• Dom Dziecka w Kożuchowie

W dniu 9 czerwca wolontariusze naszej szkoły udali się z wizytą do Domu Dziecka w Kożuchowie. Przekazany został sprzęt sportowy, przybory szkolne, gry i puzzle. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w akcję.
    Dziękujemy!!!

11.06.2023 21:45 | więcej »
  • Góra grosza

W ramach ogólnopolskiej akcji "Góra grosza uczniowie klas I-VIII zebrali łącznie sumę 288,29 zł i w ten sposób wsparli Towarzystwo Nasz Dom. Zebrane środki zostały przesłane na adres wskazany przez organizatora.
    Dziękujemy!!!

11.06.2023 21:40 | więcej »
  • Odwiedziny w Przytulisku!

W dniu 29.12.2022r. odwiedziliśmy Przytulisko dla bezdomnych zwierząt w Nowej Soli i przekazaliśmy zebrane dary. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom, ich rodzicom i pracownikom szkoły, którzy włączyli się w przeprowadzoną zbiórkę.

01.01.2023 20:17 | więcej »
  • Akcja "Góra grosza"

Już po raz 23 rusza wielka akcja zbierania monet pod nazwą Góra grosza organizowana przez Towarzystwo Nasz Dom. Pomoc kierowana jest do różnych form opieki zastępczej (domy dziecka, rodziny zastępcze). To także zakup rzeczy codziennego użytku czy przedmiotów dla dzieci. Fundusz Góra grosza pomaga również rozwijać talenty, pasje i zainteresowania dzieci. Za zebrane pieniądze organizowana jest pomoc psychologiczna, rzeczowa i specjalistyczna opieka dla potrzebujących dzieci i rodzin na terenie całej Polski. Góra grosza to przede wszystkim Wy!!! To dzięki Waszej ofiarności można tak wiele robić dla innych, dla których los nie zawsze był łaskawy. Zbiórka trwa od 1 listopada 2022 do 28 lutego 2023 roku.
    Za każdy grosz dziękujemy!!!

01.11.2022 20:30 | więcej »
  • Akcja "Psu na budę"

Rusza kolejna akcja "Psu na budę".
    Wspomóżcie bezdomne psy i koty z Przytuliska dla Bezdomnych Zwierząt. Zwierzaki będą wdzięczne za wszystko, co pomoże im przetrwać zimę.
    Przydadzą się koce, legowiska, sucha i mokra karma, miski, obroże, kagańce, grube smycze. Akcja trwa od 24 października 2022r. do 30 listopada 2022r.
    Dary proszę składać w swoich klasach lub przynosić do sali nr 19.
    Darczyńcom serdecznie dziękujemy!

01.11.2022 20:14 | więcej »
  • Znicz pamięci

W niedzielę, 30 października członkowie Szkolnego Klubu Wolontariatu oraz Szkolne Koło PCK wraz z opiekunem odwiedzili Cmentarz w Siedlisku i zapalili znicze na opuszczonych grobach. Są one dla nas symbolem pamięci o naszych zmarłych. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom za udział w akcji!!!

01.11.2022 20:11 | więcej »
  • Wolontariusze zapraszają wszystkich uczniów do wzięcia udziału w akcji „Zapal znicz”. Jeśli chcesz wziąć udział w akcji przynieś znicz, a szkolni wolontariusze zapalą go na opuszczonych grobach na cmentarzu w Siedlisku. Znicze można przynosić do piątku (28 października) do sali numer 19. Ruszyła X edycja akcji "Podaruj znicz na Kresy"

09.10.2022 15:16 | więcej »
  • Spotkania Szkolnego Wolontariatu odbywać się będą  dwa razy w miesiącu (co dwa tygodnie) w piątki o godz. 7:30 w sali nr 19.

Pierwsze sptkanie za nami, następne 30 września.

18.09.2022 10:23 | więcej »
    • Wolontariuszem może zostać każdy, kto pragnie służyć innym.

• Członkiem Szkolnego Klubu Wolontariatu może być młodzież szkolna respektująca zasady i działania Klubu, po uprzednim przedstawieniu opiekunom Klubu pisemnej zgody rodziców na działalność wolontarystyczną.

• Działalność Klubu opiera się na zasadzie dobrowolności i bezinteresowności.

Członkowie Klubu mogą podejmować pracę w wymiarze nie kolidującym z obowiązkami szkolnymi i domowymi.

• Członek Klubu kieruje się bezinteresownością, życzliwością, chęcią niesienia pomocy, troską o innych.

• Członek Klubu systematycznie uczestniczy w pracy Klubu, a także w spotkaniach i warsztatach dla wolontariuszy.

• Każdy członek Klubu stara się aktywnie włączyć w działalność Klubu, zgłaszać własne propozycje i inicjatywy, wykorzystując swoje zdolności i doświadczenie.

• Każdy członek Klubu swoim postępowaniem stara się promować ideę wolontariatu, być przykładem dla innych.

• Każdy członek Klubu stara się przestrzegać zasad zawartych w Regulaminie Szkolnego Klubu Wolontariatu w Zespole Placówek Oświatowych w Siedlisku.

18.09.2022 10:40 | więcej »
  • Sprzątanie świata

Przed nami finał 29. Akcji Sprzątanie świata – Polska 2022. Akcja to okazja do tego, żeby zakomunikować nasz manifest nieśmiecenia. W tym roku mówimy głośno i wyraźnie: Wszystkie śmieci, na całym świecie są nasze! Te porzucone przez człowieka w naturze i te posprzątane przez człowieka. Innych na naszej Planecie nie ma.

Sprzątamy Polskę jak zawsze w 3 weekend września: 1618 września 2022.

W tym roku sprzątanie naszej okolicy odbędzie się 16 września (w piątek) o godz. 10:00. Każda klasa pod opieką nauczyciela wyruszy posprzątać wyznaczone miejsce.

04.09.2022 20:46 | więcej »
  • Szkolny Klub Wolontariusza jest inicjatywą skierowaną do ludzi młodych, którzy chcą służyć najbardziej potrzebującym, reagować czynnie na potrzeby innych oraz wspomagać różnego typu inicjatywy charytatywne.

Szkolny Klub Wolontariusza jest wspólnotą niezależną politycznie, całkowicie bezinteresowną i otwartą na wszystkich, którzy chcą pomagać innym.

01.09.2022 20:03 | więcej »
  • Od września kontynuujemy prace Szkolnego Klubu Wolontariatu.
    Zapraszamy wszystkich chętnych do kontaktu z p. Martą Przelicką.

30.08.2022 13:29 | więcej »