• Czas na decyzję!

    26.03.2024

    Wojewódzki Urząd Pracy w Zielonej Górze zaprosił dziś na Branżowe Targi Edukacyjne wszystkich uczniów szkół podstawowych południowej części województwa lubuskiego w celu promocji i rozpowszechniania oferty edukacyjnej na rok szkolny 2024/2025 szkół ponadpodstawowych oraz szkół dla osób dorosłych oferujących kształcenie branżowe i techniczne w województwie lubuskim. Naszą szkołe reprezentowali na targach uczniowie klas VII i VIII.

    Targi realizowane były w ramach projektu pt. „Umiejętności tworzą możliwości” realizowanego w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO), inwestycji A3.1.1 „Wsparcie rozwoju nowoczesnego kształcenia zawodowego, szkolnictwa wyższego oraz uczenia się przez całe życie”. 

  • Wielkanoc coraz bliżej!

    26.03.2024

    Dziś odwiedziły nas sześciolatki z Przedszkola Publicznego w Siedlisku. To już coroczna tradycja. W tym roku zauroczyły nas pięknymi piosenkami, wierszykami i wielkanocnymi życzeniami. Przedszkolaki przekazały także wykonane przez siebie drobne upominki, za które bardzo dziękujemy. P.Dyrektor natomiast przekazał na ręce przyszłych pierwszoklasistów słodkie upominki dla wszystkich Przedszkolaków. Podziękowania dla p.Dyrektor i pracowników Publicznego Przedszkola w Siedlisku.

  • David Żurawski Mistrzem Europy!

    W dniach 20-24 marca 2024 r. we włoskim Lido di Jesolo odbyły się Mistrzostwa Europy w Kickboxingu Kick Light, w których wziął udział uczeń naszej szkoły David Żurawski. W kategorii do 32 kg. David wygrał wszystkie swoje walki i został Mistrzem Europy. Ogromne gratulacje dla Davida, rodziców i trenera zawodnika. Życzymy dalszych sukcesów! Podziękowania dla mamy Davida za przesłane zdjęcia.

  • Międzynarodowy konkurs matematyczny "Kangur Matematyczny"

    21.03.2024

    Konkurs wywodzi się z Australii, gdzie został zainaugurowany w latach osiemdziesiątych. W 1990 roku został po raz pierwszy zorganizowany w Europie na terenie Francji i podobnie jak w Australii zyskał od razu dużą popularność. Międzynarodowy Konkurs "Kangur Matematyczny" jest w chwili obecnej najbardziej masową imprezą matematyczną na świecie. U nas, jak co roku organizacją konkursu zajmuje się p.Aleksandra Kunysz. 

  • Samorządowy "Dzień wiosny"

    21 marca to początek kalendarzowej wiosny. W tym roku postanowiliśmy, że będzie to też Dzień Samorządności. Uczniowie otrzymali klucz do "Władzy nad szkołą". Wcielili się w role dyrekcji, nauczycieli i pracowników niepedagogicznych. To niezwykłe doświadczenie pozwoliło uczniom spojrzeć na codzienną pracę nauczycieli i innych pracowników szkoły, a także dorosłym wejść w rolę uczniów. Dziękujemy Samorządowi Uczniowskiemu, p.Małgorzacie Chilickiej i wszystkim zaangażowanym w przygotowanie wydarzenia.

  • Tajemnice akordeonów

    20.03.2024

    Dziś uczniowie mieli okazję poznać jeden z najciekawiej brzmiących instrumentów dentych - akordeon. Poznaliśmy jego rodzaje - klawiszowy i guzikowy. To kolejne ciekawe doświadczenie muzyczne.

  • „H” w roli głównej.

    14.03.2024

    „Herbatka u babci Haliny i dziadka Henia” – krótka inscenizacja scenki spotkania wnucząt z dziadkami. Była prawdziwa herbatka i herbatniki. Śmieszne dialogi, dużo zabawy to jest to, co wyzwala kreatywność u dzieci. Pierwszoklasiści zaprzyjaźnili się z ortografią. Renata Chwałek

  • Stop The Blues

    W środę 13 marca uczniowie Zespołu Szkół Politechnicznych w Głogowie pokonali granicę województwa, aby wesprzeć naszych uczniów klas VI, VII i VIII garścią informacji i mądrym słowem. W ramach inicjatywy „Zwolnieni z Teorii”, w której młodzież realizuje projekty społeczne, w naszej szkole odbyły się warsztaty przeprowadzone przez Łukasza i Konrada ze Stop The Blues. Chłopcy skupili się na takich kwestiach, jak depresja i uzależnienie od telefonu, które nasiliły się w okresie pandemii i tuż po nim. Nasza społeczność szkolna podziwia i wspiera wszystkie „młode” inicjatywy. Trzymamy kciuki za powodzenie akcji i zapraszamy do dalszej współpracy! Strona projektu - warto zobaczyć. Zapraszamy - https://stoptheblues.pl/ Marcela Owczarek-Miedzińska

  • Konkurs plastyczny o bezpieczeństwie na wsi KRUS

    12 marca odbyło się spotkanie przedstawicieli KRUS z uczniami klas 1-3 w celu zachęcenia dzieci do wzięcia udziału w XIV Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym pod hasłem „Bezpiecznie na wsi mamy, bo o zdrowie dbamy”. Celem konkursu jest promowanie bezpiecznych zachowań związanych z pracą i zabawą w gospodarstwie rolnym. Podczas prelekcji uczniowie zapoznali się z odzieżą ochronną oraz obejrzeli film dydaktyczny o bezpiecznych zachowaniach w gospodarstwie rolnym. Renata Chwałek

  • Recykling

    08.03.2024

    Dziękujemy wszystkim zaangażowanym za zbiórkę gier planszowych, puzzli, klocków i książek. Szczególne podziękowania dla osób z grupy Recykling Nowa Sól. Wykorzystamy je podczas zabawy i nauki. Renata Chwałek

  • Litery na wesoło

    07.03.2024

    Papierowe talerzyki to doskonała pomoc do wykonania memory literowego. Uczniowie klasy pierwszej aktywnie utrwalali poznane litery, angażując wszystkie zmysły. Renata Chwałek

     

  • Być aktorem!

    07.03.2024

    W czwartek mieliśmy w klasie teatr. Przez cały tydzień pracowaliśmy w grupach. Każda grupa samodzielnie się przygotowywała. Zrobiliśmy sobie stroje i rekwizyty. Wszystkie grupy przygotowały bardzo miłe do oglądania przedstawienia. Kiedy wszystkie grupy się zaprezentowały, nagradzaliśmy się brawami. Grupa, która otrzymała najwięcej braw, pokazywała teatr klasie I. A była to grupa w której byli: Julia Malicka, Julia Przybył, Monika Matuszek, Jakub Szczotarski. Jednak każda grupa zrobiła piękny teatr i wszyscy byliśmy wygranymi. Napisała Julia Malicka. P.s. Ten dzień dostarczył nam radości i ogromnych emocji. Anna Gajewska.

  • Iluzja optyczna

    06.03.2024

    Kolejne spotkanie z Krainą Eksperymentów za nami. Tym razem tematem spotkania były iluzje optyczne. Sprawdzaliśmy jak można oszukać nasz mózg. Poznaliśmy definicję optyki, tworzyliśmy obrazki z rybką w akwarium oraz bączki. Poznaliśmy koło iluzji i świetnie się bawiliśmy.

  • Powstańcy '44 - Pamiętamy - podsumowanie naszych działań

    Projekt trwał od października 2023 r. do lutego 2024 r. Wzięło w nim udział 102 uczniów z 6 klas. Opiekę nad uczniami sprawowali nauczyciele języka polskiego i historii. Poruszyliśmy ważną i trudną tematykę: losy dzieci i kobiet w czasie powstania, twórczość K. K. Baczyńskiego, powstańcze symbole. Co zostanie po naszym projekcie? Wzruszające listy, zaproszenia, życzenia urodzinowe, prezentacje i quizy multimedialne, gazetki ścienne, plakaty, drzewko podziękowań, playlista z muzyką, album z wierszami K. K. Baczyńskiego. Zachęcamy do obejrzenia galerii i kliknięcia w poniższy link, aby obejrzeć rezultaty naszej pracy.

  • Skarpetkowa przygoda

    01.03.2024

    Spotkanie z lekturą „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek” Justyny Bednarek wyzwoliło wiele działań kreatywnych wśród uczniów klasy pierwszej. W sali zagościły skarpetki, pojawiła się też pralka. Zabawa w pranie wywołała wiele radości. Utrwalono też pojęcie „para” podczas zabawy ze skarpetkami. Uczniowie wymyślali dalsze przygody skarpetek, które wykonali z kreatywnych materiałów. Prezentowane scenki sprawiły dzieciom wiele pozytywnych wrażeń. Renata Chwałek

  • Pamiętamy!

    1 marca obchodzimy Dzień Żołnierzy Wyklętych. Byli to żołnierze polskiego powojennego podziemia niepodległościowego i antykomunistycznego, którzy stawiali opór sowietyzacji Polski i podporządkowaniu jej ZSRS.  Walcząc z siłami nowego agresora, musieli  zmierzyć się z ogromną, wymierzoną w nich propagandą Polski Ludowej, która nazywała ich „bandami reakcyjnego podziemia”. Chwała bohaterom!

  • Ogólnopolska kampania proekologiczna Oponeo

    01.03.2024

    Podobnie jak w zeszłym roku dziś uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskiej akcji sprzątania lasów z opon i innych śmieci pod tytułem #KręciNasRecykling! Posprzątaliśmy teren szkoły i wokół niej oraz lasek przy ul.Szkolnej i las za Ośrodkiem Zdrowia. Niestety, i w tym roku zauważyliśmy, że nie wszyscy dbają o środowisko przyrodnicze, w którym żyje. Znaleźliśmy wiele różnorodnych śmieci, których tam tak naprawdę nie powinno być. A jednak … ! Podziękowania dla p.Daniela Kołtuna za inicjatywę i wszystkich tych, którzy przyłączyli się do akcji.

  • Powstańcy '44

    01.03.2024

    Organizatorzy projektu "Powstańcy '44 - pamiętamy" przysłali podziękowania i dyplomy uczestnictwa dla szkoły i nauczycieli, którzy wzięli udział w tym projekcie (jako koordynator szkolny p.Piotr Włodarczyk oraz uczestnicy projektu - p.Małgorzata Gorockiewicz, p.Ewa Tomkiewicz, p.Katarzyna Straus-Bałajewicz i p.Tomasz Chwałek). Dziękujemy wszystkim za wzięcie udziału w projekcie, wykonane prace i za składki na rzecz Powstańców. "Jeszcze Polska nie zginęła, kiedy my żyjemy".

  • Ferie zimowe

    16.02.2024

    W tym roku dość późno nasi uczniowie zakończyli naukę w I semestrze. Czas na odpoczynek przyszedł od 12 lutego. Na terenie szkoły od poniedziałku trwały półkolonie. Wszyscy uczniowie naszej szkoły, a także szkół ponadpodstawowych z Nowej Soli mogli uczestniczyć w zajęciach sportowych, ale nie tylko, przygotowanych przez nauczycieli ZPO pod patronatem Urzędu Gminy w Siedlisku. Zajęcia odbywały się w pierwszym tygodniu ferii.

  • "Magiczna matematyka"

    14.02.2024

    Koniec I semestru to okazja, aby podsumować to, co działo się na lekcjach matematyki. Z tych najważniejszych, to: 
    1. Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.
    2. Planety Układu Słonecznego w notacji wykładniczej.
    3. Symetria wokół nas.
    4. Matematyczne pranie pierwiastków.
    5. Ślimak Teodorosa - kolorowa konstrukcja pierwiastków z kolejnych liczb naturalnych.
    6. Graficzny obraz naszej szkoły.
    7. Matematyczny kalendarz adwentowy.
    8. Mnożenie jednomianów przez sumy algebraiczne.
    9. Mała gastronomia w szkole - wypieki gofrów.
    10. Lekcja w terenie - pola i obwody naszego otoczenia.
    Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wszystkich wydarzeń. Aleksandra Kunysz

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Zespół Placówek Oświatowych w Siedlisku
    ul. Kasztanowa 19
    67-112 Siedlisko
  • (68) 356 02 08

Galeria zdjęć