• Zespół Placówek Oświatowych w Siedlisku

Poniedziałek 18.06.2018

• 18.06.2018

Zakończenie roku szkolnego w Zespole Placówek Oświatowych

1) Czwartek 21.06.2018 r.

- godz.9.00 - wręczenie nagród dla klas I - III SP.

- godz.11.00 - wręczenie nagród dla klas IV - VIISP i II - IIIG.

2) Piątek 22.06.2018 r.

- 8.15 - Msza św. w intencji zm. p.Krystyny Klincewicz - szczególnie zapraszamy wszystkich uczniów wraz z rodzicami.

- 9.30 - Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018.

• 17.06.2018

15 czerwca odbył się Bal Gimnazjalistów. Uczniowie najstarszej klasy z wychowawczynią p.Małgorzatą Gorockiewicz, rodzicami i innymi nauczycielami oraz Dyrektorem spotkali się, aby "podsumować" to, co przeżyli w Zespole Placówek Oświatowych w ostatnich latach. Spotkanie rozpoczęło się od Poloneza - moment wzruszenia dla wielu obecnych - byli PIĘKNI, a później prezentacja, no i oczywiście zabawa.

• W roku szkolnym 2017/2018 uczniowie klas IV uczestniczyli w programie pt.”Bieg po zdrowie” przygotowanym przez  Powiatową Stację Sanitarno - Epidemiologiczną w Nowej Soli mającą na celu wdrażanie edukacji prozdrowotnej do zajęć wychowawczych. Głównym celem tego programu było przybliżenie dzieciom, jakie skutki przynosi palenie papierosów lub e-papierosów . Był to cykl 6 lekcji, na których uczniowie poszerzali swoją wiedzę wzbogaconą różnymi plakatami i informacjami na temat tego nałogu, pracowali w grupach wykonując różne prace plastyczne, takie, jak np. komiksy lub plakaty informujące o skutkach palenia papierosów lub e-papierosów, przeprowadzali też wywiady z osobami niepalącymi, w przedstawianych scenkach bądź przykładach dzieci starały się udzielać asertywnych odpowiedzi, by nikogo nie urazić. Wszystkie zadania, które wykonywały zapisywały w specjalnie przygotowanych ćwiczeniach, które zabrały do swoich domów. Po skończonym cyklu zajęć dzieci uświadomiły sobie, że palenie papierosów to nic dobrego, nie warto po nie sięgać, ponieważ szkoda zdrowia.

• 13.06.2018

W dniu 11.06.2018 r. odbyła się wycieczka rowerowa do Szkółki Leśnej w Nadleśnictwie Nowa Sól, w której udział wzięła klasa III a SP. Celem wycieczki było poznanie pracy leśniczego w szkółce leśnej oraz wzbogacenie wiedzy na temat różnorodności gatunków drzew występujących w polskich lasach. Dzieci uczestniczyły w zajęciach z edukacji przyrodniczej. Dowiedziały się, że las nie sieje się sam i w związku z tym potrzebuje pomocy człowieka, pan leśniczy wytłumaczył dzieciom, po co i w jaki sposób sadzi się las. Po części dydaktycznej dzieci wzbogacone o wiele nowych wiadomości o lesie zostały zaproszone do usmażenia kiełbasek. Na zakończenie spotkania odbyły się wyścigi. Dzieci zafascynowane tak uroczym i interesującym miejscem zachowywały się bardzo swobodnie, ale jednocześnie miały świadomość, że są gośćmi w lesie. Wycieczka do szkółki leśnej niewątpliwie pozostanie w pamięci dzieci.

• 11.06.2018

W związku z listem skierowanym do Dyrektorów Szkół i Placówek Oświatowych od Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej p.E.Rafalskiej oraz Minister Edukacji Narodowej p.A.Zalewskiej publikujemy ulotkę oraz plakat informujący o programie - DOBRY START - 300 dla ucznia.

• 08.06.2018

Nagranie wideo z sondażu na temat czytelnictwa.

• 08.06.2018

Dzisiaj cała szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej akcji „Jak nie czytam, jak czytam”. O godz.10.00 wszyscy uczniowie klas IV-VII oraz II i III gimnazjum spotkali się przed szkołą na wspólnym czytaniu. Podzieleni na grupy czytaliśmy przyniesione przez siebie ulubione książki. Na koniec wszyscy uczestnicy akcji utworzyli z siebie wielką książkę. Zgodnie z ideą Organizatora pragniemy propagować czytelnictwo, zachęcić uczniów do sięgnięcia do świata, dzięki któremu rozwiną wiele kompetencji, ale przede wszystkim swoją wyobraźnię, która ma niebagatelny wpływ na rozumienie świata, w którym żyją.

• 07.06.2018

4 i 5 czerwca uczniowie klasy IVa i IVb z wychowawcami: p.Piotrem Włodarczykiem, p.Aleksandą Kunysz oraz opiekunem p.Eżbietą Bojko uczestniczyli w wyjeździe edukacyjnym do kolebki naszej państwowości, czyli Poznania, Gniezna i Biskupina – to te najważniejsze miejsca, które odwiedzili, ale nie jedyne. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

• 05.06.2018

16 maja 2018 r. uczniowie klas I Szkoły Podstawowej wraz z wychowawczyniami p.Renatą Chwałek i p.Haliną Szymczak wzięli udział w zajęciach edukacyjnych organizowanych przez Miejskie Muzeum w Nowej Soli. Klasy podzielone na dwie grupy zwiedziły stałe wystawy muzealne oraz wzięły udział w zajęciach edukacyjnych z przyrody o świecie przyrodniczym Środkowego Nadodrza. Zadaniem uczniów po spotkaniu było wykonanie prac plastycznych na konkurs o temacie „Moje spotkanie z Muzeum”.

Czworo naszych uczniów zostało nagrodzonych i 5 czerwca odebrało dyplomy i nagrody na uroczystym rozstrzygnięciu konkursu. Osoby wyróżnione, to:

• Zespół Placówek Oświatowych w Siedlisku

ul. Kasztanowa 19