• Spotkanie z przedstawicielem KPP w Nowej Soli.

  19.10.2018

  Zapraszamy wszystkich rodziców na prelekcję prowadzoną przez przedstawiciela Komendy Powiatowej Policji w Nowej Soli na temat:Cyberprzemoc oraz konsekwencje łamania prawa wynikające z niewłaściwego korzystania z internetu przez osoby niepełnoletnie, która odbędzie się 24.10.2018 (środa) o godz. 16:30 w budynku szkoły.

  Po prelekcji zebrania klasowe i konsultacje przedmiotowe.

  Dyrekcja ZPO

 • Piknik Niepodległościowy
  15.10.2018

  Piknik Niepodległościowy to drugie duże wydarzenia, które przygotowaliśmy dla społeczności lokalnej w ramach obchodów 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. 13 października o godz.15.00 spotkaliśmy się wszyscy na gminnym boisku, aby spędzić wspólnie czas i wziąć udział w programie patriotycznym przygotowanym przez nauczycieli Zespołu Placówek Oświatowych w Siedlisku. Te ponad dwie godziny wspólnej zabawy zostały wypełniane różnymi atrakcjami. Osoby, które przyszły na piknik, mogły m.in. wziąć udział w grze plenerowej – „Detektywi historii”, rozwiązać zagadki logiczne, wykonać prace plastyczne i patriotyczne kotyliony, otrzymać flagę narodową za odpowiedz na proste pytanie, pośpiewać pieśni patriotyczne oraz potańczyć tańce integracyjne, nauczyć się udzielania pierwszej pomocy czy wziąć udział w ćwiczeniach sprawnościowych, a także zjeść ciasto upieczone przez rodziców i wspaniały bigos przygotowany przez p.Anię i p.Kazię. W ramach pikniku odbyła się również prezentacja wierszy patriotycznych przygotowanych przez uczestników Gminnego Konkursu Poezji Patriotycznej, którzy wcześniej odebrali nagrody z rąk pana Wójta. Nastąpiło również rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego „Mój patriotyzm” oraz wręczenie nagród ufundowanych przez dyrektora GOKiS-u p.Jarosława Dykiela. Piknik dał też możliwość spotkania i porozmawiania z Paniami z Policji na temat profilaktyki uzależnień i bezpieczeństwa oraz zrobienia sobie zdjęć w radiowozie. Piknik Niepodległościowy odbył się przy współpracy z GOKiS Siedlisko, patronat honorowy objął wójt Gminy Siedlisko p.Dariusz Straus.

  Laureaci konkursu fotograficznego:

  I miejsce: Nikola Nietopiel

  II miejsce: Łukasz Chwałek

  III miejsce: Paweł Włodarczyk

  I wyróżnienie: Krzysztof Chwałek

  II wyróżnienie: Bianka Zegers
   

  Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z pikniku.

 • Recytowaliśmy dla Ojczyzny
  15.10.2018

  Patriotyzm to jedno z najpiękniejszych słów. Z historią Polski wiąże się w różnych kontekstach: tych wzniosłych, ale też i tych tragicznych. Miłość do Ojczyzny stanowiła wielokrotnie inspirację dla licznej grupy pisarzy i poetów. Pragnąc uczcić 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, zorganizowaliśmy jako szkoła Gminny Konkurs Poezji Patriotycznej. Głównym celem konkursu było propagowanie twórczości patriotycznej wśród dzieci i młodzieży. Honorowy patronat nad konkursem objął wójt Gminy Siedlisko p.Dariusz Straus. Konkurs miał charakter etapowy i został przeprowadzony w 4 kategoriach wiekowych. Najpierw odbyły się konkursy wewnętrzne w każdej jednostce, a następnie laureaci tych konkursów wzięli udział w konkursie głównym, który odbył się 11 października na terenie Zespołu Placówek Oświatowych. Wręczenie nagród i prezentacja szerszej publiczności odbyły się na Pikniku Niepodległościowym 13.10.2018 r. na boisku gminnym w Siedlisku. Każdy z laureatów otrzymał drobny upominek oraz kartę podarunkową do realizacji w sklepach Empik.

  Konkurs przygotowały: p.Laura Maciejewska, p.Renata Chwałek, p.Marcela Owczarek-Miedzińska.

  Wyniki konkursu gminnego:

  Przedszkola

  1. Aleksandra Dekiert

  2. Weronik Portka

  3. Szymon Górny

  Nagroda jury:

  Oliwia Śnieżek i Cyprian Olchowy

  Klasy I – III

  1. Maja Wróbel

  2. Dawid Dekiert

  3. Judyta Gotowała

  Klasy IV – VI

  1. Krzysztof Czekalski

  2. Krzysztof Chwałek

  3. Szymon Rudnik

  Klasy VII – VIII i III G

  1. Bianka Zegers

  2. Zuzanna Bereś

  3. Kacper Rytwiński

   

  Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z konkursów szkolnych i konkursu gminnego.

 • W podzięce nauczycielom
  12.10.2018

  Corocznie 14 października obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej – święto wszystkich pracowników oświaty. W tym roku na uroczysty apel z tej okazji przybyli: wójt Gminy Siedlisko p.Dariusz Straus, proboszcz parafii ks.Andrzej Palewski, dyrektor GOKiS p.Jarosław Dykiel, przewodnicząca Rady Rodziców p.Izabela Dysiewicz, nauczyciele emeryci, obecni nauczyciele i pracownicy szkoły, rodzice oraz dzieci oraz młodzież ze szkoły podstawowej i gimnazjum. Uroczystą oprawę przygotowali uczniowie klas III edukacji wczesnoszkolnej pod kierunkiem wychowawczyń: p.Anny Gajewskiej i p.Bożeny Jeziorskiej. (Inscenizację można obejrzeć w materiale zamieszczonym poniżej w osobnym widżecie)

 • Badanie kompetencji zawodowych
  10.10.2018

  W dniu 10 października w szkole gościli pracownicy Poradni Psychologiczno Pegagogicznej z Nowej Soli. Corocznie uczniowie klas kończących szkołę uczestniczą w badaniach mających na celu określenie predyspozycji zawodowych. Wielu młodych ludzi nie wie, jaką wybrać szkołę ponadgimnazjalną, jak pokierować swoja edukacją, aby w przyszłości móc pracować w takim zawodzie, który będzie dla nich najbardziej odpowiedni. Przeprowadzane testy mają na celu „podpowiedzenie” uczniom, jakie maja mocne strony, a nad czym jeszcze muszą pracować. Po analizie wyników uczniowie będą zapraszani do poradni do Nowej Soli, aby dokonać właściwego wyboru.

 • Przygoda w laboratorium
  10.10.2018

  I ruszyliśmy z eksperymentami. To już trzeci rok, kiedy do naszej szkoły przyjeżdżają Panie z Krainy Eksperymentów. W poznawaniu różnych właściwości i zjawisk biorą udział uczniowie od klasy I szkoły podstawowej do klasy III gimnazjum. Ostatni temat Przygoda w laboratorium, jak poprzednie, wyzwolił wiele ciekawości. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

 • Festiwal nauki
  05.10.2018

  W piątek uczniowie kl.III gimnazjum i VIII szkoły podstawowej wzięli udział w zajęciach plenerowych w Parku fizyki w Nowej Soli. Zajęcia zostały przygotowane przez uczniów nowosolskich szkół ponadgimnazjalnych. Spotkanie z nauką w warunkach innych niż szkolne stanowią nie lada atrakcję. Wszystkim bardzo się podobały. Ciekawe stanowisko przygotowała firma ENEA, na którym w wirtualnych okularach mogliśmy przemieszczać się po obiektach energetycznych i wykonywać różnorodne zadania. Można też było zasiąść w kasecie dźwigu wysokościowego, z którego wykonuje się prace na wysokości do 17 m. nad ziemią.

 • „Polska jest matką szczególną” Jan Paweł II - I Bieg Niepodległości 2018
  29.09.2018

  W tym roku obchodzimy 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Nasz kraj przez 123 lata znajdował się w niewoli rozdarty pomiędzy Rosję, Austrię i Prusy. Próby wybicia się na niepodległość czynione przez cały XIX w. nie przyniosły powodzenia. Dopiero I wojna światowa, kiedy to dotychczasowi zaborcy stanęli przeciwko sobie po dwóch stronach barykady, dała Polakom nadzieję na odrodzenie państwa. W końcu lata naznaczone walką, cierpieniem i przelaną krwią wielu pokoleń zostały uwieńczone odzyskaniem suwerenności.

  Aby upamiętnić to wydarzenie, postanowiliśmy wpisać się w ogólnopolskie działania i przygotować wydarzenia o charakterze patriotycznym kierowane nie tylko do społeczności szkolnej, ale także do wszystkich mieszkańców gminy. Pierwsze już za nami. I Bieg Niepodległości zgromadził na starcie ok. 200 uczestników. Dzieci, rodzice, mieszkańcy naszej gminy i nie tylko, przebrani w biało-czerwone barwy przebiegli ulicami Siedliska - manifestując, że miłość do Ojczyzny jest bliska naszym sercom. Każdy uczestnik biegu otrzymał pamiątkowy medal. Następnie odbyło się otwarcie zewnętrznej siłowni - to jedna z pięciu, które ostatnio zostały ustawione na terenie gminy. Dzięki tym urządzeniom będziemy mogli jeszcze bardziej zadbać o wszechstronny rozwój fizyczny uczniów naszej szkoły. Symbolicznego otwarcia dokonała „mała” Zosia. Wszyscy uczestnicy mieli zagwarantowany „talerz” grochówki ze znakiem najwyższej jakości.

  Upamiętnieniu 100 rocznicy odzyskania niepodległości służył również turniej piłki siatkowej rozegrany w hali sportowej. Zgromadził na starcie drużyny z Bytomia Odrzańskiego, Sławy, Kożuchowa i Siedliska.

  Wydarzenie zostało przygotowane przez nauczycieli Zespołu Placówek Oświatowych i przy współpracy Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu.

  Patronat honorowy objął Wójt Gminy Siedlisko.

  Dziękujemy wszystkim uczestnikom oraz zaangażowanym osobom. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

 • Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania
  28.09.2018

  Dnia 28.09.2018r. odbył się Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Patronem akcji jest firma Biedronka, która dostarczyła do szkoły Gang Słodziaków (maskotki), książki o przygodach bohaterów, klasery na naklejki oraz zestawy naklejek dla każdego dziecka. Warunkiem otrzymania naklejek jest codzienne czytanie różnych tekstów przez przynajmniej dziesięć minut, potwierdzone podpisem rodzica. Akcja ma na celu rozwijanie umiejętności samodzielnego, systematycznego i głośnego czytania. Uczniowie przynieśli w tym dniu do szkoły swoje ulubione książki i prezentowali na głos wybrane fragmenty przed koleżankami i kolegami. Dzieciom bardzo się ten dzień podobał.

                                                                                                                                Halina Szymczak

 • Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
  28.09.2018

  Dnia 28 września 2018r w naszej szkole odbył się po raz drugi Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. W czasie przerw i podczas lekcji uczniowie odpowiadali przed komisjami egzaminacyjnymi z tabliczki mnożenia. Znajomością tabliczki mnożenia mogli również popisać się dorośli: nauczyciele, rodzice uczniów i obsługa szkoły. Na wieś ruszył Patrol Egzaminacyjny, który przepytywał chętnych dorosłych. Wszyscy, którzy odpowiedzieli na 5 pytań z tabliczki mnożenia otrzymywali tytuł eksperta tabliczki mnożenia. Komisja przybijała im piątkę lub żółwika. Na koniec dnia dokonano podsumowania. Okazało się, że jesteśmy nieźli, lepsi niż w roku poprzednim.

  Oto wyniki:

  Rok 2017 – 67% ekspertów w dziedzinie tabliczki mnożenia

  Rok 2018 – 71% ekspertów w dziedzinie tabliczki mnożenia

  Gratulujemy Mistrzom, dziękujemy Egzaminatorom oraz wszystkim uczestnikom za wspólną zabawę i zachęcamy w przyszłym roku.

  Dziękujemy wszystkim tym, którzy swoją pomocą przyczynili się do uświetnienia tego dnia.

   

                                                                                         Koordynator

                                                                                        Aleksandra Kunysz

 • I BIEG NIEPODLEGŁOŚCI

  I BIEG NIEPODLEGŁOŚCI - Obrazek 1

   

 • Kolejna klasa z odblaskami od PZU
  25.09.2018

  W dniu 24.09.2018r. klasa IIb rozpoczęła przygodę z Niestraszkami.  Stach – Trach uczył dzieci jak bezpiecznie poruszać się po drogach.  PZU, w ramach ogólnopolskiego projektu o bezpieczeństwie, przekazało dla każdego dziecka znaczki odblaskowe oraz materiały dydaktyczne dla nauczyciela do pracy na lekcjach. Dzieci mogły wysłuchać bajki i ułożyć do niej historyjkę obrazkową, nauczyć się piosenki o bezpiecznej drodze, pokolorować ilustrację, rozwiązać krzyżówkę i na zajęciach komputerowych zaprojektować własne znaczki odblaskowe. Lekcje bardzo się podobały, dzieci same sprawdziły, jak działają znaczki odblaskowe i jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych przez dzieci i dorosłych, zwłaszcza, gdy zaczynają się jesienne, pochmurne dni. Teraz uczniowie już na pewno wiedzą, jak należy postępować, by być bezpiecznym na drodze. Chętnie wezmą udział w konkursie plastycznym z Niestraszkami.  Dziękujemy PZU za taką super akcję!

                                                                                                                                                         Halina Szymczak

 • VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia, 28 września 2018

  VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia, 28 września 2018 - Obrazek 1VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia, 28 września 2018 - Obrazek 2

 • Niestraszkowe Odblaski

  22.09.2018

  Niestraszkowe Odblaski - Obrazek 1

  Uczniowie kl.IIa dołączyli do ogólnopolskiej akcji edukacyjnej PZU Odblaski. Celem tego projektu jest zaopatrzenie dzieci w przedmioty podnoszące bezpieczeństwo na drodze. Bezpieczeństwo dzieci w drodze do szkoły czy domu, to nie kwestia szczęścia, ale wspólna odpowiedzialność. Lekcja według scenariusza przygotowanego przez specjalistów z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego pozwoliła utrwalić dzieciom zasady poruszania się w ruchu ulicznym, rozwiązać ciekawą krzyżówkę, pokolorować Stacha Tracha, obejrzeć film edukacyjny i nauczyć się nowej piosenki. Z wykorzystaniem tablicy multimedialnej każde dziecko mogło też zaprojektować własnego Niestraszkowego Przyjaciela. Dzisiejsza lekcja i Niestraszkowe Odblaki wszystkim się bardzo podobały.

                                                                                                                                                   Renata Chwałek

 • Sprzątamy Siedlisko - akcja sprzątania świata
  21.09.2018

  Corocznie w trzecim tygodniu września na całym świecie organizowana jest akcja sprzątania świata. W Polsce w tym roku obchodzimy już jubileuszową 25 – tegoroczna odbywa się pod hasłem „Akcja – segregacja! 2 x więcej, 2 x częściej”. Uczniowie naszej szkoły, pragnąc promować postawy dbałości o czystość środowiska, wyruszyli, aby posprzątać główne ulice i miejsca rodzinnych spotkań mieszkańców Siedliska, a także teren wokół szkoły. Sprzątanie świata, to wspólna lekcja poszanowania dla miejsca, w którym żyjemy. Mamy nadzieję, że Siedliszczanie będą kontynuatorami rozpoczętych przez nas działań, a szczególnie młodzież. Zależy nam, aby nasza miejscowość była czysta i bezpieczna. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

 • Zajęcia sportowe z reprezentantką kraju w fistballu
  21.09.2018

  W środę na zajęciach SKS gościła w naszej szkole członkini kadry narodowej Polski w fistballu. Marika Chilicka to absolwentka naszej szkoły. W tym roku reprezentowała nasz kraj w Mistrzostwach Świata w Austrii, gdzie wraz z koleżankami zajęła szóste miejsce. Dla kobiecej reprezentacji Polski, która po raz pierwszy wystartowały w zawodach takiej rangi, to ogromny sukces. Uczennice naszej szkoły miały okazję poznać zasady gry dyscypliny, która była znana już starożytnym Rzymianom, a także praktycznie przećwiczyć z Mariką zagrania wykorzystywane w czasie meczów.

 • Lekkoatletyczne czwartki

  21.09.2018
  
  
  
  
  
  
  Lekkoatletyczne czwartki - Obrazek 1
  
  W czwartek 20.09.2018 r. uczniowie szkoły podstawowej z klas IV-VII wzięli udział w zawodach lekkoatletycznych – „Czwartki LA”. Były to pierwsze zawody po wakacyjnej przerwie, rozpoczynające nową edycję sportowej rywalizacji. Zawody rozpoczęły się uroczystym otwarciem oraz podsumowaniem klasyfikacji szkół w edycji 2017/18. Nasza szkoła w kat. szkoły podstawowe zajęła 4 miejsce, a w kat. młodzik 3 miejsce. Za osiągnięcie najniższego stopnia podium otrzymaliśmy puchar i bon na zakup sprzętu sportowego o wartości 200 zł.  

  Po części oficjalnej rozpoczęła się właściwa część zawodów. Szkołę reprezentowało 20 uczniów w różnych konkurencjach – niektórzy startowali w dwóch i więcej dyscyplinach. Uczniowie z klasy IV – VI rywalizowali w wybranych konkurencjach lekkoatletycznych w swoich rocznikach, natomiast uczniowie klasy VII i VIII rywalizowali w jednej grupie.

   

  Na wyróżnienie zasługują uczniowie:

  Michał Gaiszler kl.IV – p.pal. – II m – 29,5 m

  Wiktoria Szymańska kl.IV – p.pal. – III m – 23 m

  Patryk Zdebiak kl.IV – skok w dal – III m – 3,55 m

  Kacper Araszkiewicz kl.Va – p. pal. I m   43 m

  Natan Kurzawa kl.Va – p. pal. – III m – 38 m

  Dominik Augustyniak – Stencel kl.Va – bieg na 1000m – II m – 3.36,13 s

  Kacper Kaźmierczak kl.VI – skok w dal II m – 4,12 m

  Oliwia Helwig kl.VII – bieg na 600m – I m – 2,07,77 s

  Aneta Andrzejewska kl.VII– bieg na 600m – II m – 2,32,41s

  Wiktoria Kupiec kl.VII – bieg na 100m – III m – 2,07,77 s

  Klaudia Pietrzak kl.VII – pchnięcie kulą – III m – 6,72 m

  Dagmara Klimas kl.VII – skok w dal – II m – bd

   

   

                                                                                                Małgorzata Chilicka 

   

   

 • Kropka nad i ...

  19.09.2018

  Kropka nad i ... - Obrazek 1

  No, i „wykropkowaliśmy” się wszyscy! W poniedziałek 17 września br. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Kropki. Cóż to za oryginalne święto? Otóż … Od pięciu lat we wrześniu obchodzi się International Dot Day. Jest to dzień kreatywności, odwagi i zabawy. Uczniowie, nauczyciele, bibliotekarze, pracownicy instytucji kultury na całym świecie organizują tego dnia wiele działań, które pomagają dzieciom odkryć talenty, poznać ich mocne strony i je zaprezentować. Motywem przewodnim jest … kropka. Tak! Ta mała, ale bardzo inspirująca plamka… Od niej wszystko się zaczyna!

         Nie mogliśmy nie skorzystać z okazji, by puścić wodze fantazji i przenieść się w wykropkowany świat. Od rana kropki pojawiały się wszędzie – na twarzach dzieci, na bluzkach, na koszulkach, na rowerach, na drzwiach, ścianach i podłogach. Szukaliśmy kropek wszędzie – w przyrodzie, w literaturze, w kosmosie, nawet na  bluzce koleżanki i w oczach kolegi.  Okazuje się, że świat pełen jest kropek! Takie są małe, a dają początek wielkim rzeczom. Dostrzegliśmy  tę zależność, a przy okazji odkryliśmy w tym roku nasze talenty detektywistyczne. Wyśledziliśmy najmniejsze nawet kropki... Pomysłów było bez liku! Kropka na piórniku, na nosie kolegi, w telefonie, na pizzy, na ciasteczkach, na parapetach, na skarpetkach… Tu stawiamy  wielokropek, bo rzeczywiście, pomysłów jest ponad sto…

         Nasze maluszki malowały kropki i kropy na dziedzińcu szkolnym, bawiły się kółkami, grały w twistera i wykonywały prace plastyczne, którym nadziwić się nie można.  Każdy, kto miał ochotę pobawić się  w czasie przerw, mógł skorzystać z zabaw organizowanych przez nauczycieli wychowania fizycznego. W ruch poszła chusta animacyjna i wtedy zabawie nie było końca. Gdyby nie nasz systematyczny dzwonek szkolny (ma kształt czerwonej biedronki w czarne kropki), to pewnie zabawa trwałaby do teraz.

          Kropki miał na koszulce Pan Dyrektor, bluzkę w groszki założyła też nasza pani Wicedyrektor. Kropki zdobiły ubrania nauczycieli i pracowników szkoły. Kropki zawisły na tablicy głównej i w gablotach klasowych.

         Zorganizowano nawet konkurs na najciekawsze kropkowane odkrycia… I co się okazało… Nasze dzieci widzą kropki wszędzie, co opisują słowami: „ kropki widzę na opakowaniach lekarstw, są alfabetem dla niewidomych” lub „kropki widzę wszędzie, bo od nich wszystko się zaczyna”, albo też „ widzę kropki – są głowami moich przyjaciół…” . Prawda, że piękne słowa?

          Decydując o wygranej konkursowej byliśmy więc w kropce, bo wszystkie wypowiedzi dzieci były ciekawe i przemiłe.  

         A żeby postawić kropkę nad „i”, trzeba dodać, że w organizacji Dnia Kropki wzięli udział nie tylko uczniowie, ale także wszyscy nauczyciele, którzy wspierali akcję, bawili się z dziećmi i wspomagali organizatorów swoimi pomysłami.

          Wszystkim zatem zaangażowanym nauczycielom i rodzicom, wszystkim uczniom, pracownikom, a przede wszystkim Dyrekcji szkoły za wszelką pomoc i wsparcie serdecznie dziękują …

  organizatorzy Dnia Kropki

  Marcela Owczarek - Miedzińska

  Laura Maciejewska

   

  PS. Dzień Kropki powinien być w szkole już zawsze – rzekły dzieci. Cóż… , skoro rzekły to niech tak będzie! Koniec i kropka! A jeśli chcecie zobaczyć zdjęcia z naszej szkolnej akcji, kliknijcie w zdjęcie znajdujące się u góry  lub przekopiujcie następujący link: http://zposiedlisko.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=40 

 • Inauguracja roku szkolnego
  03.09.2018

  Za nami inauguracja nowego roku szkolnego. Po dwóch wakacyjnych miesiącach wracamy do szkoły. Nowy rok rozpoczęliśmy od udziału we Mszy św. odprawionej przez ks.Proboszcza w intencji nauczycieli, pracowników szkoły, uczniów i ich rodziców. Na zakończenie Mszy św. ks.Andrzej pobłogosławił przybory szkolne i przez nałożenie rąk indywidualnie każdego pierwszoklasistę. Następnie udaliśmy się do szkoły, gdzie w obecności zaproszonych gości odbył się uroczysty apel. Uroczystość szkolną uświetnili swoją obecnością: wójt Gminy Siedlisko p.Dariusz Straus, proboszcz parafii ks.Andrzej Palewski, dyrektor GOKiS p.Jarosław Dykiel, przewodnicząca Rady Rodziców p.Izabela Dysiewicz.

Aktualności

Kontakt

 • Zespół Placówek Oświatowych w Siedlisku
  ul. Kasztanowa 19
  67-112 Siedlisko
 • (68) 356 02 08

Galeria zdjęć