• 12.04.2018

  12 kwietnia uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Międzyszkolnym Konkursie Poezji Religijnej „Pamięci Jana Pawła II” w Nowej Soli. W XIV edycji konkursu organizowanego przez Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego „Elektryk” wzięło udział ok.60 uczestników w czterech kategoriach wiekowych. Jury w składzie: p.Eliza Gniewek – Juszczak - redaktorka Gazety Lubuskiej, p.Małgorzata Gorynia – nauczycielka języka polskiego oraz br.Kacper- przedstawiciel parafii pw. św.Antoniego w Nowej Soli usłyszało wiele ciekawych interpretacji utworów znanych i mniej znanych autorów. Uczniowie ZPO wystartowali w trzech kategoriach i należeli do jednych z wyróżniających się recytatorów, i tak:

  - w kategorii klas I – III:

  Antoni Gotowała zajął III miejsce, a Maja Wróbel otrzymała wyróżnienie (oboje z klasy Ia).

  W tej kategorii wystąpili również Maja Guldzińska (kl.Ia) i Jakub Szkwarek (kl.III)

  - w kategorii klas IV – VI:

  Paweł Włodarczyk (kl.IVb) otrzymał wyróżnienie.

  W tej kategorii wystąpił także Krzysztof Chwałek (kl.IVa)

  - w kategorii klas VII oraz II i III gimnazjum:

  Julia Kołpaczek zajęła III miejsce, a Wiktoria Sochacka i Zuzanna Magda otrzymały wyróżnienie.

  Wszystkim uczniom naszej szkoły bardzo dziękujemy za wzięcie udziału w Konkursie i gratulujemy osiągniętych wyników oraz dalszych sukcesów w przyszłości.

 • Wkrótce Jubileusz

  07.04.2018

  W maju mija 40 lat od chwili, gdy Szkole Podstawowej w Siedlisku nadano im. Janusza Korczaka. W związku z tym kierujemy prośbę do absolwentów szkoły, ale także innych osób, które posiadają zdjęcia związane z życiem szkoły z różnych okresów jej funkcjonowania, o ich dostarczenie do sekretariatu szkoły w celu zeskanowania, a następnie opublikowania w albumie na stronie szkoły. Pragniemy przywołać wspomnienia z dawnych lat. Z góry dziękujemy za okazaną życzliwość. Z korczakowskim pozdrowieniem.

 • 28.03.2018

  Corocznie dzieci z Przedszkola Publicznego w Siedlisku odwiedzają naszą szkołę z „Kogucikiem”. Witane są bardzo serdecznie szczególnie przez klasy najmłodsze i oczywiście Dyrekcję, nauczycieli oraz pracowników szkoły. Zawsze przygotowują występ nawiązujący do zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Przywożą ze sobą własnoręcznie przygotowane prezenty, ale też są obdarowywane przez przysłowiowego „Zajączka”.

 • 28.03.2018

  Drużyna z naszego Gimnazjum w składzie: Jowita Adamczyk, Wiktoria Sochack, Jakub Eliasz i Mateusz Zboralski wzięła udział w II edycji Interdyscyplinarnego Konkusu „Omnibus 2018”. Konkurs odbył się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5 w Kożuchowie. Drużyny, które uczestniczyły w rywalizacji musiały wykazać się wiedzą z różnych dziedzin, tj.: języka angielskiego, j.niemieckiego, j.polskiego, matematyki, fizyki, chemii, geografii, informatyki, a także udzielania pierwszej pomocy. Honorowy Patronat nad Konkursem objął Starosta Nowosolski p.Waldemar Wrześniak. W jego imieniu nagrody dla drużyn biorących udział w Konkursie wręczyła Członkini Zarządu p.Łucja Wojewódzka.

 • 7 marca 2018r. w Liceum Ogólnokształcącym im. K.K. Baczyńskiego w Nowej Soli odbył się 13 Ogólnopolski Konkurs Poetycki "Baczyniak". W konkursie wzięło udział 40 uczestników z Siedliska, Otynia, Kożuchowa, Nowej Soli, Nowego Miasteczka, Zielonej Góry, a nawet Wrocławia.
  Naszą szkołę w kategorii szkół podstawowych i gimnazjów dumnie reprezentowały: Wiktoria Sochacka, Julia Kołpaczek i Zuzanna Magda. Wszyscy uczestnicy mimo stresu wprowadzili nas w nastrój zadumy i głębokich rozważań. Recytacje oceniało profesjonalne jury w składzie: Elżbieta Gonet - dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Nowej Soli, Małgorzata Tatuśko z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Nowej Soli oraz Edward Gramont założyciel teatru Terminus A Quo. Po długich obradach jury przyznało Wiktorii Sochackiej miejsce II a Julii Kołpaczek wyróżnienie.
  Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni gromkimi brawami i dyplomami za uczestnictwo. Podziękowania otrzymali również opiekunowie recytatorów. Po konkursie wszyscy uczestnicy wraz z nauczycielami przygotowującymi mieli możliwość wykonania muralu o II wojnie światowej i pokoleniu Kolumbów. Naszych uczniów, jak zawsze, przygotowała p. Małgorzata Gorockiewicz.

  Wiktoria Sochacka

   

 • 10.03.2018

  Luty jest w naszej szkole miesiącem zdrowego stylu życia. W ramach działań profilaktycznych uczniowie biorą udział w konkursach plastycznych, zajęciach sportowych, przygotowuja gazetki w klasach, a w tym roku powróciliśmy także do zwyczaju wystawiania scenek o tematyce profilaktycznej. Regulamin pozwalał na przygotowanie przez klasę krótkiego filmu lub przygotowanie inscenizacji. Ze względu na ferie zimowe zdecydowaliśmy się dać klasom więcej czasu i prezentacje odbyły się na początku marca. Klasy wystartowały w trzech kategoriach: I-III SP, IV-VI oraz VII i II-III PG. Patronat nad całą inicjatywą objął wójt Gminy Siedlisko p.Dariusz Straus oraz Gminna Komisja ds.Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Do składu komisji oceniającej weszli: p.Maria Miśkiewicz – sekretarz Gminy Siedlisko, p.Izabela Dysiewicz – przewodnicząca Rady Rodziców, p.Małgorzata Nietupska – pedagog szkolny, p.Monika Bubel – nauczycielka j.niemieckiego oraz p.Tomasz Chwałek – dyrektor szkoły. W swoich kategoriach najwyżej zostały ocenione klasy: Ia SP, IVa SP i II PG. Podkreślić należy, że filmy i inscenizacje na konkurs zostały przygotowane na wysokim poziomie i zrobiły duże wrażenie na osobach oceniających. Cieszymy się, że uczniowie naszej szkoły potrafią obserwować rzeczywistość, w której żyją i rozpoznawać zagrożenia, jakie niesie ze sobą współczesny świat. Pozostaje tylko mieć nadzieję, że zaprezentowane pozytywne postawy wobec różnych problemów i niebezpieczeństw staną się udziałem naszych uczniów i pomogą im zbudować taki system wartości, który pozwoli zawsze podejmować właściwe decyzje oparte na szacunku do siebie i do innych.

 • Aktualizacja danych

  Dane z programu Plan lekcji zostały zaktualizowane
 • Nasza nowa strona!

  Strona WWW naszej szkoły jest już dostępna w Internecie! Znajdziesz tu wiele pożytecznych i interesujących informacji - aktualności z życia szkoły, plan lekcji, informacje o zastępstwach, szkolny album zdjęciowy, jadłospis stołówki i wiele więcej.
 • Plan Lekcji i Zastępstwa

  Drodzy Uczniowie i Nauczyciele

  możecie już sprawdzić Wasz plan lekcji oraz codzienne zastępstwa. Wystarczy kliknąć na odnośniki na górze strony.

 • Użytkownicy mobilni

  Drodzy użytkownicy mobilni!

  Możecie sprawdzić swoje plany lekcji również na urządzeniach mobilnych. Strona EduPage została dostosowana do urządzeń mobilnych i funkcjonuje poprawnie na smartfonach i tabletach.

Aktualności

Kontakt

 • Zespół Placówek Oświatowych w Siedlisku

  ul. Kasztanowa 19
  67-112 Siedlisko
 • (68) 356 02 08

Galeria zdjęć