WAŻNE NUMERY TELEFONÓW!

ROK SZKOLNY 2023/2024


RODZICE ZAKUPUJĄ
PODRĘCZNIKI TYLKO
DO RELIGII !

liczba odwiedzin: 752725

UWAGA ÓSMOKLASIŚCI!

Poniżej znajdują się linki do stron
na facebooku nowosolskich szkół ponadpodstawowych.
Gorąco zachęcamy rodziców
i ósmoklasistów do zapoznania się
z nimi.
Znajdziemy tu materiały promocyjne
i inne informacje, które powinny pomóc w wyborze szkoły.

"SPOŻYWCZAK"

"BACZYNIAK"

"ELEKTRYK"

"NITKI"

Kontakt

  • Zespół Placówek Oświatowych w Siedlisku
    ul. Kasztanowa 19
    67-112 Siedlisko
  • (68) 356 02 08
Czwartek 28.03.2024

Aktualności

Raport o stanie dostępności

Informacje o konkursie KRUS

AKADEMIA BEZPIECZNEGO PUCHATKA

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

Zapraszamy w I tygodniu ferii od 9.00 do 12.30

W najbliższą niedzielę gramy z WOŚP-em - 28.01.2024

Szkolne Jasełka 2023 - wideo

Ratujmy kasztanowce - dziedzictwo naszej Małej Ojczyzny!

Montaż słowno-muzyczny z okazji Święta Niepodległości

ZAPROSZENIE

Matematyczne zmagania

Pasowanie klasy Ia - film

Apel z okazji KEN - film

Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie!!!

V Bieg Niepodległości - film!

Dowiedz się więcej klikając na plakat!

W tanecznych rytmach

Zaproszenie

Wakacje w Siedlisku z GOKiS-em.

Komis charytatywny

Komis charytatywny, to miejsce, w którym osoby z niepełnosprawnością przy pomocy swoich pełnosprawnych koleżanek i kolegów dają drugie życie wcześniej pozyskanym przedmiotom, które ktoś z dobrej woli przekazuje nieodpłatnie. Przedmioty te po wcześniejszym odświeżenu trafiają na aukcje, z których dochód pozwoli rozwinąć dalsze funkcjonowanie Komisu.  Celem inicjatywy jest aktywizacja zawodowa i społeczna osób z niepełnosprawnością oraz przywrócenie do obiegu rzeczy, które ich właścicielom wydają się już niepotrzene i zbędne. Co staramy się pozyskiwać? Głównie zależy nam na rzeczach niezniszczonych, takich jak: zabawki, książki, ozdoby, dekoracje, elementy wypożenia domu, drobny sprzęt elektroniczny i agd, itp.

Ciekawi ludzie. Spotkanie, na które warto przyjść!

Zapraszamy na warsztaty kompetencji rodzicielskich

Naprawdę warto... ! "Czysta Odra" już 29.04.2023 r.

ZAPRASZAMY NA ZAJĘCIA

Komunikat ZUS

Pomóżmy Idze! Otwórzmy nasze serca <3

Koniecznie przestrzegaj!

Serdecznie zapraszamy!

SPOTKANIE Z PRACOWNIKAMI PPP Z NOWEJ SOLI - ZAPRASZAMY

ZAPRASZAMY NA WIECZORNICĘ

Razem obudzimy Talenty

Po raz pierwszy Lidl Polska zaprosił do udziału w akcji wszystkie szkoły w Polsce. W ten sposób istniejąca od 20 lat sieć pragnie podziękować swoim klientom za zaufanie, jakim ją obdarzyli, i podjąć działania na rzecz wspólnego dobra. Znaczenie szkół jest nie do przecenienia, zwłaszcza w małych miejscowościach, gdzie mają ogromny wpływ na lokalne społeczności.

Zasady akcji są proste: od 5 września br. klienci sklepów Lidl Polska będą otrzymywać Talenciaki – specjalne vouchery. Na stronie lidl.pl/szkoly przekażą je wybranej szkole. Placówka sama zdecyduje, na co zostaną wymienione zebrane Talenciaki. Nagród są dziesiątki: zaczynając od piłek, a kończąc na zaawansowanym sprzęcie multimedialnym. Dzięki temu każda szkoła może wybrać to, czego najbardziej potrzebuje. Najnowszy projekt Lidl Polska ma odmienić na lepsze nie tylko warunki, w których uczą się miliony polskich dzieci, ale przede wszystkim ich przyszłość.

Każdy Talenciak to punkt dla wybranej placówki, a także los na loteriiW odbywającym się co dwa tygodnie losowaniu szkoły, niezależnie od swojej wielkości i położenia, będą miały szansę wygrać m.in. kompletnie wyposażone sale komputerowe oraz sprzęt elektroniczny. Wyniki losowań można śledzić na lidl.pl/szkol

Pasowanie uczniów kl.Ia - występ - nagranie wideo

Apel z okazji Dnia Nauczyciela - nagranie wideo

Polonez w wykonaniu tegorocznych absolwentów

 

Czas na studia

Akademia Wychowania Fizycznego w Gorzowie Wielkopolskim prowadzi rekrutację na rok akademicki 2022/2023. Uczelnia kształci na trzech kierunkach: fizjoterapia, dietetyka, wychowanie fizyczne. Po więcej informacji zapraszamy na stronę akademii: Kierunki studiów (awf.poznan.pl)

Program Dni Patrona

Poradnik dla 8-klasistów!

XI Powiatowy Przegląd Pieśni Patriotycznej i Piosenki Żołnierskiej w Nowej Soli - 10.05.2022

Linki do występów naszych uczniów:

I miejsce – https://youtu.be/UbrEGMkVaqo

Wyróżnienie - https://youtu.be/124N82n6JKA

Udział - https://youtu.be/oAE-FJcLWiM

Wyróżnienie - https://youtu.be/8GJLsCWua3w

Udział - https://youtu.be/KyL1YtJI-Mc

E-booki nie tylko dla rodziców

"Wszystkie narody mają prawo do samostanowienia."

Serdecznie zapraszamy !

Realizujemy projekt - Marcela Owczarek-Miedzińska

Sprzęt komputerowy dla rodzin PPGR - zmiany!

Wycieczka edukacyjna - MRU

Ku pamięci Narodu! - obejrzyj inscenizację.

Zaproszenie Nadleśnictwa Nowa Sól

WARTO WIEDZIEĆ! SPOTKANIA ZE SPECJALISTAMI!

Zapisz się na konsultacje dla młodych

Wspólnie działamy, bo Polskę kochamy!

ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

Jak rozpoznać?

Gdy się pojawi wszawica!

Zaproszenie na zbiórki

COVID-19

BEZPIECZNY POWRÓT DO SZKOŁY - COVID-19

BEZPIECZNY POWRÓT DO SZKOŁY - COVID-19

PROCEDURY BEZPIECZEŃSTWA DOTYCZĄCE ZAPOBIEGANIA I PRZECIWDZIAŁANIA ROZPRZESTRZENIANIU SIĘ PANDEMII COVID-19 W ZESPOLE PLACÓWEK OŚWIATOWYCH W SIEDLISKU

SZCZEPIMY SIĘ

Szczepimy się - link do strony z informacjami

SZCZEPIMY SIĘ

Szczepienia dla uczniów

Szczepienia dla uczniów

Dni Patrona - "Co warto zapamiętać z pedagogiki Janusza Korczaka?" - ustami naszych uczniów.

 

Warsztaty dla rodziców

Rozwój Dziecka – 10 wskazówek psychologa

Wychowanie dzieci - 10 wskazówek psychologa

Warto wiedzieć

Gala finałowa II edycji konkursu "Polskie serce pękło. Katyń 1940"

Wytyczne dla klas I-III szkół podstawowych - obowiązują od 18.01.2021 r.

Dlaczego warto czytać dzieciom?

„By powstał dom trzeba wiele troski. Nie pozwól mu się rozsypać”

"Do hymnu"

W zeszły roku szkolnym cieszyliśmy się, że jako jedna z 300 szkół w Polsce zakwalifikowaliśmy się do ogólnopolskiego konkursu „Do hymnu”. Niestety, jak pokazał czas nie dane nam było zaprezentować przygotowanego materiału muzycznego. Najpierw sesja wiosenna, a następnie jesienna zostały odwołane tuż przed wyznaczoną datą naszych przesłuchań. Wszystko przez rozwijającą się pandemię koronawirusa. My jednak nie poddaliśmy się i postanowiliśmy nagrać przygotowane pieśni. W nagraniu wzięli udział uczniowie z klas II – VII podzieleni na dwie grupy. Pomiędzy klasami ustaliliśmy też odpowiednie odległości. Zgodnie z ustalonym przez nas przesłaniem w czasie przygotowań do konkursowych przesłuchań, każda klasa przebrała się za jakąś grupę zawodową. Chcieliśmy ukazać, że bez względu na to, czym się zajmujemy, to wszyscy jesteśmy Polakami i wszystkich łączy nas wspólna tradycja. Dziękujemy panu Hubertowi Gajewskiemu, wszystkim uczniom zaangażowanym w projekt oraz rodzicom.

W ostatnich dniach dotarła do nas miła wiadomość. Organizatorzy projektu postanowili nagrodzić drobnymi upominkami wszystkich uczniów zaangażowanych w projekt, a na ręce dyrekcji zostały skierowane podziękowania również z drobnymi upominkami. Dziękujemy Organizatorom za docenienie naszego wkładu w projekt.

Koronawirus - Jak postępować?


Rekomendacje MEN w sprawie koronowirusa

Lorem Ipsum

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Sed venenatis mollis lac us a egestas. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Sed venenatis mollis lac us a egestas.

Jesteśmy wśród 300 w Polsce

Warto wiedzieć - przed nagraniem "Do hymnu".

Śpiewali dla Ojczyzny

 

 

 

Tornister uczniów - O czym należy pamiętać?

Lorem Ipsum

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Sed venenatis mollis lac us a egestas. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Sed venenatis mollis lac us a egestas.

Galerie zdjęć

    Aktualności

    • 26.03.2024

      Wojewódzki Urząd Pracy w Zielonej Górze zaprosił dziś na Branżowe Targi Edukacyjne wszystkich uczniów szkół podstawowych południowej części województwa lubuskiego w celu promocji i rozpowszechniania oferty edukacyjnej na rok szkolny 2024/2025 szkół ponadpodstawowych oraz szkół dla osób dorosłych oferujących kształcenie branżowe i techniczne w województwie lubuskim. Naszą szkołe reprezentowali na targach uczniowie klas VII i VIII.

      Targi realizowane były w ramach projektu pt. „Umiejętności tworzą możliwości” realizowanego w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO), inwestycji A3.1.1 „Wsparcie rozwoju nowoczesnego kształcenia zawodowego, szkolnictwa wyższego oraz uczenia się przez całe życie”.

    • 26.03.2024

      Dziś odwiedziły nas sześciolatki z Przedszkola Publicznego w Siedlisku. To już coroczna tradycja. W tym roku zauroczyły nas pięknymi piosenkami, wierszykami i wielkanocnymi życzeniami. Przedszkolaki przekazały także wykonane przez siebie drobne upominki, za które bardzo dziękujemy. P.Dyrektor natomiast przekazał na ręce przyszłych pierwszoklasistów słodkie upominki dla wszystkich Przedszkolaków. Podziękowania dla p.Dyrektor i pracowników Publicznego Przedszkola w Siedlisku.

    • W dniach 20-24 marca 2024 r. we włoskim Lido di Jesolo odbyły się Mistrzostwa Europy w Kickboxingu Kick Light, w których wziął udział uczeń naszej szkoły David Żurawski. W kategorii do 32 kg. David wygrał wszystkie swoje walki i został Mistrzem Europy. Ogromne gratulacje dla Davida, rodziców i trenera zawodnika. Życzymy dalszych sukcesów! Podziękowania dla mamy Davida za przesłane zdjęcia.

    • 21.03.2024

      Konkurs wywodzi się z Australii, gdzie został zainaugurowany w latach osiemdziesiątych. W 1990 roku został po raz pierwszy zorganizowany w Europie na terenie Francji i podobnie jak w Australii zyskał od razu dużą popularność. Międzynarodowy Konkurs "Kangur Matematyczny" jest w chwili obecnej najbardziej masową imprezą matematyczną na świecie. U nas, jak co roku organizacją konkursu zajmuje się p.Aleksandra Kunysz.

    • 21 marca to początek kalendarzowej wiosny. W tym roku postanowiliśmy, że będzie to też Dzień Samorządności. Uczniowie otrzymali klucz do "Władzy nad szkołą". Wcielili się w role dyrekcji, nauczycieli i pracowników niepedagogicznych. To niezwykłe doświadczenie pozwoliło uczniom spojrzeć na codzienną pracę nauczycieli i innych pracowników szkoły, a także dorosłym wejść w rolę uczniów. Dziękujemy Samorządowi Uczniowskiemu, p.Małgorzacie Chilickiej i wszystkim zaangażowanym w przygotowanie wydarzenia.

    • 20.03.2024

      Dziś uczniowie mieli okazję poznać jeden z najciekawiej brzmiących instrumentów dentych - akordeon. Poznaliśmy jego rodzaje - klawiszowy i guzikowy. To kolejne ciekawe doświadczenie muzyczne.

    • 14.03.2024

      „Herbatka u babci Haliny i dziadka Henia” – krótka inscenizacja scenki spotkania wnucząt z dziadkami. Była prawdziwa herbatka i herbatniki. Śmieszne dialogi, dużo zabawy to jest to, co wyzwala kreatywność u dzieci. Pierwszoklasiści zaprzyjaźnili się z ortografią. Renata Chwałek

    • W środę 13 marca uczniowie Zespołu Szkół Politechnicznych w Głogowie pokonali granicę województwa, aby wesprzeć naszych uczniów klas VI, VII i VIII garścią informacji i mądrym słowem. W ramach inicjatywy „Zwolnieni z Teorii”, w której młodzież realizuje projekty społeczne, w naszej szkole odbyły się warsztaty przeprowadzone przez Łukasza i Konrada ze Stop The Blues. Chłopcy skupili się na takich kwestiach, jak depresja i uzależnienie od telefonu, które nasiliły się w okresie pandemii i tuż po nim. Nasza społeczność szkolna podziwia i wspiera wszystkie „młode” inicjatywy. Trzymamy kciuki za powodzenie akcji i zapraszamy do dalszej współpracy! Strona projektu - warto zobaczyć. Zapraszamy - https://stoptheblues.pl/ Marcela Owczarek-Miedzińska

    • 12 marca odbyło się spotkanie przedstawicieli KRUS z uczniami klas 1-3 w celu zachęcenia dzieci do wzięcia udziału w XIV Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym pod hasłem „Bezpiecznie na wsi mamy, bo o zdrowie dbamy”. Celem konkursu jest promowanie bezpiecznych zachowań związanych z pracą i zabawą w gospodarstwie rolnym. Podczas prelekcji uczniowie zapoznali się z odzieżą ochronną oraz obejrzeli film dydaktyczny o bezpiecznych zachowaniach w gospodarstwie rolnym. Renata Chwałek

    • 08.03.2024

      Dziękujemy wszystkim zaangażowanym za zbiórkę gier planszowych, puzzli, klocków i książek. Szczególne podziękowania dla osób z grupy Recykling Nowa Sól. Wykorzystamy je podczas zabawy i nauki. Renata Chwałek

    • 07.03.2024

      Papierowe talerzyki to doskonała pomoc do wykonania memory literowego. Uczniowie klasy pierwszej aktywnie utrwalali poznane litery, angażując wszystkie zmysły. Renata Chwałek

    • 07.03.2024

      W czwartek mieliśmy w klasie teatr. Przez cały tydzień pracowaliśmy w grupach. Każda grupa samodzielnie się przygotowywała. Zrobiliśmy sobie stroje i rekwizyty. Wszystkie grupy przygotowały bardzo miłe do oglądania przedstawienia. Kiedy wszystkie grupy się zaprezentowały, nagradzaliśmy się brawami. Grupa, która otrzymała najwięcej braw, pokazywała teatr klasie I. A była to grupa w której byli: Julia Malicka, Julia Przybył, Monika Matuszek, Jakub Szczotarski. Jednak każda grupa zrobiła piękny teatr i wszyscy byliśmy wygranymi. Napisała Julia Malicka. P.s. Ten dzień dostarczył nam radości i ogromnych emocji. Anna Gajewska.

    • 06.03.2024

      Kolejne spotkanie z Krainą Eksperymentów za nami. Tym razem tematem spotkania były iluzje optyczne. Sprawdzaliśmy jak można oszukać nasz mózg. Poznaliśmy definicję optyki, tworzyliśmy obrazki z rybką w akwarium oraz bączki. Poznaliśmy koło iluzji i świetnie się bawiliśmy.

    • Projekt trwał od października 2023 r. do lutego 2024 r. Wzięło w nim udział 102 uczniów z 6 klas. Opiekę nad uczniami sprawowali nauczyciele języka polskiego i historii. Poruszyliśmy ważną i trudną tematykę: losy dzieci i kobiet w czasie powstania, twórczość K. K. Baczyńskiego, powstańcze symbole. Co zostanie po naszym projekcie? Wzruszające listy, zaproszenia, życzenia urodzinowe, prezentacje i quizy multimedialne, gazetki ścienne, plakaty, drzewko podziękowań, playlista z muzyką, album z wierszami K. K. Baczyńskiego. Zachęcamy do obejrzenia galerii i kliknięcia w poniższy link, aby obejrzeć rezultaty naszej pracy.

    • 01.03.2024

      Spotkanie z lekturą „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek” Justyny Bednarek wyzwoliło wiele działań kreatywnych wśród uczniów klasy pierwszej. W sali zagościły skarpetki, pojawiła się też pralka. Zabawa w pranie wywołała wiele radości. Utrwalono też pojęcie „para” podczas zabawy ze skarpetkami. Uczniowie wymyślali dalsze przygody skarpetek, które wykonali z kreatywnych materiałów. Prezentowane scenki sprawiły dzieciom wiele pozytywnych wrażeń. Renata Chwałek

    • 1 marca obchodzimy Dzień Żołnierzy Wyklętych. Byli to żołnierze polskiego powojennego podziemia niepodległościowego i antykomunistycznego, którzy stawiali opór sowietyzacji Polski i podporządkowaniu jej ZSRS. Walcząc z siłami nowego agresora, musieli zmierzyć się z ogromną, wymierzoną w nich propagandą Polski Ludowej, która nazywała ich „bandami reakcyjnego podziemia”. Chwała bohaterom!

    • 01.03.2024

      Podobnie jak w zeszłym roku dziś uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskiej akcji sprzątania lasów z opon i innych śmieci pod tytułem #KręciNasRecykling! Posprzątaliśmy teren szkoły i wokół niej oraz lasek przy ul.Szkolnej i las za Ośrodkiem Zdrowia. Niestety, i w tym roku zauważyliśmy, że nie wszyscy dbają o środowisko przyrodnicze, w którym żyje. Znaleźliśmy wiele różnorodnych śmieci, których tam tak naprawdę nie powinno być. A jednak … ! Podziękowania dla p.Daniela Kołtuna za inicjatywę i wszystkich tych, którzy przyłączyli się do akcji.

    • 01.03.2024

      Organizatorzy projektu "Powstańcy '44 - pamiętamy" przysłali podziękowania i dyplomy uczestnictwa dla szkoły i nauczycieli, którzy wzięli udział w tym projekcie (jako koordynator szkolny p.Piotr Włodarczyk oraz uczestnicy projektu - p.Małgorzata Gorockiewicz, p.Ewa Tomkiewicz, p.Katarzyna Straus-Bałajewicz i p.Tomasz Chwałek). Dziękujemy wszystkim za wzięcie udziału w projekcie, wykonane prace i za składki na rzecz Powstańców. "Jeszcze Polska nie zginęła, kiedy my żyjemy".

    • 16.02.2024

      W tym roku dość późno nasi uczniowie zakończyli naukę w I semestrze. Czas na odpoczynek przyszedł od 12 lutego. Na terenie szkoły od poniedziałku trwały półkolonie. Wszyscy uczniowie naszej szkoły, a także szkół ponadpodstawowych z Nowej Soli mogli uczestniczyć w zajęciach sportowych, ale nie tylko, przygotowanych przez nauczycieli ZPO pod patronatem Urzędu Gminy w Siedlisku. Zajęcia odbywały się w pierwszym tygodniu ferii.

    • 14.02.2024

      Koniec I semestru to okazja, aby podsumować to, co działo się na lekcjach matematyki. Z tych najważniejszych, to:
      1. Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.
      2. Planety Układu Słonecznego w notacji wykładniczej.
      3. Symetria wokół nas.
      4. Matematyczne pranie pierwiastków.
      5. Ślimak Teodorosa - kolorowa konstrukcja pierwiastków z kolejnych liczb naturalnych.
      6. Graficzny obraz naszej szkoły.
      7. Matematyczny kalendarz adwentowy.
      8. Mnożenie jednomianów przez sumy algebraiczne.
      9. Mała gastronomia w szkole - wypieki gofrów.
      10. Lekcja w terenie - pola i obwody naszego otoczenia.
      Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wszystkich wydarzeń. Aleksandra Kunysz

    • W sobotę 10.02 tuż przed feriami zimowymi została rozegrana już III runda Gminnej Ligi Koszykówki. Do rywalizacji stanęły szkolne zespoły oraz nasi absolwenci. NIe zabrakło miłej atmosfery i sportowej rywalizacji. Nad przebiegiem turnieju czuwali nauczyciele wychowania fizycznego: pani Małgorzata Chilicka oraz pan Tadeusz Urban.

    • Po bardzo pracowitym semestrze nadszedł czas na zasłużony odpoczynek w czasie ferii. Zanim ten upragniony wolny dzień nastąpił Samorząd Uczniowski zorganizował w czwartek 8 lutego dyskotekę walentynkową. Oprócz porywającej do tańca muzyki przygotowanej przez Maję Macewicz z klasy 8b nie zabrakło różnych zabaw integracyjnych. Tu rolę animatorki przejęła Maja Wróbel z kl. 7a. Nad oprawą fotograficzną czuwał Olek Pianko z 5b. Warto jeszcze dodać, że spalane kalorie można było na bieżąco uzupełniać w szkolnym sklepiku.

           No, i „wykropkowaliśmy” się wszyscy! W poniedziałek 17 września br. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Kropki. Cóż to za oryginalne święto? Otóż … Od pięciu lat we wrześniu obchodzi się International Dot Day. Jest to dzień kreatywności, odwagi i zabawy. Uczniowie, nauczyciele, bibliotekarze, pracownicy instytucji kultury na całym świecie organizują tego dnia wiele działań, które pomagają dzieciom odkryć talenty, poznać ich mocne strony i je zaprezentować. Motywem przewodnim jest … kropka. Tak! Ta mała, ale bardzo inspirująca plamka… Od niej wszystko się zaczyna!

           Nie mogliśmy nie skorzystać z okazji, by puścić wodze fantazji i przenieść się w wykropkowany świat. Od rana kropki pojawiały się wszędzie – na twarzach dzieci, na bluzkach, na koszulkach, na rowerach, na drzwiach, ścianach i podłogach. Szukaliśmy kropek wszędzie – w przyrodzie, w literaturze, w kosmosie, nawet na  bluzce koleżanki i w oczach kolegi.  Okazuje się, że świat pełen jest kropek! Takie są małe, a dają początek wielkim rzeczom. Dostrzegliśmy  tę zależność, a przy okazji odkryliśmy w tym roku nasze talenty detektywistyczne. Wyśledziliśmy najmniejsze nawet kropki... Pomysłów było bez liku! Kropka na piórniku, na nosie kolegi, w telefonie, na pizzy, na ciasteczkach, na parapetach, na skarpetkach… Tu stawiamy  wielokropek, bo rzeczywiście, pomysłów jest ponad sto…

           Nasze maluszki malowały kropki i kropy na dziedzińcu szkolnym, bawiły się kółkami, grały w twistera i wykonywały prace plastyczne, którym nadziwić się nie można.  Każdy, kto miał ochotę pobawić się  w czasie przerw, mógł skorzystać z zabaw organizowanych przez nauczycieli wychowania fizycznego. W ruch poszła chusta animacyjna i wtedy zabawie nie było końca. Gdyby nie nasz systematyczny dzwonek szkolny (ma kształt czerwonej biedronki w czarne kropki), to pewnie zabawa trwałaby do teraz.

            Kropki miał na koszulce Pan Dyrektor, bluzkę w groszki założyła też nasza pani Wicedyrektor. Kropki zdobiły ubrania nauczycieli i pracowników szkoły. Kropki zawisły na tablicy głównej i w gablotach klasowych.

           Zorganizowano nawet konkurs na najciekawsze kropkowane odkrycia… I co się okazało… Nasze dzieci widzą kropki wszędzie, co opisują słowami: „ kropki widzę na opakowaniach lekarstw, są alfabetem dla niewidomych” lub „kropki widzę wszędzie, bo od nich wszystko się zaczyna”, albo też „ widzę kropki – są głowami moich przyjaciół…” . Prawda, że piękne słowa?

            Decydując o wygranej konkursowej byliśmy więc w kropce, bo wszystkie wypowiedzi dzieci były ciekawe i przemiłe.  

           A żeby postawić kropkę nad „i”, trzeba dodać, że w organizacji Dnia Kropki wzięli udział nie tylko uczniowie, ale także wszyscy nauczyciele, którzy wspierali akcję, bawili się z dziećmi i wspomagali organizatorów swoimi pomysłami.

            Wszystkim zatem zaangażowanym nauczycielom i rodzicom, wszystkim uczniom, pracownikom, a przede wszystkim Dyrekcji szkoły za wszelką pomoc i wsparcie serdecznie dziękują …

    organizatorzy Dnia Kropki

    Marcela Owczarek - Miedzińska

    Laura Maciejewska

     

    PS. Dzień Kropki powinien być w szkole już zawsze – rzekły dzieci. Cóż… , skoro rzekły to niech tak będzie! Koniec i kropka! A jeśli chcecie zobaczyć zdjęcia z naszej szkolnej akcji, kliknijcie w zdjęcie znajdujące się u góry  lub przekopiujcie następujący link: http://zposiedlisko.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=40  wink

    Aktualności

    Kontakt

    • Zespół Placówek Oświatowych w Siedlisku
      ul. Kasztanowa 19
      67-112 Siedlisko
    • (68) 356 02 08

    Galeria zdjęć