Kontakt

 • Zespół Placówek Oświatowych w Siedlisku

  ul. Kasztanowa 19
  67-112 Siedlisko
 • (68) 356 02 08

Popularność strony

liczba odwiedzin: 77479

Aktualności

Dni Korczakowskie

Galerie zdjęć

Sobota 18.08.2018

Aktualności

 • Młodzi ornitolodzy - pasja nie ma wakacji
  04.07.2018

  4 lipca 2018 r. odbyło się spotkanie grupy ornitologicznej biorącej udział w projekcie pn. "Poznajemy ptaki i zasady bioróżnorodności, szanujemy Dzieło Stworzenia".  Na spotkaniu uczniowie zapoznawali się z obsługą portalu (pierwsze logowanie i wypełnianie kart). Od tej pory wszyscy uczestnicy projektu mogą oficjalnie wprowadzać swoje obserwacje i wysyłać do Fundacji Ekologicznej Laudato Si'.

  Życzę wszystkim małym i dużym ornitologom wspaniałych obserwacji.

 • Lato z ptakami przychodzi
  29.06.2018

  W dniu 29 czerwca 2018r. odbyło się kolejne spotkanie uczestników biorących udział w projekcie pn. "Poznajmy ptaki Polski i zasady bioróżnorodności, szanujemy Dzieło Stworzenia ". Celem spotkania było zapoznanie uczniów ze sposobem wypełniania kart obserwacji oraz szczegółowa ich analiza. Animatorem projektu jest p.Marta Przelicka. Dziękujemy wszystkim uczestnikom projektu za aktywny udział w spotkaniach w czasie wakacji.

 • Uroczyste zakończenie roku szkolnego
  22.06.2018

  Zakończenie roku rozpoczęliśmy od udziału we Mszy św. w intecji zmarłej wieloletniej nauczyciejli języka niemieckiego w naszej szkole p.Krystyny Klincewicz. Po Mszy św. udaliśmy się do szkoły, gdzie odbył się uroczysty apel kończący rok szkolny 2017/2018. Po przemówieniu dyrektor szkoły p.Tomasz Chwałek złożył podziękowania za wieloletnią pracę nauczycielce języka polskiego p.Wiolecie Mankiewicz, która od następnego roku szkolnego będzie uczyła w Bielawach. Następnie skierował podziękowania do osób współpracujących i wspierających szkołę, dzięki którym placówka ciągle się rozwija i podnosi swoje wyniki nauczania. Podziękowania otrzymali: Wójt Gminy Siedlisko – p.Dariusz Straus, Sekretarz Gminy Siedlisko – p.Maria Miśkiewicz i członkowie Gminnej Komisji ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Przewodnicząca Rady Rodziców przy ZPO w Siedlisku – p.Izabela Dysiewicz, Dyrektor GOKiS – p.Jarosław Dykiel, Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej – p.Regina Wygiera oraz rodzice uczniów Szkoły Podstawowej i Gimnazjum, którzy bezinteresownie angażowali się w pracę na rzecz szkoły. Pan Dyrektor podziękował również wszystkim pracownikom szkoły: p.Małgorzacie Gorockiewicz – wicedyrektor, całemu Gronu Pedagogicznemu oraz pracownikom administracji i obsługi.

 • Nagrody na zakończenie roku
  21.06.2018

  21 czerwca 2018 r. odbył się uroczysty apel połączony z  wręczeniem nagród dla uczniów, którzy w bieżącym roku szkolnym osiągnęli wysokie wyniki w konkursach, zawodach czy turniejach na szczeblu powiatowym, wojewódzkim, ogólnopolskim i międzynarodowym. Nagrodzeni zostali również uczniowie, którzy przez swoje zaangażowanie wspomagali szkołę w czasie różnych wydarzeń organizowanych na terenie placówki, jak i poza nią. Apel odbył się w dwóch częściach – najpierw dla klas I – III SP, a następnie dla pozostałych uczniów.

 • Będziemy obserwować ptaki - projekt Fundacji Ekologicznej Laudato Si`
  21.06.2018

  21 czerwca uczniowie ZPO, którzy przystąpili do projektu "Poznajemy ptaki Polski i zasady bioróżnorodności, szanujemy Dzieło Stworzenia" uczestniczyli w spotkaniu, na którym p.Łukasz Chorągwicki z Fundacji Ekologicznej Laudato Si' ze Szczecina przekazał LORNETKI dla uczestników projektu. Projekt dofinansowywany jest ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Głównym zadaniem przedsięwzięcia jest nauka rozpoznawania gatunków ptaków i poznanie ich biologii oraz wykorzystanie zdobytej wiedzy podczas obserwacji terenowych. Do zadań uczestników projektu będzie należało prowadzenie obserwacji ornitologicznych w terenie na podstawie wyjść indywidualnych i grupowych.

 • Fizyka jest cool
  20.06.2018

  Koniec roku szkolnego, to czas intensywnego oczekiwania na wakacje. My jednak postanowiliśmy jeszcze "posmakować" zjawisk fizycznych. 19 czerwca uczniowie klas IV z wychowawcami: p.Aleksandrą Kunysz i p.Piotrem Włodarczykiem udali się na wycieczkę edukacyjną do Parku fizyki w Nowej Soli. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

 • Walka o kartę rowerową
  20.06.2018

  Za nami praktyczny egzamin na kartę rowerową. Dzisiaj uczniowie klas IV, którzy zdali egzamin teoretyczny zmagali się z zadaniami przygotowanymi przez p.Jacka Ziemianka. Aby zdobyć kartę rowerową uczniowie musieli wykazać się umiejętnościami związanymi z prawidłowym zachowaniem się w ruchu ulicznym i odpowiednim opanowaniem jazdy rowerem. Nie było łatwo, ale wszyscy zdający zaliczyli egzamin. Gratulacje, no i bezpiecznej jazdy.

 • Wizyta przedszkolaków
  20.06.2018

  Dzisiaj naszą szkołę odwiedziły dzieci z Niepublicznego Przedszkola w Siedlisku prowadzonego przez Wzgórza Dalkowskie. 6 i 7 latki z p.Joasią, p.Grażyną i p.Anią odwiedziły swoich starszych kolegów i koleżanki, z którymi będą mieli możliwość spotkania się od września ponownie - oczywiście tylko 7 latki. Pan Dyrektor oprowadził całą grupę po szkole, pokazując m.in. klasopracownie klas I – III i języka angielskiego, Izbę Pamięci, tablicę Patrona Szkoły - Janusza Korczaka i inne miejsca związane z pracą szkoły. Na koniec przedszkolaki przekazały p.Dyrektorowi serce pełne słodyczy, a p.Dyrektor zrewanżował się również drobnym słodkim upominkiem.

 • Biwak "SOS - na ratunek"
  20.06.2018

  Od 13 do 15 czerwca klasa VI wraz z p.Bożeną Rogowską i p.Rafałem Rogowskim uczestniczyła w biwaku nad jeziorem w Dąbiu. Podczas biwaku odbyły się zajęcia z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Korzystaliśmy z wodnego parku rozrywki oraz wypłynęliśmy rowerami wodnymi i kajakami na jezioro. Uczyliśmy się chodzenia po wodzie w kuli zorbingowej. Oczywiście nie zabrakło czasu na ognisko i dyskotekę. W drodze powrotnej byliśmy na basenie CRS w Zielonej Górze. Następnie pojechaliśmy do Focusa, a później wróciliśmy do domów. Biwak wszystkim bardzo się podobał.

Aktualności

Kontakt

 • Zespół Placówek Oświatowych w Siedlisku

  ul. Kasztanowa 19
  67-112 Siedlisko
 • (68) 356 02 08

Galeria zdjęć