• Zespół Placówek Oświatowych w Siedlisku

Dni Korczakowskie

• W podzięce nauczycielom
    12.10.2018

Corocznie 14 października obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej – święto wszystkich pracowników oświaty. W tym roku na uroczysty apel z tej okazji przybyli: wójt Gminy Siedlisko p.Dariusz Straus, proboszcz parafii ks.Andrzej Palewski, dyrektor GOKiS p.Jarosław Dykiel, przewodnicząca Rady Rodziców p.Izabela Dysiewicz, nauczyciele emeryci, obecni nauczyciele i pracownicy szkoły, rodzice oraz dzieci oraz młodzież ze szkoły podstawowej i gimnazjum. Uroczystą oprawę przygotowali uczniowie klas III edukacji wczesnoszkolnej pod kierunkiem wychowawczyń: p.Anny Gajewskiej i p.Bożeny Jeziorskiej. (Inscenizację można obejrzeć w materiale zamieszczonym poniżej w osobnym widżecie)

• Badanie kompetencji zawodowych
    10.10.2018

W dniu 10 października w szkole gościli pracownicy Poradni Psychologiczno Pegagogicznej z Nowej Soli. Corocznie uczniowie klas kończących szkołę uczestniczą w badaniach mających na celu określenie predyspozycji zawodowych. Wielu młodych ludzi nie wie, jaką wybrać szkołę ponadgimnazjalną, jak pokierować swoja edukacją, aby w przyszłości móc pracować w takim zawodzie, który będzie dla nich najbardziej odpowiedni. Przeprowadzane testy mają na celu „podpowiedzenie” uczniom, jakie maja mocne strony, a nad czym jeszcze muszą pracować. Po analizie wyników uczniowie będą zapraszani do poradni do Nowej Soli, aby dokonać właściwego wyboru.

• Przygoda w laboratorium
    10.10.2018

I ruszyliśmy z eksperymentami. To już trzeci rok, kiedy do naszej szkoły przyjeżdżają Panie z Krainy Eksperymentów. W poznawaniu różnych właściwości i zjawisk biorą udział uczniowie od klasy I szkoły podstawowej do klasy III gimnazjum. Ostatni temat Przygoda w laboratorium, jak poprzednie, wyzwolił wiele ciekawości. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

• Festiwal nauki
    05.10.2018

W piątek uczniowie kl.III gimnazjum i VIII szkoły podstawowej wzięli udział w zajęciach plenerowych w Parku fizyki w Nowej Soli. Zajęcia zostały przygotowane przez uczniów nowosolskich szkół ponadgimnazjalnych. Spotkanie z nauką w warunkach innych niż szkolne stanowią nie lada atrakcję. Wszystkim bardzo się podobały. Ciekawe stanowisko przygotowała firma ENEA, na którym w wirtualnych okularach mogliśmy przemieszczać się po obiektach energetycznych i wykonywać różnorodne zadania. Można też było zasiąść w kasecie dźwigu wysokościowego, z którego wykonuje się prace na wysokości do 17 m. nad ziemią.

• „Polska jest matką szczególną” Jan Paweł II - I Bieg Niepodległości 2018
    29.09.2018

W tym roku obchodzimy 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Nasz kraj przez 123 lata znajdował się w niewoli rozdarty pomiędzy Rosję, Austrię i Prusy. Próby wybicia się na niepodległość czynione przez cały XIX w. nie przyniosły powodzenia. Dopiero I wojna światowa, kiedy to dotychczasowi zaborcy stanęli przeciwko sobie po dwóch stronach barykady, dała Polakom nadzieję na odrodzenie państwa. W końcu lata naznaczone walką, cierpieniem i przelaną krwią wielu pokoleń zostały uwieńczone odzyskaniem suwerenności.

• Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania
    28.09.2018

Dnia 28.09.2018r. odbył się Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Patronem akcji jest firma Biedronka, która dostarczyła do szkoły Gang Słodziaków (maskotki), książki o przygodach bohaterów, klasery na naklejki oraz zestawy naklejek dla każdego dziecka. Warunkiem otrzymania naklejek jest codzienne czytanie różnych tekstów przez przynajmniej dziesięć minut, potwierdzone podpisem rodzica. Akcja ma na celu rozwijanie umiejętności samodzielnego, systematycznego i głośnego czytania. Uczniowie przynieśli w tym dniu do szkoły swoje ulubione książki i prezentowali na głos wybrane fragmenty przed koleżankami i kolegami. Dzieciom bardzo się ten dzień podobał.

• Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
    28.09.2018

Dnia 28 września 2018r w naszej szkole odbył się po raz drugi Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. W czasie przerw i podczas lekcji uczniowie odpowiadali przed komisjami egzaminacyjnymi z tabliczki mnożenia. Znajomością tabliczki mnożenia mogli również popisać się dorośli: nauczyciele, rodzice uczniów i obsługa szkoły. Na wieś ruszył Patrol Egzaminacyjny, który przepytywał chętnych dorosłych. Wszyscy, którzy odpowiedzieli na 5 pytań z tabliczki mnożenia otrzymywali tytuł eksperta tabliczki mnożenia. Komisja przybijała im piątkę lub żółwika. Na koniec dnia dokonano podsumowania. Okazało się, że jesteśmy nieźli, lepsi niż w roku poprzednim.

• Zespół Placówek Oświatowych w Siedlisku
    ul. Kasztanowa 19