• 09.10.2022
        • Instrukcja wykonania strony internetowej

STRONA INTERNETOWA
          zadanie dla uczniów klasy 8

CEL: Stworzenie prostej strony internetowej o tematyce związanej ze szkołą lub zainteresowaniami.
                   Lub temacie uzgodnionym z nauczycielem.

Termin wykonania strony: nie może przekroczyć 2 tygodni.

Od czego zaczynamy tworzenie strony internetowej?

Prace rozpoczniesz od utworzenia pliku index.html w którym zapiszesz treść kodu tworzącego stronę.
          Stronę można pisać w zwykłym notatniku Windows.

Aby nie było problemów z działaniem strony, upewnij się, że na początku pracy zapiszesz tworzony plik strony następująco:
          - typ pliku: wszystkie pliki
          - z rozszerzeniem .html
          - z kodowaniem znaków UTF-8.

Bardzo polecam zainstalować jeden z tzw. edytorów tekstu dla programistów.
          Jest wiele takich programów, np. Notepad++

Do bieżącego podglądu tworzonej strony używaj ulubionej przeglądarki internetowej.

Podsumowując:
          Plik tworzonej strony edytujesz w notatniku, zapisujesz zmiany i po odświeżeniu okna przeglądarki obserwujesz efekt pracy - czyli pracujesz tak jak pracowałeś nad prostą stroną w klasie podczas zajęć.

Wiedza!
          Nie stworzysz strony, nie znając poleceń języka HTML <znaczników> i poleceń CSS.
          W podręczniku znajdziesz wszystkie potrzebne polecenia wraz z opisem ich działania.

Pamiętaj: w zasobach Internetu znajdziesz wiele stron opisujących podstawy html-u - poszukaj dodatkowych informacji!

Zdjęcia umieszczane na stronie

Fotografie które umieścisz na stronie muszą znajdować się w tym samym katalogu co plik strony.
          Nazwy fotografii powinny być krótkie i nie powinny zawierać spacji oraz polskich znaków.
          Pamiętaj - nazwa pliku składa się z nadanej nazwy i rozszerzenia! (np.:  Logo.png)  Wielkość liter ma znaczenie!

Gdy strona jest gotowa...

Gdy ukończyłeś tworzenie strony i jesteś zadowolony z jej działania w przeglądarce, pozostało tylko wysłanie strony do nauczyciela w celu jej sprawdzenia i ocenienia.

Najlepiej zrób tak:
          katalog zawierający wszystkie pliki strony (index.html i fotografie oraz inne pliki)
          - nazwać według wzorca: „Imię Nazwisko Klasa”,
          skompresować do formatu .zip
          - i jako załącznik przesłać e-mailem na adres nauczyciela
          (jacekziemianek@wp.pl)

Jeśli będziesz miał pytania: Zadaj je w szkole lub napisz wiadomość przez dziennik elektroniczny.

JZ