• Program zakończenia roku szkolnego 2017/2018

  18.06.2018

  Zakończenie roku szkolnego w Zespole Placówek Oświatowych

  1) Czwartek 21.06.2018 r.

  - godz.9.00 - wręczenie nagród dla klas I - III SP.

  - godz.11.00 - wręczenie nagród dla klas IV - VIISP i II - IIIG.

  2) Piątek 22.06.2018 r.

  - 8.15 - Msza św. w intencji zm. p.Krystyny Klincewicz - szczególnie zapraszamy wszystkich uczniów wraz z rodzicami.

  - 9.30 - Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018.

 • 17.06.2018

  15 czerwca odbył się Bal Gimnazjalistów. Uczniowie najstarszej klasy z wychowawczynią p.Małgorzatą Gorockiewicz, rodzicami i innymi nauczycielami oraz Dyrektorem spotkali się, aby "podsumować" to, co przeżyli w Zespole Placówek Oświatowych w ostatnich latach. Spotkanie rozpoczęło się od Poloneza - moment wzruszenia dla wielu obecnych - byli PIĘKNI, a później prezentacja, no i oczywiście zabawa.

 • W roku szkolnym 2017/2018 uczniowie klas IV uczestniczyli w programie pt.”Bieg po zdrowie” przygotowanym przez  Powiatową Stację Sanitarno - Epidemiologiczną w Nowej Soli mającą na celu wdrażanie edukacji prozdrowotnej do zajęć wychowawczych. Głównym celem tego programu było przybliżenie dzieciom, jakie skutki przynosi palenie papierosów lub e-papierosów . Był to cykl 6 lekcji, na których uczniowie poszerzali swoją wiedzę wzbogaconą różnymi plakatami i informacjami na temat tego nałogu, pracowali w grupach wykonując różne prace plastyczne, takie, jak np. komiksy lub plakaty informujące o skutkach palenia papierosów lub e-papierosów, przeprowadzali też wywiady z osobami niepalącymi, w przedstawianych scenkach bądź przykładach dzieci starały się udzielać asertywnych odpowiedzi, by nikogo nie urazić. Wszystkie zadania, które wykonywały zapisywały w specjalnie przygotowanych ćwiczeniach, które zabrały do swoich domów. Po skończonym cyklu zajęć dzieci uświadomiły sobie, że palenie papierosów to nic dobrego, nie warto po nie sięgać, ponieważ szkoda zdrowia.

                                                                                                                                            Wiktoria Irganowska kl IVb

 • 13.06.2018

  W dniu 11.06.2018 r. odbyła się wycieczka rowerowa do Szkółki Leśnej w Nadleśnictwie Nowa Sól, w której udział wzięła klasa III a SP. Celem wycieczki było poznanie pracy leśniczego w szkółce leśnej oraz wzbogacenie wiedzy na temat różnorodności gatunków drzew występujących w polskich lasach. Dzieci uczestniczyły w zajęciach z edukacji przyrodniczej. Dowiedziały się, że las nie sieje się sam i w związku z tym potrzebuje pomocy człowieka, pan leśniczy wytłumaczył dzieciom, po co i w jaki sposób sadzi się las. Po części dydaktycznej dzieci wzbogacone o wiele nowych wiadomości o lesie zostały zaproszone do usmażenia kiełbasek. Na zakończenie spotkania odbyły się wyścigi. Dzieci zafascynowane tak uroczym i interesującym miejscem zachowywały się bardzo swobodnie, ale jednocześnie miały świadomość, że są gośćmi w lesie. Wycieczka do szkółki leśnej niewątpliwie pozostanie w pamięci dzieci.

 • 11.06.2018

  W związku z listem skierowanym do Dyrektorów Szkół i Placówek Oświatowych od Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej p.E.Rafalskiej oraz Minister Edukacji Narodowej p.A.Zalewskiej publikujemy ulotkę oraz plakat informujący o programie - DOBRY START - 300 dla ucznia.

 • 08.06.2018

  Nagranie wideo z sondażu na temat czytelnictwa.

 • 08.06.2018

  Dzisiaj cała szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej akcji „Jak nie czytam, jak czytam”. O godz.10.00 wszyscy uczniowie klas IV-VII oraz II i III gimnazjum spotkali się przed szkołą na wspólnym czytaniu. Podzieleni na grupy czytaliśmy przyniesione przez siebie ulubione książki. Na koniec wszyscy uczestnicy akcji utworzyli z siebie wielką książkę. Zgodnie z ideą Organizatora pragniemy propagować czytelnictwo, zachęcić uczniów do sięgnięcia do świata, dzięki któremu rozwiną wiele kompetencji, ale przede wszystkim swoją wyobraźnię, która ma niebagatelny wpływ na rozumienie świata, w którym żyją.

  Uczniowie klas najmłodszych wzięli udział w akcji „Jak nie czytam, jak czytam” we współpracy z Biblioteką Publiczną w Siedlisku, którą to akcję przygotowała p.Regina Wygiera wraz z wychowawcami klas I - III.

 • 07.06.2018

  4 i 5 czerwca uczniowie klasy IVa i IVb z wychowawcami: p.Piotrem Włodarczykiem, p.Aleksandą Kunysz oraz opiekunem p.Eżbietą Bojko uczestniczyli w wyjeździe edukacyjnym do kolebki naszej państwowości, czyli Poznania, Gniezna i Biskupina – to te najważniejsze miejsca, które odwiedzili, ale nie jedyne. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

 • 05.06.2018

  16 maja 2018 r. uczniowie klas I Szkoły Podstawowej wraz z wychowawczyniami p.Renatą Chwałek i p.Haliną Szymczak wzięli udział w zajęciach edukacyjnych organizowanych przez Miejskie Muzeum w Nowej Soli. Klasy podzielone na dwie grupy zwiedziły stałe wystawy muzealne oraz wzięły udział w zajęciach edukacyjnych z przyrody o świecie przyrodniczym Środkowego Nadodrza. Zadaniem uczniów po spotkaniu było wykonanie prac plastycznych na konkurs o temacie „Moje spotkanie z Muzeum”.

  Czworo naszych uczniów zostało nagrodzonych i 5 czerwca odebrało dyplomy i nagrody na uroczystym rozstrzygnięciu konkursu. Osoby wyróżnione, to:

  Kaja Czechowska i Zunnana Palicka – klasa Ia

  Jarosław Jarmoliński i Natasza Świerad – klasa Ib

  Gratulujemy i zapraszamy do obejrzenia fotrorelacji z zajęć muzealnych i wręczenia nagród.

 • 04.06.2018

  To już ostatnie spotkanie w tym roku szkolnym w klasach najmłodszych w ramach Krainy eksperymentów. Jak zawsze było bardzo ciekawie i interesująco. Na koniec Pani Paulina i Pani Małgorzata wręczyły wszystkim uczniom biorącym udział w całorocznych zajęciach pamiątkowe dypomy Młodego Geniusza. Dziękujemy i do zobaczenia w przyszłym roku szkolnym.

 • 04.06.2018

  Dziś uczniowie klasy III gimnazjum uczestniczyli w akcji sadzenia krzewów i drzewek wzdłuż ulicy Szkolnej. Z pracownikami Samorządowego Zakładu Budżetowego oraz Pania Sekretarz Marią Miśkiewicz i pracownikami Gminy spotkaliśmy się o godz.10.00. Przez 2 godz. upiększaliśmy jedną z ulic przebiegających przy szkole. Ze względu na trwającą od kilku tygodni suszę, nie było łatwo przygotować w sposób odpowiedni grunt pod sadzonki, ale ostatecznie wszystko się udało. Dla wielu uczniów akcja sadzenia roślin była pierwszą w ich życiu. Mieli okazję poznać zasady, jakimi należy kierować się w trakcie sadzenia. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

 • 30.05.2018

  Nagranie wideo z Korowodu.

 • 30.05.2018

  Ngranie wideo z konkursu piosenki.

 • Wspomnienia z Warszawy

  Uczniowie klasy II, III gimnazjum i kl.VII szkoły podstawowej w dniach17-21 maja 2018r. wraz z opiekunami: Małgorzatą Chilicką, Małgorzatą Gorockiewicz, Piotrem Włodarczykiem wybrali się na długo wyczekiwaną wycieczkę do Warszawy.

   

  Oto krótka relacja z tego wyjazdu. I galeria zdjęć.

   

  DZIEŃ PIERWSZY

  I nadszedł wyczekiwany czas.. Czas naszej wycieczki do Warszawy.
  Jak przystało na wyjazd, pierwsza była zbiórka. Poszła ona bardzo sprawnie. Następnie podróż. Bardzo długa i wyczerpująca, lecz warto było czekać. Gdy dojechaliśmy na miejsce, odwiedziliśmy GRÓB NIEZNANEGO ŻOŁNIERZA. Ideą warszawskiego grobu jest uczczenie pamięci poległych żołnierzy w walce o niepodległość. Następnie odwiedziliśmy PAŁAC PREZYDENCKI, lecz nie udało nam się spotkać Pana Andrzeja Dudy, a szkoda. Jest to przepiękny pałac . Gdy wejdzie się do środka, zachwyt zapiera dech w piersiach. Budynek jest wart zwiedzania. Po wyjściu z Pałacu pojechaliśmy na miejsce naszego noclegu, a był to hostel o nazwie "Hipstel". Miejsce przytulne i bardzo ciekawe. Chyba największą ciekawość wzbudził w nas Teatr Współczesny, do którego dojechaliśmy wieczorem metrem. Spektakl, który zobaczyliśmy, nosił tytuł "Najdroższy". Komedia lekka i przykuwająca uwagę widzów. I tak oto minął nasz pierwszy dzień wycieczki. Było wspaniale!

  NATALIA

   

  DZIEŃ DRUGI

  Były dość duże problemy ze snem, ale jakoś daliśmy radę. Wstaliśmy około godziny 7, zjedliśmy śniadanie i przygotowaliśmy się do zwiedzania. Tego dnia czekała nas wizyta w telewizji. Ta część programu była bardzo ciekawa, gdyż mogliśmy obejrzeć wszystko "od kuchni". Zwiedziliśmy m.in. studio programu "Pytanie na Śniadanie", studio z kamerami, studio sportowe oraz pokój z kostiumami. Na koniec zwiedzania udaliśmy się do małego muzeum, gdzie mogliśmy dowiedzieć się, jak wyglądały pierwsze kamery i jak powstały telewizory oraz kolorowy obraz. Część zaś udała się do sklepiku z pamiątkami.Po wizycie w TVP odbyliśmy spacer po pięknych ŁAZIENKACH. Kolejnym punktem zwiedzania był PAŁAC W WILANOWIE. Architektura jest bardzo oryginalna. Spacerowaliśmy również po wspaniałych ogrodach wokół Pałacu, które przykuwały naszą uwagę. Jednak zmęczenie dawało po sobie znać, więc udaliśmy się na STARE MIASTO, gdzie mogliśmy podziwiać przepiękne kamienice i rozejrzeć się po okolicy, ale także trochę odpocząć. Około godziny 18 zjedliśmy obiadokolację w jednej z warszawskich restauracji, a potem wróciliśmy do hostelu. Wieczorem wybraliśmy się jeszcze do centrum handlowego "Złote Tarasy".

  KAMILA

   

  DZIEŃ TRZECI

  Sobotę rozpoczęliśmy wizytą w CENTRUM NAUKI KOPERNIK. Czekało tam na nas wiele atrakcji z dziedziny fizyki, biologii oraz astronomii. Po kilukugodzinnym zwiedzaniu udaliśmy się do PLANETARIUM i tam obejrzeliśmy film pt. „JESTEŚMY KOSMITAMI”, który wzbudził w nas wielkie zainteresowanie. Następnie udaliśmy się do Ogródu Biblioteki Uniwersyteckiej (znajdującego się na dachu), a potem odwiedziliśmy Stadion Narodowy. Odbywały się tam Targi Książki, na których mogliśmy kupić wiele ciekawych lektur. Ten dzień zakończył się NOCĄ MUZEÓW, podczas której dowiedzieliśmy się m.in. o ciekawej historii pieniądza w naszym kraju. 

  JAKUB

   

  DZIEŃ CZWARTY

  Z samego rana odwiedziliśmy NIEWIDZIALNĄ WYSTAWĘ, która wzbudziła w nas wielkie zainteresowanie i z pewnością na długo zostanie w naszej pamięci.Następnie udaliśmy się na WOJSKOWE POWĄZKI, potocznie nazywany cmentarzem komunalnym. Na miejscu pani przewodnik oprowadziła nas po niektórych częściach cmentarza, przystając przy grobach znanych nam osób, jak np. grób Alka, Rudego czy Zośki, a także Aleksandra Kamińskiego lub innych sławnych pisarzy i poetów. 

  Po około godzinie ruszyliśmy dalej, tym razem na tzw. STARE POWĄZKI- założone jeszcze przez króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Tutaj także słuchaliśmy ciekawostek historycznych przekazywanych nam przez przewodniczkę, podziwialiśmy architekturę oraz zobaczyliśmy wiele grobów znanych ludzi.

  Od razu po zwiedzeniu Powązek pojechaliśmy autobusem do MUZEUM POWSTANIA WARSZAWSKIEGO. Na wstępie pani przewodnik pokazała nam stare telefony, w których wystarczyło tylko nacisnąć guzik i przysunąć słuchawkę do ucha, aby usłyszeć, jak powstańcy opowiadają o interesującym nas wydarzeniu. Chwilę później przeszliśmy do sali, gdzie znajdował się wielki monument, od którego słychać było bicie serca - niektórzy nazywają go sercem Muzeum. Znajdowały się w niej także mniejsze głośniki, do których przystawiało się ucho i słychać było np. jak ludzie idą kanałami, a z góry padają strzały. 

  Pani przewodnik powiedziała, że od tej chwili możemy zbierać karteczki z kalendarza, dotyczące kolejnych dni Powstania Warszawskiego, co też uczyniliśmy.Zostaliśmy także poprowadzeni do sali - starej drukarni, gdzie dostaliśmy kopię ogłoszenia nawołującego Polaków do udziału w walce (wykonanego właśnie na tych starych maszynach).

  Następnie przeszliśmy do części z bronią, jaką się wtedy posługiwano. Zostaliśmy potem poprowadzeni na sam dół, aby zobaczyć jakimi kanałami przemieszczali się nie tylko powstańcy, ale także cywile. Były ciasne i ciemne. Drugi tunel kanałów znajdowął się wyżej i był już bardziej przystosowany do wyprostowanej postawy ciała, łatwiej było się w nim poruszać. Gdy przez niego przechodziliśmy, słychać było głos jednego z powstańców "a Niemcy zrzucali z góry granaty". Jak to ujęła pani przewodnik, "wchodziło ich tysiące, a wychodziły setki".

  Na koniec obejrzeliśmy film "Warszawa - miasto ruin". Obrazy były straszne, każdy najmniejszy budynek był ruiną. Tylką kupką popiołu i gruzu. Warszawa faktycznie była totalnie zniszczona. Była to niezapomniana lekcja historii i każdy Polak powinien odwiedzić to miejsce.

  Kiedy zwiedziliśmy muzeum do końca, udaliśmy się grupą na obiadokolację, a następnie do hostelu.

  JULIA

  DZIEŃ PIĄTY

  Poniedziałek 21 maja był ostatnim dniem naszej wycieczki. Odwiedziliśmy PAŁAC KULTURY, wjechaliśmy windą na taras widokowy, aby obejrzeć piękną panoramę Warszawy. Z Pałacu Kultury poszliśmy na ostatnie zakupy w galerii Złote Tarasy. Następnie spacerem NOWYM ŚWIATEM I KRAKOWSKIM PRZEDMIEŚCIEM przemieściliśmy się na STARE MIASTO, gdzie spędziliśmy ostatnie chwile w otoczeniu warszawskich kamieniczek, KOLUMNY ZYGMUNTA i ZAMKU KRÓLEWSKIEGO. Wycieczkę zakończyliśmy z masą wspomnień, które na pewno będą towarzyszyły nam przez długi czas.

  MARTYNA

   

   

   

   

 • 30.05.2018

  Na trzeci dzień obchodów Dni Patrona przypada kolorowy korowód ulicami Siedlisko i konkurs piosenki dziecięcej. Jak co roku, wędrujemy w tematycznych strojach. W tym roku tematem przewodnim były motyle. Uczniowie przebrani w piękne stroje odwiedzili dzieci z Publicznego i Prywatnego Przedszkola oraz pracowników Urzędu Gminy. Od pana wójta Dariusza Strausa każda klasa otrzymała słodkie upominki. Po powrocie do szkoły na uczniów czekał kompot i grochówka przygotowane przez p.Kazię, p.Anię i p.Małgorzatę. Po korowodzie i chwili odpoczynku uczniowie wzięli udział w konkursie piosenki poprowadzonym przez p.Halinę Szymczak. Dzieci śpiewały wybrane przez siebie piosenki w dwóch kategoriach wiekowych: klasy I-III i IV-VII. W składzie jury oceniającego znalazły się: p.Izabela Dysiewicz – przewodnicząca Rady Rodziców, p.Małgorzata Gorockiewicz – wicedyrektor szkoły i p.Małgorzata Nietupska – pedagog. Obchody Dni Patrona zakończyło przemówienie Dyrektora, w którym podziękował uczniom, rodzicom, nauczycielom i innym osobom, które były zaangażowane w przygotowanie obchodów Dni Patrona połączonych z jubileuszem 40-lecia nadania imienia Janusza Korczaka Szkole Podstawowej w Siedlisku.

 • Za nami drugi dzień obchodów Dni Patrona. Dzisiaj zmagania w konkurencjach wiedzowych i sprawnościowych, w godzinach popołudniowych zaś odbyła się Wieczornica. Konkurencje sprawnościowo-wiedzowe dla klas I-III przygotowała i poprowadziła p.Renata Chwałek, ze znajomości życia i działalności Janusza Korczaka uczniów klas IV-VII sprawdziły p.Bożena Rogowska i p.Marta Przelicka, wieczór wspomnień poprowadziła natomiast p.Anna Gajewska wraz z p.Piotrem Włodarczykiem, który przygotował prezentacje nawiązujące do historii szkoły i wydarzeń z ostatnich 40 lat. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tych wydarzeń.

 • 28.05.2018

  Tegoroczne obchody Dni Patrona szkoły mają bardzo uroczysty charakter – związane są z 40 rocznicą nadania imienia Janusza Korczaka. Na apel inaugurujący obchody przybyli: wójt Gminy Siedlisko p.Dariusz Straus, przewodnicząca Rady Gminy p.Małgorzata Chilicka, administrator Parafii Siedlisko ks.Jerzy Najdek, dyrektor GOKiS p.Jarosław Dyliel, dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej p.Regina Wygiera, przewodnicząca Rady Rodziców p.Izabela Dysiewicz, emerytowani i obecni nauczyciele, pracownicy szkoły oraz oczywiście uczniowie. W trakcie apelu uczniowie klas: IVa i IVb przybliżyli postać Janusza Korczaka – jego życie, twórczość i działalność wychowawczą. Apel inaugurujący został przygotowany przez p.Piotra Włodarczyka i p.Aleksandrę Kunysz. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia w naszej galerii.

 •  

  Program Obchodów Dni Patrona

  28 – 30 maja 2018 r.

   

  28 maja – Poniedziałek

  900 Uroczysty apel inaugurujący Dni Korczakowskie:

  – przedstawienie sylwetki Janusza Korczaka w wykonaniu klas IVa i IVb,

  – część oficjalna,

  – ogłoszenie wyników konkursów,

  – złożenie kwiatów pod tablicą pamiątkową.

  1000 Projekcje filmów „Janusz Korczak” i „Król Maciuś Pierwszy” z podziałem na grupy.

   

  29 maja – Wtorek

  1000 – 1200 – Turniej wiedzowo – sprawnościowy dla klas I – III.

  1000 – 1200 – Turniej wiedzy o Januszu Korczaku dla klas IV – VII.

  1800 – Wieczornica – Wspomnień czar.

   

  30 maja – Środa

  900 – Barwny Korowód ulicami Siedliska pod hasłem „Loty Motyli”.

  1100 – Konkurs Piosenki Dziecięcej.

  – Po konkursie Grochówka.

 • 14.05.2018

  Pasowanie na cztelnika biblioteki. W dniu dzisiejszym uczniowie klas: Ia i Ib SP zostali przyjęci w poczet czytelników Biblioteki Publicznej w Siedlisku. Przyjęcie miało uroczystą oprawę. Przed wręczeniem pamiątkowych dyplomów uczniowie najmłodszych klas obejrzeli występ swoich starszych koleżanek i kolegów, przybliżający wydarzenia i bohaterów literatury dziecięcej, po czym złożyli uroczyste ślubowanie. Całe wydarzenie przygotowała i przeprowadziła p.Regina Wygiera – pani Dyrektorka biblioteki.

Aktualności

Kontakt

 • Zespół Placówek Oświatowych w Siedlisku

  ul. Kasztanowa 19
  67-112 Siedlisko
 • (68) 356 02 08

Galeria zdjęć