Instrukcja wykonania strony internetowej

Zadanie dla klas 8 Szkoły Podstawowej

STRONA INTERNETOWA

CEL: Stworzenie prostej strony internetowej o tematyce promującej nasz region.
         Lub innym temacie uzgodnionym z nauczycielem.

Termin wykonania strony: 2 tygodnie.

Od czego zaczynamy tworzenie strony internetowej?
Prace rozpoczniesz od stworzenia pliku index.html w którym zapiszesz kod tworzący stronę.
Stronę można pisać w zwykłym notatniku Windows (ale często oznacza to problemy z polskimi znakami na stronie i brak kolorowania składni).
Aby nie było problemu z wyświetlaniem polskich znaków, upewnij się, że zapisujesz plik z rozszerzeniem .html, typu: wszystkie pliki i z kodowaniem znaków UTF-8.

Polecam mocno zainstalować jeden z tzw. edytorów tekstu dla programistów.
Jest wiele takich programów, np. Notepad++

Do bieżącego podglądu tworzonej strony używaj ulubionej przeglądarki internetowej.

Czyli w skrócie: Plik tworzonej strony: edytujesz w notatniku, zapisujesz zmiany i po odświeżeniu okna przeglądarki obserwujesz efekt pracy.

Wiedza!
Nie stworzysz strony, nie znając poleceń języka HTML <znaczników> i poleceń CSS.
W podręczniku znajdziesz wszystkie potrzebne polecenia wraz z opisem ich działania.

Pamiętaj: w zasobach Internetu znajdziesz wiele stron opisujących podstawy html-u - poszukaj dodatkowych informacji!

Materiały umieszczane na stronie
Fotografie które umieścisz na stronie muszą znajdować się w tym samym katalogu co plik strony.
Nazwy fotografii powinny być krótkie i nie powinny zawierać spacji oraz polskich znaków.
Pamiętaj- nazwa pliku składa się z nadanej nazwy i rozszerzenia! (np.:  Logo.png)  Wielkość liter ma znaczenie!

Gdy strona jest gotowa...
Gdy ukończyłeś tworzenie strony i jesteś zadowolony z jej działania w przeglądarce, pozostało tylko wysłanie strony do sprawdzenia i ocenienia.

Najlepiej katalog zawierający wszystkie pliki strony (index.html i fotografie oraz inne) nazwać według wzorca: „Imię Nazwisko Klasa”, skompresować do formatu .zip i jako załącznik przesłać e-mailem na adres nauczyciela (jacekziemianek@wp.pl)
Możesz też (w ostateczności) przynieść pliki osobiście na dowolnym nośniku danych (pendrive USB,nagrane na płycie CD/DVD).

Jeśli będziesz miał pytania: Zadaj je w szkole lub pisz na podany wyżej adres poczty elektronicznej.

JZ

• Zespół Placówek Oświatowych w Siedlisku