I stało się. „Zagazowane Róże Doktora” wystawiliśmy powtórnie. Postanowiliśmy pokazać przedstawienie dla uczniów naszej szkoły. We wtorek 4 czerwca dzieci i młodzież z klas IV – VIII i III gimnazjum mogli obejrzeć przygotowane przedstawienie. Jednocześnie przyjęliśmy zaproszenie od dyrektor GOKiS w Siedlisku p.Martyny Wiśniewskiej. W piątek 7 czerwca przedstawienie zostało wystawione w auli Willi Adelajdy w Siedlisku dla mieszkańców gminy. Oba przedstawienie zrobiły ponownie ogromne wrażenie na obecnych i uczniach szkoły i mieszkańcach naszej miejscowości. Brawo! - nasi aktorzy.
Kolejne występy naszych aktorów
- 7
PODZIĘKOWANIA
Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie obchodów Dni Patrona Szkoły. Szczególne podziękowania kierujemy na ręce osób, które wsparły nas finansowo lub rzeczowo, i tak: wójtowi Gminy Siedlisko p.Dariuszowi Strausowi, przewodniczącej Rady Gminy p.Małgorzacie Chilickiej oraz Gminnej Komisji ds. rozwiązywania problemów alkoholowych. Dziękujemy również rodzicom, którzy upiekli ciasto na poczęstunek po Wieczornicy. Nie możemy również zapomnieć o nauczycielach, którzy przygotowywali swoje klasy lub poszczególne wydarzenia w ciągu tych ostatnich tygodni przed naszym szkolnym świętem – BARDZO DZIĘKUJEMY. Z korczakowskim pozdrowieniem!
Dni Patrona - dzień 3 - Wieczornica
Nagranie wideo przedstawienia "Zagazowane Róże Doktora"
40Ukoronowaniem obchodów Dni Patrona szkoły była Wieczornica przygotowana przez p.Małgorzatę Gorockiewicz oraz uczniów naszej szkoły. Na przedstawienie przybyli: wójt Gminy Siedlisko p.Dariusz Straus, przewodnicząca Rady Gminy p.Małgorzata Chilicka, radni gminy Siedlisko: p.Urszula Hardy, p.Anna Gajewska, p.Justyna Bereś, p.Sławomir Pokusa, p.Hubert Patoła, przewodnicząca Rady Rodziców p.Izabela Dysiewicz, nauczyciele emeryci, rodzice oraz uczniowie naszej szkoły. „Zagazowane Róże Doktora”, to wzruszająca opowieść o dzieciach Janusza Korczaka i o nim samym. Niepowtarzalny klimat jaki stworzyli uczniowie, pozwolił wielu widzom przenieść się do nieludzkich czasów z okresu likwidacji warszawskiego getta. Poetyckie wspomnienie tych dramatycznych wydarzeń wycisnęły łzy chyba u każdego z nas. Atmosfera i symbolika przedstawianych scen przenikała do najgłębszych zakamarków wrażliwości każdego z uczestników spotkania. Z pewnością była to inscenizacja, która pozostanie w pamięci każdego z nas na bardzo długo. Od strony muzycznej i scenograficznej p.Małgorzatę wspierali p.Piotr Włodarczyk i p.Marcela Owczarek-Miedzińska. Wieczorne spotkanie zakończyło się wspólnymi wspomnieniami i śpiewem w korczakowskim kręgu. Tę ostatnią część spotkania poprowadziła p.Anna Gajewska i p.Tomasz Chwałek.
Dni Patrona - dzień 3 - Konkurs piosenki dziecięcej
- 23
Po powrocie z Korowodu na placu apelowym odbył się konkurs piosenki dziecięcej. Uczniowie wszystkich klas zaprezentowali przygotowane przez siebie utwory. Każda z piosenek podlegała ocenie jury. Na koniec zostały wręczone pamiątkowe dyplomy i słodkości. W katrgorii klas I-III kolejność była następująca: I m. - kl.IIa; II m. - kl.IIIb; III m. - kl.IIb. W kategorii klas IV-VIII jury postanowiło przyznać: I m. - kl.Vb; II m. - kl.Va, III m. - kl.VIII. Knkurs poprowadziła p.Anna Gajewska.
Rozstrzygnięcie konkursu literackiego i plastycznego
W trzecim dniu obchodów Dni Patrona zostały roztrzygniete konkursy: literacki i plastyczny. Literacki polegał na napisaniu listu do Janusza Korczaka, natomiast plastyczny na wykonaniu pracy o temacie - „Majowa łąka”. Nagrody w kategorii listu, otrzymali: Julia Szczotarska, Zuzanna Palicka, Lena Łuźniak, Kuba Guldziński, Julia Łapińska, Ada Grygorczuk (kl.II-III); Kornelia Czechowska, Krzysztof Chwałek, Krzysztof Czekalski, Agata Wojnowska (kl.IV-VI); Mateusz Czekalski, Natalia Gotowała, Bianka Zegers, Agata Nurczyńska, Szymon Straus (kl.VII-VIII). W konkursie plastycznym Grand Prix otrzymali: Weronika Szczudło i Natasza Świerad; I wyróżnienie: Szymon Jura, Roksana Orłowska, Paulina Bahrij, Natalia Gotowała, Krzysztof Patoła; II wyróżnienie: Marcel Złotnicki, Dawid Chorągwicki; III wyróżnienie: Paulina Fijoł, Kuba Guldziński. Do oceny wpłynęło 139 prac plastycznych. Nad przebiegiem konkursów czuwały p.Małgorzata Gorockiewicz i p.Marcela Owczarek-Miedzińska.
519
Dni Patrona - dzień 3 - Konkurs piosenki dziecięcej
Dni Patrona - dzień 3 - Korowód
- 42
Kolorowy pochód ulicami Siedliska to wieloletnia tradycja naszej szkoły. Uczniowie wraz z wychowawcami przebierają się w stroje tematyczne - tegoroczne nawiązywały do kwiatów. W trakcie przemarszu przez Siedlisko zatrzymujemy się przy przedszkolach oraz Urzędzie Gminy. Tam prezentujemy nasze stroje i śpiewamy piosenkę lub piosenki. Jak co roku i w tym wójt Gminy Siedlisko p.Dariusz Straus ufundował dla wszystkich klas nagrody w postaci piłek do gry w piłkę nożną, które zostały przekazane uczniom przez pracowników Urzędu Gminy. Dziękujemy :)
Co wiesz o życiu, twórczości i działalności Janusza Korczaka? - quiz wśród uczniów.
Quiz przeprowadzony przez Zuzannę Bereś i Amelkę Nietopiel z okazji obchodów Dni Patrona Szkoły Podstawowej - Janusza Korczaka. Materiał nagrany 30.05.2019 r.
Dni Patrona - dzień 2
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Dni Patrona - dzień 2.
36Czwartek 30 maja upłynął pod znakiem rywalizacji sportowo-wiedzowej. Klasy I-III podczas rywalizacji – wyścigów rzędów - miały możliwość uczestniczenia w zawodach: z kozłowania piłką, przenoszenia lotki na paletkach, skoków przez skakankę, przechodzenia przez hula-hop, toczenia piłki kijem od hokeja, itp. oraz układania puzzli z obrazkami z bajki „Król Maciuś Pierwszy”. Na zakończenie odpowiadały na pytania dotyczące życia Janusza Korczaka. W nagrodę wszystkie klasy otrzymały dyplomy i słodycze. Na zakończenie turnieju klasyfikacja wyglądała następująco: I miejsce - kl.II b; II miejsce - kl.I; III miejsce - kl.III b; IV miejsce - kl.II a; V miejsce - kl.III a. Przygotowała i prowadziła p.Halina Szymczak
Klasy starsze natomiast w tym dniu uczestniczyły w II części rywalizacji konkursu wiedzowego o życiu, działalności i twórczości J.Korczaka. „Wielką grę” przygotowali: p.Aleksandra Kunysz i p.Piotr Włodarczyk. Po dwóch dniach rywalizacji klasyfikacja końcowa konkursu wyglądała następująco: I miejsce - kl.Vb; II miejsce - kl.VII; III miejsce - kl.VIII; IV miejsce - kl.IV; V miejsce - kl.Va; VI miejsce - kl.VI.
Dni Patrona - dzień 1
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Dni Patrona - dzień 1.
23W środę 29 maja rozpoczęliśmy obchody Dni Patrona Szkoły Podstawowej – Janusza Korczaka. O godz. 9.00 wszyscy spotkaliśmy się na placu przed szkołą, aby wziąć udział w uroczystym apelu przygotowanym przez klasę 4. W trakcie apelu tradycyjnie delegacje klas złożyły wiązanki kwiatów pod tablicą z wizerunkiem Patrona.
Tego samego dnia odbyła się również I część konkursu wiedzowego o życiu, działalności i twórczości Korczaka. W zmaganiach przy komputerze najwyższy wynik uzyskała klasa 5a i 5b – 19 pkt.; klasa 4 i 7 – 17 pkt., a klasa 8 – 13 pkt. Maksymalnie można było zdobyć 20 punktów. Apel przygotowała – p.Marta Krawczuk, konkurs – p.Piotr Włodarczyk.
Recytacje z Janem Pawłem II
W środę 22 maja odbył się w auli CKUiZ w Nowej Soli Powiatowy Konkurs Poezji Religijnej Jana Pawła II. Konkurs został przeprowadzony w czterech kategoriach wiekowych. Szkoła była reprezentowana w dwóch z nich:
a) klasy I-III: Maja Wróbel, Zuzanna Palicka, Adrianna Włodarczyk i Aleksander Czerwiński – przygotowywani przez: p.R.Chwałek, p.H.Szymczak i p.A.Gajewska
b) klasy IV-VI: Paweł Włodarczyk, Wiktoria Jendraszczyk, Tomasz Szydło, Tymoteusz Bałajewicz – przygotowywani przez p.Laurę Maciejewską
Wszystkie dzieci bardzo ładnie recytowały przygotowane przez siebie utwory liryczne o tematyce religijnej. Spośród naszych uczniów największe uznanie w oczach jury uzyskał Paweł Włodarczyk z kl.Vb, który zajął I miejsce i Tomasz Szydło z kl.VI, który otrzymał wyróżnienie. Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu i nauczycielom przygotowującym dzieci do recytacji.
18
W trosce o bezpieczeństwo!
Dzisiaj odwiedziły naszą szkołę Panie Policjantki z Komendy Powiatowej Policji w Nowej Soli. Pani sierżant Agata Towpik i sierżant sztabowy Renata Dąbrowicz-Kozłowska przeprowadziły pogadanki o odpowiedzialności prawnej nieletnich, cyberprzemocy a także sposobach zachowania się w sytuacjach nadzwyczajnych. Policjantki omówiły również zasady bezpiecznego zachowania się w czasie wakacji. Pogadanki zostały skierowane do uczniów klas V-VIII. W klasach starszych Panie Policjantki przedstawiły ostatnie wypadki w szkołach, które były szeroko komentowane w mediach. Omówiły także, jak zachować się w sytuacjach niebezpiecznych i z kim kontaktować się na wypadek zagrożenia.
11
Pasowanie pierwszaków na czytelników
Corocznie p.Regina Wygiera – dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Siedlisku – przeprowadza pasowanie na czytelnika najmłodszych uczniów naszej szkoły. Tegoroczne pasowanie poprzedzone zostało przedstawieniem wystawionym przez uczniów klasy szóstej. Następnie uczniowie klasy I złożyli przyrzeczenie. Było niezwykle uroczyście. Życzymy młodym czytelnikom, aby zawsze mieli czas i chęci na spotkanie z książką – bo to przecież najlepszy „świat”, dzięki któremu możemy kształtować naszą wyobraźnię.
4
IV PRZERWA NA CZYTANIE Akcja realizowana w ramach kampanii społecznej CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM
Blioteka Pedagogiczna Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wlkp. zaprosiła uczniów i nauczycieli naszej szkoły do wzięcia udziału w ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie pt. "Przerwa na czytanie". Wydarzenie odbyło się w ramach XVI Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek.
Nasza szkoła włączyła się w tę akcję na dwóch przerwach międzylekcyjnych 14 maja 2019 r.
Uczniowie czytali swoje ulubione książki, które przynieśli z domu, jak również te wypożyczone na miejscu z bibliotecznego wózka. Ciekawi jesteśmy tegorocznego rekordu, w roku ubiegłym czytały aż 21 904 osoby! Marcela Owczarek-Miedzińska
2017
Poeksperymentujmy
Dnia 13 i 14-05-2019 w naszej Szkole odbyły się kolejne naukowe warsztaty z Krainą Eksperymentów. Tym razem głównym tematem spotkania były zagadnienia związane z Układem oddechowym człowieka. Uczniowie poznali części układu oddechowego i ich funkcje. Korzystając z prostych i łatwo dostępnych materiałów plastycznych stworzyli własny model układu oddechowego oraz mogli odkryć ważną rolę przepony w procesie oddychania.
Temat drugiego spotkania to Kąpielowe SPA.
Uczniowie, korzystając z różnych miar i wag, samodzielnie przygotowali sól do kąpieli. Do jej przygotowania wykorzystali sól morską oraz bezpieczne aromaty i barwniki spożywcze. Ozdobne buteleczki z pachnącą zawartością uczniowie zabrali do domów, jako naukową pamiątkę ze spotkania.
Zajęcia przysporzyły uczniom wiele radości i satysfakcji z samodzielnie przeprowadzonych eksperymentów. Dziękujemy pani Paulinie za wsparcie merytoryczne.
35
Turniej tańca towarzyskiego "Święto bzów"
W sobotę 11 maja w hali sportowej naszej szkoły odbył się Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego „Święto bzów”. Ta impreza zgromadziła na parkiecie pary taneczne z wielu miast całej Polski. Jak zwykle było dużo podziwu i estetycznych wrażeń. W turnieju występowały pary, które stawiają swoje pierwsze kroki, ale też te, które prezentują już bardzo wysoki poziom taneczny. Impreza została przygotowana przez Klub Tańca Towarzyskiego Tadeusz i Greta Urban Nowa Sól, Wójta Gminy Siedlisko oraz GOKiS oraz ZPO w Siedlisku.
7
W świecie średniowiecznych legend
10 maja odbył się kolejny występ przygotowany przez Lubuskie Biuro Koncertowe zatytułowany „Szewczyk Dratewka, Lajkonik i hejnał mariacki”. Uczniowie klas I – III poznali muzycznie ilustrowane legendy o Szewczyku Dratewce, o wawelskim Smoku, przerwanym hejnale z wieży Mariackiej oraz Lajkoniku. Obejrzały również taniec krakowiaka wykonywany przez artystów w niezwykle pięknych krakowskich strojach. Renata Chwałek
1
Wycieczka do Krakowa
W dniach 7-9 maja 2019r, uczniowie klas VII i VIII uczestniczyli w wycieczce szkolnej do Krakowa. Uczniom towarzyszyły w charakterze opiekunów p.Aleksandra Kunysz, p.Marta Przelicka i p.Bożena Rogowska.
Pierwszego dnia po przyjeździe do Krakowa pojechaliśmy zwiedzać Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach, a także kaplicę z cudownym obrazem Jezusa Miłosiernego i grobem św. Faustyny. Następnie udaliśmy się do kopalni soli z piękną Kaplicą św. Kingi w Wieliczce. W drugim dniu pierwszym punktem programu naszej wycieczki było zwiedzanie z przewodnikiem najciekawszych zabytków Krakowa, zobaczyliśmy: ul.Floriańską wraz ze słynnym Barbakanem, Rynek Główny, Sukiennice, Ratusz, pomnik Adama Mickiewicza, najstarszy budynek Uniwersytetu Jagiellońskiego – Collegium Maius, Kościół Mariacki i ul.Franciszkańską, przy której znajduje się Bazylika św. Franciszka z Asyżu i "Okno Papieskie". Kolejnym punktem programu było zwiedzanie obiektów na Wawelu: Zamku Królewskiego, Katedry Wawelskiej, Wieży Zygmuntowskiej – dzwon Zygmunta, Groby Królewskie i pary prezydenckiej Lecha i Marii Kańczyńskich. Trzeciego dnia zaraz po śniadaniu udaliśmy się do Ogrodu Doświadczeń im.Stanisława Lema. W parku korzystaliśmy z różnych urządzeń rozmieszczonych na powierzchni ponad 6 ha, m.in.: urządzeń demonstrujących zjawiska fizyki, ekspozycji geologicznej "Geo-gródek", ekspozycji sensorycznej – „Zapachowej", zielonego labiryntu z cytatami Stanisława Lema – "Lem-birynt".
Wycieczka była dla nas dużym przeżyciem. Wyjazd okazał się nie tylko wyprawą krajoznawczą, ale także piękną lekcją historii. Przekonaliśmy się, że odpoczywając i bawiąc się, możemy także wzbogacać naszą wiedzę. Na szczególną pochwałę zasługuje zachowanie uczniów, którzy przestrzegali ustalonych zasad, byli zorganizowani i odpowiedzialni. Uczniowie zostali pochwaleni zarówno przez obsługę w hotelu jak i organizatorkę wycieczki i kierowcę. Marta Przelicka
18
NASZA LAUREATKA W GORZOWIE WIELKOPOLSKIM
3 kwietnia 2019 r. w Gorzowie Wielkopolskim odbyło się uroczyste podsumowanie konkursów przedmiotowych dla uczniów szkól podstawowych województwa lubuskiego organizowanych w roku szkolnym 2018/2019 przez Lubuskiego Kuratora Oświaty. Podczas uroczystości laureatom wręczone zostały stosowne zaświadczenia oraz nagrody. Podziękowania otrzymali również nauczyciele przygotowujący uczniów, którzy uzyskali tytuł laureata. W tegorocznej edycji konkursów na etapie szkolnym udział wzięło 18 127 uczniów, do etapu rejonowego zakwalifikowano 3 379 uczniów, w etapie wojewódzkim udział wzięło 588 uczniów, z których 160 uzyskało tytuł laureata. Zaświadczenia, listy gratulacyjne oraz nagrody wręczyli laureatom i ich opiekunom Wojewoda Lubuski – Władysław Dajczak oraz Lubuski Kurator Oświaty – Ewa Rawa. W uroczystości wzięła udział uczennica naszej szkoły, NATALIA GOTOWAŁA, która, jak już pisaliśmy, została laureatką KONKURSU PRZEDMIOTOWEGO Z JĘZYKA POLSKIEGO. Towarzyszyła jej opiekunka Małgorzata Gorockiewicz. Raz jeszcze gratulujemy!!! Galeria
„Czy ziemia tak bólem dojrzewa, jakeśmy w czasie dorośli?”
Po raz kolejny, chyba już piąty, uczniowie naszej szkoły wzięli udział w 14 Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim „Baczyniak” organizowanym przez LO w Nowej Soli. W tym roku przepiękne wiersze K. K. Baczyńskiego recytowały uczennice klasy VIII: Bianka Zegers utwór „Pokolenie”, Natalia Gotowała” „ Pragnienie” i uczennica gimnazjum Zuzia Bereś „Śpiew do snu”. Nasze reprezentantki przygotowała Małgorzata Gorockiewicz. Jak zawsze atmosfera podczas konkursu była niepowtarzalna, oddająca klimat tych tragicznych, wojennych dni, podczas których przyszło żyć i umierać K. K. Baczyńskiemu. Galeria
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Wszystkie