczniowie klas siódmych oraz ósmych wzięli udział w historycznej grze karcianej pod nazwą: „Gra o polski tron”. Przez chwilę wzięli na siebie odpowiedzialność za przyszłość Rzeczpospolitej wcielając się w rolę polskiej szlachty, jak również kandydatów na króla. Po burzliwych dyskusjach, obietnicach, prezentacjach ostatecznie dokonano wyboru. Pomimo że królem nie został zgodnie z prawdą historyczną Henryk Walezy, to było to bardzo ciekawe doświadczenie, które pozwoliło zebranym przenieść się w czasie i poczuć atmosferę XVI-wiecznej Polski.
11
"Powstańcy '44 - Pamiętamy"!
- 22.10.2023
Nasza szkoła zgłosiła się do ogólnopolskiego projektu edukacyjnego "Powstańcy '44 - Pamiętamy". Wezmą w nim uczniowie klas IV-VIII pod opieką nauczycieli języka polskiego oraz historii. Będziemy pracować metoda projektową, wykorzystując narzędzia technologii informacyjno-komunikacyjnej. Rozwiniemy wiedzę na temat Powstania Warszawskiego i będziemy kształcić umiejętności literackie.
W listopadzie oraz grudniu zorganizujemy w szkole zbiórkę pieniędzy na rzecz Powstańców.
Pasowanie pierwszoklasistów
- 21.10.2023
Dzisiaj odbyła się w szkole uroczystość Pasowania uczniów klasy Ia. Apel rozpoczął się od części artystycznej przygotowanej przez uczniów i wychowawczynię p.Renatę Chwałek. Po części artystycznej nastąpiło nadanie imienia dla klasy i pasowanie na uczniów Szkoły Podstawowej im.Janusza Korczaka w Siedlisku. Każdy uczeń został pasowany przez p.Dyrektora specjalnym piórem, a następnie złożył odcisk swojego palca w specjalnej pamiątkowej kronice. Apel zakończył się złożeniem życzeń i prezentów od: Sekretarz Gminy Siedlisko p.Marii Miśkiewicz, która wystąpiła w imieniu Wójta Gminy Siedlisko, p.Małgorzaty Chilickiej – Przewodniczącej Rady Gminy, p.Gabrieli Sekular – Przewodniczącej Rady Rodziców ZPO, uczniów klasy IIa i IIIa naszej szkoły, p.Dyrektora oraz rodziców pierwszaków. Bardzo dziękujemy w imieniu klasy Ia i wychowawczyni za otrzymane prezenty i pomoc w przygotowaniu apelu.
182
OGÓLNOPOLSKA AKCJA UŚWIADAMIAJĄCA #KOCHAMSŁYSZEĆ
- 03.11.2023
Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły pod opieką p. Renaty Chwałek wzięli udział w ogólnopolskiej akcji uświadamiającej #kochamsłyszeć” organizowanej przez surdologopedę p.Agnieszkę Kaproń. Celem tej akcji było zwiększenie świadomości wśród uczniów na temat niedosłuchu. Na zajęciach uczniowie klasy pierwszej poznali, jak działa zmysł słuchu na podstawie obejrzanego filmu, dowiedzieli się, jak dbać o słuch, czym różni się aparat słuchowy od implantu ślimakowego, jakie trudności mogą mieć osoby z niedosłuchem oraz, jak można ich wspierać. Poznali też kilka znaków migowych. Wykonali pracę plastyczną, która została przesłana w formie zdjęcia do organizatora. Na korytarzu wyeksponowana była gazetka z materiałami o akcji oraz prace plastyczne dzieci. Zajęcia dostarczyły uczniom wielu wrażeń. Renata Chwałek
1
Rozpoczynamy przygodę z filharmonią
- 19.10.2023
Pierwsze spotkanie z Lubuskim Centrum Edukacji Artystycznej i Koncertowej rozpoczęło się od spotkania z muzyką kosmosu. Uczniowie mieli okazję poznać instrumenty, które powstały, aby naśladować dżwięki, które dla wielu są nieznane, ponieważ pochodzą ze świata, który nie dla wszystkich jest znany i zrozumiały.
Z wizytą w teatrze
- 17.10.2023
Spektakl "Wehikuł czasu Hollywood i Oscary" był ekscytującą wyprawą przez meandry i tajniki świata filmowego. Na ziemię przybywają kosmici i chcą przeżyć niepowtarzalną podróż poślubną. Spotykają Sztuczną Inteligencję, która proponuje im podróż w czasie do świata filmu. p.Ewa Tomkiewicz
Dzień nauczyciela!
- 15.10.2023
W piątek obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej – święto wszystkich nauczycieli wychowawców i pracowników oświaty. Uczniowie klasy 3a i 6a przygotowali krótki apel przypominający okoliczności powstania pierwszego ministerstwa oświaty w świecie. Były też piosenki i spersonalizowane życzenia w postaci lapbooków. Dziękujemy p.Halince i p.Marcie oraz uczniom przygotowującym apel.
46
V Bieg Niepodległości - galeria zdjęć pod tekstem!
- 08.10.2023
W sobotę 7 października tradycyjnie, jak co roku, spotkaliśmy się wspólnie na terenie szkoły, aby uczcić kolejną rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Wydarzenie zostało zorganizowane pod patronatem wójta Gminy Siedlisko p.Dariusza Strausa, Gminnej Komisji ds. Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Zespołu Placówek Oświatowych. Wydarzenie rozpoczęło się o godz. 12.00 od wspólnego odśpiewania Mazurka Dąbrowskiego oraz wciągnięcia flagi na maszt. Poczet flagowy reprezentowali: p.Gabriela Sekular – Przewodnicząca Rady Rodziców, uczeń Hassan Sekular – reprezentant społeczności uczniowskiej i p.Renata Chwałek – reprezentantka ZPO. Następnie uczestnicy wydarzenia rozpoczęli bieg na wyznaczonej trasie, trzymając w ręku NASZĄ BIAŁO-CZERWONĄ. Bieg poprzedziła rozgrzewka przeprowadzona przez p.Małgorzatę Chilicką. Po biegu był czas na wręczenie medali pamiątkowych i na miseczkę grochówki z pajdą chleba przygotowaną przez p.Monikę i p.Magdę oraz wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych. Na koniec wszyscy uczestnicy biegu mieli możliwość zasadzenia cebulki tulipana w kolorze białym lub czerwonym, które w przyszłości rozkwitną jako flaga biało-czerwona.
Dziękujemy wszystkim za wsparcie w organizacji V edycji Biegu Niepodległości – Wójtowi Gminy Siedlisko p.Dariuszowi Straus, ks. Proboszczowi Andrzejowi Palewskiem za wsparcie duchowe, członkom Gminnej Komisji ds. Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Radzie Rodziców przy ZPO w Siedlisku – p.Gabrieli Sekular, harcerzom prowadzonym przez p.Katarzynę Śliwińską-Krowirandę, p.Justynie Straus za opiekę medyczną, kierownikowi SZB p.Alanowi Drozdowskiemu, nauczycielom szkoły i pracownikom niepedagogicznym oraz wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania wydarzenia. Dziękujemy również rodzicom, uczniom i wszystkim biorącym aktywny udział w V edycji Biegu Niepodległości. Do zobaczenia za rok!
13478
„Pocahontas”
- 16.10.2023
6 października klasy I-III wyjechały do Nowej Soli do Nowosolskiego Domu Kultury na spektakl teatralny pt. „Pocahontas” przygotowany przez Katolicki Teatr Edukacji z Krakowa. Spektakl był bajkową adaptacją historii o słynnej indiańskiej księżniczce. Przedstawienie dostarczyło dzieciom wielu cennych doświadczeń teatralnych, uśmiechu oraz dobrej zabawy - była indiańska muzyka, tańce i śpiew. p.R.Chwałek
1
Witamy najmłodszych!
- 16.10.2023
Pierwsze tygodnie w szkole upłynęły pierwszoklasistom pod hasłem „Akcja – Integracja”. Podejmowane działania w zespole klasowym miały na celu lepsze poznanie się oraz adaptację do warunków szkolnych. Wspólne zabawy , gry, spędzanie czasu na przerwach, wyjścia edukacyjne dostarczyły dzieciom wielu pozytywnych wrażeń i umacniały więzi koleżeńskie. Znamy swoje imiona, wiemy czym się interesujemy, co gdzie się znajduje w szkole, znamy klasowe zasady i wiemy jak bezpiecznie zachowywać się w szkole oraz w drodze do szkoły. p.R.Chwałek
13
Czwartki lekkoatletyczne - edycja jesienna
- 05.10.2023
czniowie naszej szkoły brali udział dwukrotnie w jesiennej edycji "Czwartków lekkoatletycznych" w Nowej Soli. Startowali na 60m, 100m, 600m, 1000m, skok w dal, wzwyż, rzut piłeczka palantową i pchniecie kulą każdy w odpowiedniej kategorii wiekowej i płci. Było wiele rekordów życiowych i pierwszych startów. Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w wiosennej edycji. Do startu przygotowali uczniów nauczyciele wychowania fizycznego: Małgorzata Chilicka i Tadeusz Urban. Zapraszamy do fotorelacji.
29
Ratujemy Ziemię!
- 16.10.2023
Klasy I-III wzięły udział w projekcie edukacyjnym „Ekosia i Przyszłek ratują Ziemię” zorganizowanym przez Związek Międzygminny „Eko - Przyszłość” w Nowej Soli wraz z twórcami z „Pracowni za Piecem”. Uczniowie poznali zasady segregacji odpadów, dowiedzieli się, jak dbać o środowisko. Każdy uczeń dostał książeczkę w formie komiksu pt. „Ekosia i Przyszłek ratują Ziemię”. p.R.Chwałe
2
Godziny dzwonków
Wtorek 01.04.2025Kontakt
- Nazwa szkoły
- Zespół Placówek Oświatowych w Siedlisku
- E-mail szkoły
- zpowsiedlisku@poczta.onet.pl
- Telefon
- +48 (68) 356 02 08
- Adres szkoły
- ul. Kasztanowa 19
67-112 Siedlisko
Poland
- Informacja e-mail
- zpowsiedlisku@poczta.onet.pl
Galeria zdjęć
brak danychArchiwum Aktualności
Liczba wizyt
liczba odwiedzin: 848233Nawigacja